• Головна
  • В МОЗ розповіли, що варто знати про зуби мудрості
16:52, 30 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

В МОЗ розповіли, що варто знати про зуби мудрості

В МОЗ розповіли, що варто знати про зуби мудрості

В МОЗ розповіли про зуби мудрості. Що треба знати і як уникати проблем.

Зуби мудрості найчастіше прорізаються у віці від 16 до 26 років.

Спеціалісти стверджують, що ці зуби втратили необхідність по причині зміни людьми їжі та способу життя. Оскільки відбулося зменшення розмірів щелепи, пов'язане з переходом на більш м'яку їжу, і місця для зубів мудрості практично не залишилося. 

Варто періодично робити рентген, щоб розуміти ситуацію.

Видаляти зуб мудрості треба лише в разі гнійного процесу, запалення, пухлини, постійного травмування зубом мудрості слизової оболонки порожнини рота, при корекції щелепи (за 6 місяців до операції).

Ви можете видалити зуб у стоматолога, якщо необхідно запобігання перелому нижньої щелепи ( у людей, що займаються контактними видами спорту).

Також при ортодонтичнтх показанняхпри скупченості зубів або зміщенні зубів верхньої та нижньої щелепи.

У віці 7-11 років лікар може спрогнозувати, чи вистачить місця в нижній щелепі для прорізування зубів мудрості. Якщо його виявиться недостатньо – показано видалення таких зубів мудрості на стадії зачатка чи стадії первинної кальцифікації (таке втручання називається гермектомією).

Зуби мудрості мають незначну жувальну ефективність, часто зуб мудрості не має протилежного зуба (зуба-антагоніста) і взагалі не бере участь в акті жування, кореневі канали по статистиці тяжко прохідні для лікування, вони не відіграють естетичну роль при усмішці.

Якщо зуб мудрості “захворів” - є карієс, пульпіт чи періодонтит, то його не лікують як інші.

МОЗ спростовує міф про те, що зуб мудрості якось пов’язаний з серцем. Здоровий зуб ніяк не впливає на орган. Але якщо хворий, то як і інші зуби, може значно зашкодити здоров’ю.

Найчастіше хірургічне ускладнення від восьмих зубів – це запалення слизової навколо зуба мудрості (перикороніт). Часто пацієнти думають, що це «прорізання зуба мудрості». Насправді ці зуби вже є такими, що прорізалися (частково чи повністю), дискомфорт виникає, як результат травми слизової чи недостатнього очищення цієї ділянки та розвитку гострого чи хронічного запалення слизової навколо такого зуба мудрості.

Якщо зуб болить, важко відкрити рота, підвищується температура, варто звернутися до лікаря.

Для того, щоб полегшити біль рекомендується часто полоскати порожнину рота розчинами антисептиків (наприклад, водним розчином хлоргексидину), приймати нестероїдні протизапальні препарати (але не більш як 3-5 днів).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зуб #мудрості #моз #кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...