• Головна
  • Нацбанк підвищив оцінку інфляції до кінця 2018 року на 10,1 %
09:31, 3 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Нацбанк підвищив оцінку інфляції до кінця 2018 року на 10,1 %

Нацбанк підвищив оцінку інфляції до кінця 2018 року на 10,1 %

Нацбанк оприлюднив звіт у якому змінив прогнози щодо інфляції в Україні.

Споживча інфляція продовжить уповільнюватися, але повернення до цільового діапазону триватиме довше Національний банк підвищив оцінку інфляції на 2018 рік до 10.1% (попередній прогноз – 8.9%).

Це зумовлено швидшим, ніж передбачалося в липні зростанням світових цін на енергоресурси та пшеницю, а також через вищі темпи зростання заробітних плат в Україні.

Розширення споживчого попиту, високі темпи зростання заробітних плат, нещодавнє стрімке зростання цін на нафту відображатимуться на споживчій інфляції і наступного року.

На кінець 2019 року інфляція знизиться до 6.3%. Вона увійде в межі цільового діапазону в І кварталі 2020 року та досягне середньострокової цілі 5.0% наприкінці 2020 року. Жорсткі монетарні умови, які сформувалися в тому числі завдяки підвищенням облікової ставки упродовж перших трьох кварталів 2018 року, будуть головним фактором сповільнення інфляції. Також зниження інфляції забезпечуватиметься іншими чинниками, які стримуватимуть нарощення споживчого попиту: - подальше відображення попередніх підвищень облікової ставки на процентні ставки за депозитами населення в гривні, підсилене скороченням профіциту банківської ліквідності. У свою чергу, підвищення ставок за депозитами стимулюватиме збільшення схильності населення до заощаджень; - уповільнення зростання заробітної плати внаслідок зниження інтенсивності міграційних процесів, у тому числі (на відміну від останніх двох років) через насичення ринку праці в Польщі.

Також зростання цін будуть стримувати виважена фіскальна політика через необхідність погашення значних обсягів державного боргу та поліпшення інфляційних і курсових очікувань.

На останніх має сприятливо відобразитися прогрес у співпраці з офіційними кредиторами, зокрема через започаткування нової програми з МВФ, яка діятиме і наступного року. У результаті базова інфляція уповільниться з 7.9% наприкінці цього року до 5.1% у 2019 році та 3.6% у 2020 році. Інфляція сирих продовольчих товарів у поточному році суттєво знизиться – до 4.9% завдяки вичерпанню дії шоків пропозиції попереднього року, зокрема пов’язаних із активним зростанням експорту окремих видів української продукції.

У 2019 – 2020 роках на тлі стриманого зростання світових цін на продовольство інфляція сирих продовольчих товарів продовжить уповільнюватися – до 4.0% та 3.1% відповідно.

Підвищення адміністративно регульованих цін у 2018 році очікується у розмірі 18.4%. Прискорення з поточного рівня відображатиме вплив запланованого підвищення цін на газ для населення, а також здорожчання послуг з опалення та постачання гарячої води. У 2019 – 2020 роках зростання адміністративних цін уповільниться до 11.7% та 10.8% відповідно.

Вищі темпи (порівняно з іншими компонентами ІСЦ) зумовлюються подальшим поступовим підвищенням цін на газ до імпортного паритету та збільшенням ставок акцизних зборів у наступних бюджетних періодах. Значне подорожчання нафти з початку року зумовило перегляд прогнозу зростання цін на паливо у поточному році до 17.5%, з подальшим уповільненням до 7.4% та 5% у наступних роках, переважно відображаючи зміну світових цін на нафту в гривневому еквіваленті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інфляція #кременчук #україна #дорожчення цін
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...