• Головна
  • Як очищається питна вода Кременчука
12:43, 3 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Як очищається питна вода Кременчука

Як очищається питна вода Кременчука

Водоочисній станції, що забезпечує кременчужан питною водою, цього року виповнилося п’ятдесят років.

1 серпня кременчуцькі журналісти навідалися на водоочисну станцію, щоб дізнатися наскільки якісна та безпечна питна вода, котру постачає «Кременчукводоканал».

Вода на очищення надходить із водозабірника на Кременчуцькому водосховищі. Основним елементом очистки є хлор, якого на складі підприємства достатньо. До того ж, найближчим часом очікується чергова поставка.

Рідкий хлор, який знаходиться у контейнерах, надходить з нього у сусіднє приміщення, а там вже перетворюється у газоподібний стан. Ці контейнери стоять на вагах задля фіксування розходу хлору. Щодо суміжного приміщення, то у ньому знаходяться прилади для дозування хлору у воді.

На водоочисній станції також є приміщенні реагентного господарства, де зберігають і готують потрібні для очищення води реагенти. Для того, щоб очистити воду, у неї добавляють хлор і допоміжну речовину, що називається флокулянт. Потрібна ця речовина задля швидшого та ефективнішого процесу очищення.

Окрім того, нещодавно на підприємстві пройшов апробацію реагент – амотол, який дозволяє зекономити витрати хлору до сорока відсотків. Далі працівники планують використовувати цей реагент. До того ж, на підприємстві планують збудувати новий цех амонізації з сучасним обладнанням для використання, приготування та дозування реагенту у воду.

Окрім цього всього, попередньо очищена реагентами вода проходить також очистку за допомогою природніх фільтрів. Таких приміщень на водоочисній станції два – фільтрувальний та блок контактних освітлювачів. Фільтруючий шар контактного освітлювача – це гравій, антрацит і пісок.

Відфільтрована вода поступає у жолоб, а далі у збірний канал. Останній етап – вторинне очищення хлором. Після цього вода нарешті потрапляє у резервуар питної води, звідки і доставляється у місто.

На кожному етапі очищення вода перевіряється у лабораторії – аналізи проводяться за шістдесят одним показником, з яких п’ятдесят – проводяться у лабораторії водоочисної станції, а одинадцять – досліджує Кременчуцька санітарно-епідеміологічна служба та державне підприємство стандартизації, сертифікації та метрології.

Аналізи проводять за всіма напрямками відповідно до державних санітарних норм. Отож, під час досліджень визначаються такі показники води: запах, присмак, забарвленість, каламутність, група азоту, аміаки, нітрити, нітрати, жорсткість, хлориди.

Безлічі аналізів також підлягає і вхідна речовина – вода із водозабору на Кременчуцькому водосховищі. У лабораторії встановлюють кількість синьо-зелених водоростей і діатомових водоростей у воді, що надходить на водоочисну станцію.

Вода, що подається до домівок містян, відповідає всім санітарним нормам. Попри це є проблеми у якості мереж водопостачання. Отож, міська влада Кременчука активно взялася за вирішення цього питання – поступово замінюються старі комунікації на нові.

Більш детальніше у відеосюжеті «Кременчуцьких новин».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#воддочиснастанція #питнавода #вода #очищення #хлор #реагенти #флокулянт #амопол #природніфільтри #дослідження #аналізи #кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...