Тендер Укрзалізниці на постачання 54 пасажирських вагонів у 2018 році під питанням

Із 14 травня поточного року триває тендер Укрзалізниці на постачання 54 пасажирських вагонів. 9 липня відбулося засідання тендерного комітету, опубліковано в ProZorro його рішення про відповідність поданих заявок умовам торгів. 16 липня - відбувся аукціон, стали відомі цінові пропозиції учасників. ПАТ «КВБЗ» запропонував найнижчу ціну серед учасників.

І вже в той же день і наступного багато ЗМІ повідомили новину, що Крюківський вагонобудівний завод виграв тендер на постачання пасажирських вагонів за чотирма лотами на загальну суму понад 1,5 млрд грн. Журналісти навіть уявити собі не могли, що може бути інакше. Але, не так все просто в королівстві, що має назву Укрзалізниця. Тендерний комітет повинен порівняти ціни учасників і підписати протокол. Він збирався 17-го, 19-го, потім - 23 липня. Нове засідання призначене на 8 серпня. «Чому?» - запитаєте ви. А тому що 13 членів тендерного комітету не можуть прийняти просте рішення. Тому що надумали проводити новий аналіз і порівняння цін на ринку. Як то кажуть, після бійки. Тому що непрофесіоналізм, безвідповідальність, недотримання вимог Закону України «Про державні закупівлі» стали нормою в роботі окремих керівників УЗ. Протягом цього тендеру не тільки його учасники, а й вся Україна спостерігала тому підтвердження.

вагони КВБЗ

Наприклад, лише 16 липня відповідно до Закону України «Про державні закупівлі» можна було оприлюднити запропоновані виробниками ціни. Однак ще 23 червня (!) на офіційному сайті ПАТ «Укрзалізниця» з'явилася інформація зі звинуваченнями на адресу Крюківського вагонобудівного заводу щодо встановлення нібито дуже високих цін на пасажирські вагони. Інформація містила цифри, які не відповідають дійсному стану справ. Було очевидно, що ці звинувачення безпідставні і провокаційні.

Ця публікація в тому числі дискредитувала і правління ПАТ «Укрзалізниця», яке прийняло рішення про оголошення зазначених процедур закупівлі, а також причетні департаменти, що вели роботу із визначення технічних вимог до вагонів, провели аналіз ринку та сформували очікувану вартість закупівлі. УЗ, готуючись до закупівель вагонів у 2018 році, провела кілька техрад, засідань цінової комісії, правлінь із затвердження бюджету, погоджень документів у Мінекономрозвитку.І перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів затвердив цей бюджет.Вся країна бачила по телебаченню, як в.о. голови правління УЗ доповів Прем'єр-міністру України, що все в порядку, у нього немає сумнівів щодо закупівлі 54 пасажирських вагонів у 2018 році, тендер на виході. І ось сьогодні хтось почав контролювати документи, підписані правлінням УЗ і Кабміном, при цьому звинувачуючи КВБЗ.

вагони КВБЗ

Укрзалізниця в особі своєї прес-служби, в.о. голови правлінняпублічно розповідає про цінові позиції учасниківдо торгів.Їм вторять двадцять електронних ЗМІ України, одностайні у «справедливій ​​оцінці» обуреного Державного монополіста - УЗ. Нонсенс! А ПАТ «КВБЗ» не могло навіть надати публічні пояснення з цього приводу,оскільки це порушення Закону України «Про державні закупівлі», так як розкривати цінова пропозиція до проведення аукціону ні КВБЗ, ні Укрзалізниця не мають права. Проте, наступного дня після масових публікацій «про непомірні цінові апетити «монополіста КВБЗ» Крюківський вагонзавод звернувся до в.о. голови правління УЗ Євгену Кравцову з листом, в якому було прохання дати пояснення, пропозиція провести розслідування і розібратися, чому так сталося. Відповіді до сьогоднішнього дня, на жаль, не було.

Але!22 липня, в неділю, фахівці КВБЗ отримали від УЗ новий «аналіз» цін.Вже 23 липня голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько знову звернувся в Укрзалізницю: ситуація незрозуміла, чому надходять нові «розрахунки» цін, в яких має місце маніпуляція фактами і цифрами. Давайте терміново разом розберемося. Більш того, Володимир Іванович зателефонував керівництву УЗ: направляємо лист, прочитайте, вислухайте, вирішіть! І знову не чують!

Починаючи з 2016 року, Укрзалізниця закуповує пасажирські вагони відповідно до вимог Закону України «Про державні закупівлі» за результатами відкритих торгів у системі ProZorro. І саме УЗ за результатами моніторингу та визначених нею технічних характеристик рухомого складусама визначає очікувану вартість закупівлі!

вагони КВБЗ

Так, в 2016 році в оголошених тендерах ПАТ «Укрзалізниця» визначило очікувану вартість одного пасажирського вагона на рівні 17 млн грн, хоча в той час середня ринкова ціна нового пасажирського вагона становила 19 млн грн (все ціни наведені з ПДВ). Тоді, за результатами проведеного тендеру, ПАТ «КВБЗ» було визнано переможцем. Ціна купейного пасажирського вагона у базовій комплектації склала 16, 959 млн грн, що значно нижче ринкових цін того періоду.

У 2017 році Укрзалізниця оголосила тендер на закупівлю 38 пасажирських вагонів. Ціна одного вагона передбачена на рівні 23,04 млн грн. Так, зазначена ціна була на 21% вище за ринкову вартість пасажирського вагона в 2016 році, але за офіційними даними Мінфіну індекс цін виробників у 2016 році становив 135,8%. А це більш ніж в 1,5 рази вище, ніж зростання цін на пасажирські вагони.

Тендер поточного року на придбання 54 пасажирських вагонів (21 купейний, 20 типу СВ, 11 купейних із купе начальника поїзда і 2 вагони для міжнародних перевезень) Укрзалізниця оголосила, як уже було сказано, 14 травня. І дійсно, в системі ProZorro очікувана за розрахунками УЗ вартість одного пасажирського купейного вагона становила 28 млн 043 тис. 640 грн. Але - це очікувана вартість закупівлі, а не цінова пропозиція ПАТ «КВБЗ», як це невірно вказано у статті УЗ.

До того ж є дуже важливий момент, який суттєво вплинув на ціну.ПАТ «УЗ» змінило технічні вимоги до комплектації пасажирських вагонів. УЗ хоче, щоб вони були укомплектовані візками нової, безколискової конструкції з дисковими гальмами, щоб було встановлено світлодіодні світильники, кавомашини, покращене сучасне покриття підлоги. І це нормально.

вагони КВБЗ
вагони КВБЗ

Фахівцями профільних департаментів ПАТ «Укрзалізниця», науково-дослідних інститутів було проведено величезну роботу із підвищення комфортності та безпеки пасажирських перевезень. Одним з основних заходів є перехід на закупівлю вагонів з візками безколискової конструкції, у яких краща плавність ходу, коротший гальмівний шлях, а це - комфорт і безпека для пасажирів. Протиюзний пристрій, встановлений на них, захищає від пошкодження поверхню кочення коліс під час екстрених і повних службових гальмувань. А це, в свою чергу сприяє збільшенню пробігу вагонів та ресурсу візків. Термін служби нових візків - 40 років (колишніх українських - 30, російських, які вони масово ставлять на свої вагони, - 28).Тобто візки КВБЗ краще аналогів, що застосовуються сьогодні на ринку!

Всі ці рішення були прийняті Науково-технічною радою ПАТ «Укрзалізниця» і узгоджені правлінням УЗ. Виконання всіх цих вимог, звичайно, позначається на вартості пасажирського вагона, збільшуючи її. Цінова пропозиція КВБЗ за один вагон після розкриття тендерних пропозицій склало 28 млн 043 тис. 400 грн. І, як ми вже відзначали, вона виявилася найменшою.

Чи може УЗ хоче купити вагони в Росії, кажучи у своїй публікації від 23 червня, що там вони дешевші? По-перше, не дешевші. А по-друге, як же треба не любити свою країну, щоб сьогоднібезпідставно заявлятипро те, що вагони країни-агресора нібито кращі за ціною! Як наслідок цих дій УЗ - поява в інформпросторі країн СНД і Росії негативних статей зі свідоцтвом «в Україні не збираються підтримувати національного виробника».

На Крюківському вагонобудівному заводі дбають про репутацію підприємства. Публічне акціонерне товариство веде прозорий бізнес, що підтверджують щорічні міжнародні аудити. Тому, м'яко кажучи, неприємно читати на сайті партнера недостовірну і безпідставну інформацію, яка дискредитує вітчизняного виробника, негативно впливає на його імідж на міжнародному ринку.

вагони КВБЗ

Тим більше дивно бачити зволікання, навмисне відкладання прийняття рішення тендерного комітету, відтягування термінів укладення договору і початку поставки вагонів. Плювати, що соціальні мережі рясніють постами і фотографіями пасажирських вагонів, у яких виросли гриби, ходять юрби тарганів, не відчиняються вікна, не працюють кондиціонери та інше. Пасажир український терплячий, ще потерпить, поки державні службовці високого рангу вирішують свої справи. А в цей час зварники, електромонтажники та інші фахівці високої кваліфікації їдуть до Польщі та Німеччини, де своєю працею успішно підтримують економіки цих країн. Мабуть, це і є найстрашніше: ми втрачаємо людей!

Якраз у ці дні ми згадуємо у зв'язку із днем ​​народження Генерального директора УЗ 2000-2004 років, Міністра транспорту та зв'язку Георгія Кірпу, який так рано пішов з життя. Але він назавжди залишиться прикладом того, як потрібно прагнути до змін, багато і самовіддано працювати, щоб ці зміни прийшли на Укрзалізницю та в економіку країни. Адже саме з його приходом до керівництва Державним монополістом - «Укрзалізницею» - в Україні почали експлуатувати перші швидкісні поїзди національного виробництва ПАТ «КВБЗ», на зміну яким у 2012 році прийшли корейські поїзди «Хюндай», які швидко стали сумно відомими за їх масові відмови в експлуатації перших років.

Починаючи з 1991 року, в Укрзалізниці змінилося 20 генеральних директорів. І всі вони працювали із Крюківським вагонобудівним на партнерських засадах, завод завжди неухильно виконував свої зобов'язання, завжди йшов назустріч УЗ, коли потрібна була допомога під час ремонтів, зокрема і модернізації тих же корейських електропоїздів. Сьогодні, щоб прикрити відсутність реальної діяльності, відчутних кроків вперед, невміння (чи небажання) здійснити закупівлю нової техніки у вітчизняного виробника, керівництво УЗ намагається цього виробника зганьбити.

Трохи цифр. Із 2009 до 2018 року Укрзалізниця придбала у КВБЗ аж 92 пасажирських вагони локомотивної тяги. Для порівняння: за рік до цього, у 2008 році тільки за один рік було придбано стільки ж вагонів - 92! За ці ж десять останніх років середньорічний обсяг реалізації за всіма замовленнями УЗ склав всього лише 9,2% від загального обсягу продажів ПАТ «КВБЗ» Ось так, в рік по чайній ложці, а в деякі - взагалі нуль. І це при величезному відкладеному попиті на вантажні та пасажирські вагони. І це при тому, що КВБЗ спільно з підприємствами постачальниками комплектуючих в Україні може випускати і поставляти до 300 пасажирських вагонів на рік! При тому, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман приймав три рази рішення про підтримку українського вагонобудування: у грудні 2016 року і два рази протягом 2017-ого. Перший віце-прем'єр Степан Кубів, віце-прем'єр Володимир Кістіон - по два рази кожен підписували рішення на цю тему.

Все вищесказане доводить, наскільки складно в Україні отримати замовлення, як багато перешкод виникає на цьому шляху. Державний монополіст - Укрзалізниця не надає належної підтримки національним виробникам. І при цьому ще намагається дискредитувати Крюківський вагонобудівний завод, який за власні кошти у співпраці з Укрзалізницею, Національною Академією наук, профільними науковими та навчальними організаціями в Україні і за кордоном, численними українськими та закордонними підприємствами за сімнадцять років створив галузь пасажирського вагонобудування. Освоїв виробництво усіх видів вантажних і пасажирських вагонів локомотивної тяги, електропоїздів, дизель-поїздів, поїздів метро, ​​пасажирських електровозів. Не кожна, створена за цей період держава може це собі дозволити! А Україна стала країною, яка сьогодні виробляє всі види рейкового рухомого складу.

Сподіваємося, що Закон і правда переможуть, КВБЗ отримає замовлення на 54 пасажирських вагони. І від цього виграють всі: Укрзалізниця отримає нову техніку, пасажири зможуть комфортно і безпечно подорожувати, ПАТ «КВБЗ»і його 181 український партнер - постачальник, Національна Академія наук та інші наукові установи, такі як Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту, Український НДІ вагонобудування, Київський НДКТІУкрзалізниці будуть працювати, платити податки до бюджетів усіх рівнів. Державний монополіст - ПАТ «Укрзалізниця» стане прикладом серед найбільших монополістів України у підтримці (справжній, а не декларованій) національних товаровиробників, які забезпечують її такою необхідною технікою. І наша країна в цілому буде жити і розвиватися.

Георгій Ігнатов, головний конструктор ПАТ «КВБЗ», творець пасажирських вагонів локомотивної тяги, дизель- і електропоїздів, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за створення сімейства пасажирських вагонів для швидкісного руху.

вагони КВБЗ

Пресс-центр ПАТ КВБЗ.

КВБЗ вагони тендер ціна Укрзалізниця
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
75 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Власть
В Україні в систему надання субсидій у грошовій формі внесли зміни. З березня громадян, яким призначено субсидію з жовтня, переведуть на грошові розрахунки у готівковій формі. Це робиться, щоб з травня мати уявлення про те, котрий механізм є більш ефективним. З січня цього року запустили безготівковий механізм. Також в Україні відпрацьовуватиметься готівковий – в експериментальному порядку видадуть гроші і подивляться, як це працюватиме. Як повідомив міні...
Происшествия
Поздно вечером 16 января на трассе Киев-Харьков столкнулись два грузовика. Это произошло в 22:50 около села Коноплянка Великобагачанского района. Автомобиль DAF, за рулём которого находился 55-летний житель Харьковской области, столкнулся с грузовиком Renault Magnum, которым управлял 30-летний житель Пирятинского района. В результате столкновения водитель DAF получил травмы и был госпитализирован в районную больницу. Второму водителю повезло – ему медики о...
Общество
16 января законопроект №8584 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины, касающиеся противодействию буллингу (травле)» был подписан Президентом Украины. 228 народных депутатов поддержали этот закон в Верховной Раде. По статистике 25% украинских детей подвергаются травле в школе, а около 40% школьников не рассказывают об этом родителям. Согласно новому Закону, травля несовершеннолетнего влечёт за собой взыскание в виде штрафа от 850 до 1...
Общество
Упродовж цього року «Укрзалізниця» хоче підвищити ціни на пасажирські перевезення та на перевезення вантажів. Адже цього року компанія планує отримати більше 109 мільярдів гривень чистого доходу. Понад  89 мільярдів гривень «Укрзалізниця» планує заробити за рахунок перевезення вантажів. Отримати цю суму в компанії мають намір і за рахунок подорожчання вартості послуг. Отож, упродовж цього року можуть чотири рази підвищити ціну на перевезення вантажів: з 1...
Криминал
Прошлой ночью патрульные полицейские Кременчуга задержали грабителей. Около 1 часа ночи инспекторы получили сообщение об ограблении по улице Первомайской. Когда патрульные прибыли на место происшествия, пострадавший сообщил, что двое неизвестных отобрали у него рюкзак и скрылись. В рюкзаке были личные вещи, мобильный телефон и деньги. Получив ориентирование, копы приступили к поиску грабителей и уже через 15 минут подозреваемые были обнаружены по улице Гаг...
Общество
Минулого місяця в Кременчуці відбувся фінал конкурсу таланту та краси «Міс Ай Лав Кременчук-2018». У цьому молодіжному заході участь взяли дуже чарівні, креативні, чудові, завзяті кременчужанки. Під час конкурсу можна було вкотре переконатися, що в нашому місті проживають найталановитіші та прекрасніші дівчата! Фотозвіти з місця події: «Міс Міні Ай Лав Кременчук»; «МісЮність Ай Лав Кременчук»; «Міс Ай Лав Кременчук». Як відбувся грандіозний фінал конкурсу...
Общество
Нестійкі погодні умови та значне нагромадження снігового покриву на покрівлях будинків сприяють активному утворенню бурульок та призводять до сповзання снігу, особливо зі старих будинків з похилим дахом, виступаючих архітектурних частин будівель. Головне управління ДСНС України у Полтавській області звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування на вулиці. Зокрема: - проходячи повз будинки або біля високих...
Политика
В Кременчуге постепенно разворачивается предвыборная агитация, однако не всегда она проходит вполне законно. За соблюдениями всех тонкостей избирательного законодательства следят наблюдатели неправительственной внепартийной общественной организации «Опора». Как сообщает «Опора», 15 января наблюдатели зафиксировали в Кременчуге использование незаконной агитации. На проспекте Леси Украинки был установлен билборд кандидата на пост президента Украины Андрея Са...
Общество
Як повідомляє комунальне підприємство «Кременчуцьке тролейбусне управління», наразі на транспортному маршруті №3 тролейбуси рухаються з більшим інтервалом у часі. Пов’язано це з ліквідацією пошкодження контактної лінії на перехресті вулиць Небесної Сотні та Першотравневої. Незважаючи на ремонтні роботи, рух тролейбусів за даним маршрутом повністю не припинили. Кременчужан перевозять шість нових тролейбусів на автономному ходу. Всі десять тролейбусів працю...