Нацбанк підвищив оцінку інфляції до кінця 2018 року на 10,1 %

Нацбанк оприлюднив звіт у якому змінив прогнози щодо інфляції в Україні.

Споживча інфляція продовжить уповільнюватися, але повернення до цільового діапазону триватиме довше Національний банк підвищив оцінку інфляції на 2018 рік до 10.1% (попередній прогноз – 8.9%).

Це зумовлено швидшим, ніж передбачалося в липні зростанням світових цін на енергоресурси та пшеницю, а також через вищі темпи зростання заробітних плат в Україні.

Розширення споживчого попиту, високі темпи зростання заробітних плат, нещодавнє стрімке зростання цін на нафту відображатимуться на споживчій інфляції і наступного року.

На кінець 2019 року інфляція знизиться до 6.3%. Вона увійде в межі цільового діапазону в І кварталі 2020 року та досягне середньострокової цілі 5.0% наприкінці 2020 року. Жорсткі монетарні умови, які сформувалися в тому числі завдяки підвищенням облікової ставки упродовж перших трьох кварталів 2018 року, будуть головним фактором сповільнення інфляції. Також зниження інфляції забезпечуватиметься іншими чинниками, які стримуватимуть нарощення споживчого попиту: - подальше відображення попередніх підвищень облікової ставки на процентні ставки за депозитами населення в гривні, підсилене скороченням профіциту банківської ліквідності. У свою чергу, підвищення ставок за депозитами стимулюватиме збільшення схильності населення до заощаджень; - уповільнення зростання заробітної плати внаслідок зниження інтенсивності міграційних процесів, у тому числі (на відміну від останніх двох років) через насичення ринку праці в Польщі.

Також зростання цін будуть стримувати виважена фіскальна політика через необхідність погашення значних обсягів державного боргу та поліпшення інфляційних і курсових очікувань.

На останніх має сприятливо відобразитися прогрес у співпраці з офіційними кредиторами, зокрема через започаткування нової програми з МВФ, яка діятиме і наступного року. У результаті базова інфляція уповільниться з 7.9% наприкінці цього року до 5.1% у 2019 році та 3.6% у 2020 році. Інфляція сирих продовольчих товарів у поточному році суттєво знизиться – до 4.9% завдяки вичерпанню дії шоків пропозиції попереднього року, зокрема пов’язаних із активним зростанням експорту окремих видів української продукції.

У 2019 – 2020 роках на тлі стриманого зростання світових цін на продовольство інфляція сирих продовольчих товарів продовжить уповільнюватися – до 4.0% та 3.1% відповідно.

Підвищення адміністративно регульованих цін у 2018 році очікується у розмірі 18.4%. Прискорення з поточного рівня відображатиме вплив запланованого підвищення цін на газ для населення, а також здорожчання послуг з опалення та постачання гарячої води. У 2019 – 2020 роках зростання адміністративних цін уповільниться до 11.7% та 10.8% відповідно.

Вищі темпи (порівняно з іншими компонентами ІСЦ) зумовлюються подальшим поступовим підвищенням цін на газ до імпортного паритету та збільшенням ставок акцизних зборів у наступних бюджетних періодах. Значне подорожчання нафти з початку року зумовило перегляд прогнозу зростання цін на паливо у поточному році до 17.5%, з подальшим уповільненням до 7.4% та 5% у наступних роках, переважно відображаючи зміну світових цін на нафту в гривневому еквіваленті.

інфляція кременчук україна дорожчення цін
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
43 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Нещодавно безвісно зниклого 39-річного Капустинського Романа Вікторовичазнайшли мертвим у салоні його автомобіля. 10 січня чоловік пішов з дому та такі не повернувся. По цьому факту Кременчуцьке районне відділення поліції відкрило кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство) з поміткою самогубство. На сьогодні призначено ряд експертиз. Також правоохоронці задокументували цю подію. Як повідомив начальник Кременчуцьк...
Общество
Перепады температуры воздуха стали причиной образования огромных сосулек на крышах кременчугских зданий. Кроме того, над тротуарами опасно нависают не только сосульки, но и целые сугробы скопившегося на крышах снега. В связи с этим городские власти призывают субъектов хозяйствования и управляющие компании сбивать сосульки и чистить крыши от снега, огородив при этом опасный участок тротуара. Если вы заметили большие сосульки или скопившийся снег на крыше зд...
Общество
Неодноразово кременчуцькі діти розважалися біля Меморіалу «Вічно Живим». Правоохоронці нашого міста не залишили цей факт без уваги. Тому вирішили посилити наряди патрулювання Кременчуцького відділу поліції, патрульної поліції та національної гвардії. Як повідомив начальник Кременчуцького відділу поліції Сергій Терела, біля пам’ятника «Вічно Живим» працюватиме піший патруль. Проте це місце загального користування та відпочинку, тому не можна заборонити дітя...
Общество
Работы по ремонту освещения на Крюковском мосту ещё не закончены, и будут продолжены. Как сообщает Кременчугская дистанция пути в ночь с 17 на 18 января, а также с 21 на 22 января на Крюковском мосту будут проводиться работы по ремонту освещения. Эти работы будут проводить с 22:00 до 02:00 и только при условии хорошей погоды. Движение автотранспорта во время ремонта будет частично ограничено – перекроют одну полосу движения.
Криминал
Нещодавно засоби масової інформації висвітлили факт про те, що двоє хлопців у Кременчуці, а саме сквері імені Бабаєва, фотографувались із садово-парковою скульптурою народного мера, що там встановлена. Як з’ясували правоохоронці, це були двоє 17-річних парубків. Після того, як поліцейські зустрілися з батьками неповнолітніх, ті відмовилися йти на зустріч і  дати змогу поспілкуватися з дітьми. Проте напередодні цього хлопці вибачалися, стоячи на колінах....
Общество
Пользователи мобильного оператора «Киевстар» жалуются на сбои телефонной связи и работы интернета. На вопрос редакции сайта 05366.com.ua о причинах неудовлетворительной работы оператор ответил так: «В настоящее время у абонентов сети Киевстар могут наблюдаться сложности с доступом к сети Интернет. Специалисты нашей компании выясняют причину сбоя. Мы рассчитываем возобновить стабильную работу сети в самое кратчайшее время. Приносим извинения за временные не...
Происшествия
Неприятные приключения водителей на дорогах Кременчуга продолжаются. Ещё две аварии сегодня произошли на улицах города. По улице Небесной Сотни автомобиль Фиат Дукато, выезжая из прилегающей территории задним ходом, не убедился в безопасности манёвра. В результате этой ошибки произошло столкновение с автомобилем BMW X1, который двигался по главной дороге. По улице Флотской неудача постигла водителя автомобиля ГАЗ 3307, который не учёл высоты кузова и попыт...
Власть
Прокурорская проверка Кременчугской воспитательной колонии выявила целый ряд нарушений. Проверяли работники прокуратуры Полтавской области соблюдение прав и интересов несовершеннолетних. Кроме работников прокуратуры, в состав комиссии вошли специалисты Госпродпотребслужбы, охраны здоровья, Государственной службы лекарственных средств и контроля наркотиков, Гоструда, Службы по чрезвычайным ситуациям, Департамента образования, а также Центра социальных служб...
Происшествия
Организация «С14» борется против Оппозиционного блока, забрасывая билборды партии красной краской. Как сообщает издание «Опора», один из испорченных объект внешней агитации находится по улице Гвардейская. В полиции сообщили, что по данному факту обращений от пострадавших не было. Сами же участники «С14» сообщают на своей страничке в ФБ: «С14 продолжает портить банеры «пятой колонны» в Кременчуге».