Відтепер українці досягають мінімального статевого повноліття в 16 років

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації».

Закон передбачає зміни до статті 155 Кримінального кодексу України, якими криміналізуються добровільні статеві зносини з особою, котра не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою людиною. Отож, відтепер встановлено мінімальний вік статевого повноліття та не виникає необхідності в обов’язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, а це полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину.

До того ж, використання запропонованого у Законі вікового критерію та відмова від вживання терміна «статева зрілість» знизить вірогідність об’єктивного ставлення у провину, адже суб’єктивна сторона цього складу злочину вимагає від винного усвідомлення того, що потерпіла особа не досягла статевої зрілості. Фізіологічний (статевий) розвиток є індивідуальним, тому встановлення факту недосягнення потерпілою особою статевою зрілості нерідко вимагає спеціальних знань, а інколи є неможливим без проведення відповідної експертизи.

Отож, прийняття відповідних змін та доповнень підвищить стан захисту та дотримання прав дитини в Україні, наблизить українське законодавство до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини від сексуальної експлуатації, дозволить нашій країні виконати рекомендації Комітету Організації Об’єднаних Націй з прав дитини та Європейського комітету з соціальних прав Ради Європи.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов