В українських школах об’єднають уроки астрономії, біології, географії, економіки, фізики та хімії

З 1 вересня українські десятикласники зможуть вивчати інтегрований курс «Природничі науки», що впроваджується у рамках експерименту.

Для того, щоб долучитися до пілотування інтегрованого курсу «Природничі науки», школі необхідно звернутися до місцевого органу управління освітою.

Експериментальні програми розробили для класів суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного спрямування, а саме тому курс може викладатися лише для учнів, які не планують складати зовнішнє незалежне оцінювання з природничих предметів.

Викладати курс можуть вчителі природничих предметів без обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації.

Протягом пілотування інтегрованого курсу поетапно розроблять необхідне навчально-методичне забезпечення:

-підручники й посібники для учнів;

-методичні посібники для вчителів;

-веб-сайт інформаційно-комунікаційної та дидактичної підтримки курсу.

Окрім того, відбуватиметься апробація методик інтегрованого навчання, а також розроблятиметься інструментарій для моніторингу та перевірки якості природничих знань учнів, ефективності методик і засобів навчання.

Колегією Міністерства освіти і науки України схвалено чотири проекти навчальних програм інтегрованого курсу «Природничі науки». Кожна програма у власний спосіб реалізує змістові лінії державного стандарту. Програми першого та другого проекту пояснюють особливості природних явищ та технологічних процесів з позиції кожної з природничих наук. Програма третього проекту акцентована на дослідження причинно-наслідкових зв’язків, що зумовили сучасний спосіб життя людства, та їх вплив на можливе майбутнє. Щодо програми четвертого проекту, то вона пропонує модульний підхід до вивчення природничих предметів.

До того ж, у кожній із запропонованих програм вивчення курсу базується на знаннях і компетентностях, які отримали учні в основній школі. Отож, навіть той випускник, який не спеціалізується на природничих науках, зможе сформувати цілісне уявлення про світ, отримає уявлення про широкий спектр наукових ідей астрономії, біології, географії, економіки, фізики і хімії.

Допомагати школам у пілотуванні курсу можуть Інститути післядипломної педагогічної освіти, у повноваження яких входить методична підтримка. У рамках освітнього проекту «На урок» також оголосять конкурс на кращі навчальні матеріали до уроків з інтегрованого курсу.

За матеріалами прес-центру Міністерства освіти і науки України.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов