• Головна
  • Містичні та загадкові місця України (частина друга)
12:45, 27 червня 2018 р.
Надійне джерело

Містичні та загадкові місця України (частина друга)

В Україні є доісторичні виникнення та пам’ятники невідомого походження, які варто відвідати, хоча б раз у житті. Ми ознайомимо наших читачів із містичними та загадковими місцями нашої країни.

Жевахова гора

Жевахова гора

В межах Одеси на Пересипу знаходиться містична пам’ятка, овіяна легендами, історіями та переказами – Жевахова гора. Козаки цю гору колись називали Довгою Могилою. Жевахова Гора – це глиняна порода, що підноситься на сорок метрів над рівнем моря, а назвою своєю вона зобов’язана генерал-майору Івану Жевахову (Джавахішвілі), маєток якого досі стоїть на одному зі схилів вершин.

У давні часи на горі розташовувалося давньогрецьке поселення, а наразі тут випасають худобу, добувають глину та шукають сліди інопланетян. Уфологи всерйоз зацікавилися Жеваховою горою після чуток про появу в цьому місці жителів інших планет. До того ж, окультисти чомусь саме тут проводять свої ритуали.

Камінне Село (Кам’яне Село)

Камінне село

На території Замисловицького лісництва в селі Рудня-Замисловицька Житомирської області розташоване Кам’яне село, площа якого становить п’ятнадцять гектарів. Щоб відвідати це найбільш містичне чудо світу, краще брати місцевого жителя в якості провідника, адже знайти це дивне місце самому не так просто.

Десь в лісі розкидані гігантські камені химерних форм невідомого походження, що нагадують ціле поселення. Отож, саме через це територію і прозвали Камінне Село.

Як вважають вчені, величезні камені могли бути принесені льодовиком. Місцеві жителі ж розповідають легенду, що на цьому місці в давні часи було багате село. Коли до селян з’явився Господь в образі подорожнього і попросив їсти, то вони кинули йому скоринку хліба. Тому Господь, розсердившись, перетворив все і всіх навколо в камені.

Мавринський майдан

Мавринський майдан

У селі Межиріч Дніпропетровської області недалеко від міста Павлоград посеред степу є дивне скупчення низин і височин, яке досі ніхто не зміг пояснити.

Мавринський майдан дуже цікавий своєю формою – геометрично правильний усічений конус з отворами на трьох його вершинах, які спрямовані чітко на схід, захід і південь.

Як говорять дослідники, утворенню понад п’ять тисяч років, але що це таке – ніхто не може пояснити. Існує гіпотеза, що запорізькі козаки використовували майдан як оборонну споруду. Деякі ж думають, що незвичайні пагорби з’явилися через розкопки археологами звичайних курганів. За іншою версією, котра залишається популярною, майдан – це календарно-обсерваторний комплекс.

Люди, котрі побували в цьому місці, кажуть, що воно дихає сильною енергетикою. До того ж, на території не ростуть дерева та між пагорбами не затримується вода, які б не були опади.

Всю красу Мавринського майдану можна побачити з висоти пташиного польоту. Попри це, щоб відчути енергетику місця, вертоліт не знадобиться. Просто прогуляйтеся пагорбами.

Пригоризонтна обсерваторія

Пригоризонтна обсерваторія

В селі Безводівка Чернігівської області знаходиться Пригоризонтна обсерваторія. Доїхати до цього села можна від Ічні, відстань становить вісім кілометрів. Сама ж Пригоризонтна обсерваторія розташована в одному кілометрі на північ від Безводівки. Їхати доведеться власним авто, на таксі чи прогулятися кілька годин пішки, адже тут ніхто не проживає.

Давня Пригоризонтна обсерваторія – це архітектурний пам’ятник земляного зодчества, науковий і духовний центр часів бронзового століття та доказ існування розвинутої цивілізації на території сучасної України тисячі років тому. Древні астрономи створили масштабний проект, організували людей для будівництва та досліджували Всесвіт доступними їм методами, без телескопів і науки в сучасному розумінні.

Чортів Камінь

Чортів Камінь

На пагорбі неподалік від селища міського типу Підкамінь Львівської області, в двадцяти п’яти кілометрах від районного центру Броди, розташовано Чортів Камінь, який видно здалеку.

Чортів Камінь – величезна скеля, поруч з якою немає ні гір, ні будь-яких кам’яних насипів.

За інформацією вчених, це залишок попереднього геологічного періоду. Окрім того, є думка, що цей камінь колись міг бути ідолом для місцевих жителів, адже з західного боку видовбані поглиблення у формі серця. Тому тут раніше могли проводити обряди.

З Чортовим Каменем пов’язано багато легенд. Якось вночі чорт взяв камінь з Карпатських гір і поніс на Почаїв, щоб зруйнувати лавру. Проте дорога була далекою, тому, як тільки-но демон дістався до цього пагорба, проспівали півні. Від цього він не втримав камінь і впустив його, а після кинувся навтьоки.

Якщо захочете побачити цю дивовижну місцевість, то вночі до каменя краще не ходити, адже біля нього раніше проводили жертвоприношення, а поруч утворилося кладовище. Про це свідчать кам’яні хрести, що збереглися і донині.

Ми продовжимо знайомити вас з таємничими місцями України в наступних публікаціях.

Нагадаємо, містичні та загадкові місця (частина перша).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#доісторичнівиникнення #пам_ятники #невідомепоходження #місця #жеваховагора #каміннесело #мавринськиймайдан #пригоризонтнаобсерваторія #чортівкамінь #україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...