В Україні капітального ремонту потребують тепломережі 70% будинків

Середній вік тепломереж в багатоповерхівках України становить близько тридцяти років, а їхній знос – сімдесят відсотків. Завдяки спільній роботі всіх підприємств, задіяних в подачі тепла, незважаючи на значний дефіцит грошових коштів і колосальну зношеність тепломереж, вдалося підготувати всю систему до роботи. Опалювальний сезон 2018 – 2019 року в нашій державі розпочався вчасно.

Як говорить віце-прем'єр-міністр і міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, тепломережі всіх соціальних об'єктів та житлового сектору вчасно підготовлені до безперебійної роботи. За підготовку тепломереж до зими раніше відповідали тільки Жеки, а тепер цю функцію перерозподілили і на керуючі компанії та ОСББ.

Рішення про запуск тепла в кожному окремому регіоні, згідно з українським законодавством, приймалися органами місцевого самоврядування самостійно з урахуванням погодних умов. В першу чергу опалення подали в соціальні об'єкти: школи, лікарні, дитячі сади. Найближчими днями тепло має прийти і в житлові будинки українців.

У Кабміні запевнили, що накопичені в сховищах запаси вугілля і газу дозволять безболісно пережити опалювальний сезон. А якщо справдяться прогнози синоптиків і зима буде теплою, то наявні ресурси планують навіть заощадити. А ось пересічним громадянам заощадити навряд чи вдасться. З урахуванням майбутнього підвищення цін на газ, що становлять до сімдесяти відсотків тарифів на тепло і гарячу воду, витрати на комунальні послуги українців можуть зрости на шістнадцять відсотків. Таку цифру напередодні журналістам озвучив міністр соціальної політики Андрій Рева.

При цьому експерти відзначають, що, незважаючи на своєчасність початку опалювального сезону, враховуючи високий рівень зносу комунальної інфраструктури (теплових, водопровідних, каналізаційних мереж і теплоджерел), навряд чи вдасться уникнути аварійних ситуацій і розриттів. Велика частка багатоквартирних будинків в Україні побудована в 1960 – 1980 роках, при цьому капітальні ремонти практично не проводилися. В даний час знос багатоквартирних будинків становить від тридцяти до шістдесяти п’яти відсотків. Це більше половини всіх багатоквартирних будинків. Понад сімдесят відсотків тепломереж в країні потребують капітального ремонту. За оцінками фахівців, для модернізації основних фондів ЖКГ необхідні значні фінансові кошти. Тільки для оновлення систем теплопостачання в київських будинках потрібно більше чотирьох мільярдів доларів.

Компанія «Місто для людей», що є найбільшою компанією з управління приватними об'єктами в Україні, в цьому сезоні підготувала до опалювального періоду більше чотирьох тисяч житлових будинків в дев’яти містах Попри це для деяких міст, у яких присутні представники компанії, це був перший досвід підготовки опалювальних вузлів до зимового періоду. Про складнощі, з якими довелося зіткнутися, розповідає член правління компанії «Місто для людей» Неріус Шараускас.

Неріус Шараускас

«У багатьох будинках інженерні мережі потребують капітального ремонту і термомодернізації. Для забезпечення енергозбереження в будинках необхідно ставити автоматизовані рамки управління. З Балтійського досвіду, в Литві така автоматизація встановлювалася відразу в декількох містах. Тоді можна швидше реагувати на виникаючі позаштатні ситуації, при необхідності знижувати подачу тепла, що дуже допомагає зберігати енергоресурси, за які люди повинні платити.

При підготовці будинків до подачі тепла наші фахівці виявили масу проблемних моментів. У багатьох будинках, які компанія «Місто для людей» взяла на обслуговування, теплові вузли обслуговувалися до цього неналежним чином, у деяких будинках на рамках управління доводилося повністю замінювати зношені або встановлювати взагалі відсутні елементи. Відомо, що будь-яка помилка при підготовці до зими може призвести до серйозних наслідків, а перебої в подачі тепла навіть на кілька годин можуть залишити без опалення весь будинок. План підготовки був зверстаний ще попередньою зимою, з урахуванням тих проблем, з якими ми зіткнулися в цей період. Ми проаналізували заявки жителів, що надходили минулої зими. Тоді фахівці компанії своєчасно усували всі нештатні ситуації і серйозних нарікань від жителів обслуговуваних будинків не надходило. Всі заходи за затвердженим графіком завершені, будинки промиті, опресовані, паспорти готовності до опалювального періоду отримано, системи опалення заповнені теплоносієм».

-Неріус, підкажіть, як жителі можуть допомогти своїй керуючій компанії в поліпшенні загального стану будинку?

«Людям дуже важливо розуміти, що зламані в під'їзді двері, розбиті вікна – це зона і їх відповідальності. Якщо кожен мешканець будинку буде закривати за собою двері, щоб тепло не йшло з під'їзду, оперативно подавати заявку в колл-центр на заміну розбитого скла, це і будуть відповідальні кроки, які допомагають зберегти тепло в домі».

-Досить суми, закладеної в тарифі, для проведення реконструкції зношених теплоносіїв?

«Глобально відповісти на це питання не можу. Потрібно визначати по кожному будинку окремо. У реальній ситуації рішення по реконструкції зазвичай недешеві, проте вони виправдовують себе, так як є енергоефективними».

-Що можна зробити для запобігання і зменшення кількості аварій тепломереж і електромереж в зимовий період?

«Ми повинні провести об'єктивний огляд будинків. Наші співробітники повинні вибрати найпроблемніші місця, які потребують першочергового ремонту або модернізації. На жаль, не завжди нам вистачає фінансових можливостей, закладених в тариф на проведення поточних ремонтів».

Компанія «Місто для людей» поставила своєю метою поступово привести весь житловий фонд, що знаходиться на обслуговуванні, в нормальний стан. За умови регулярних платежів від населення за надані послуги на будинку зможе накопичитися достатня сума, яка дозволить модернізувати теплові мережі, замінювати прогнилі труби, засувки і вентилі, що дозволить в подальшому зменшити кількість аварійних ситуацій.

При цьому варто відзначити, що небажання або невміння жителів, власників житла, активно брати участь в процесі управління житловим фондом також негативно позначається на стані багатоповерхівок. Поліпшення стану кожного окремого будинку та житлового фонду в цілому почнеться тоді, коли до нашим жителям прийде розуміння, що чистота під'їздів і сходових прольотів, благоустрій прилеглих територій, енергозбереження – це і їх відповідальність.

«Люди повинні розуміти, що вони є власниками житла, а ми – їх помічники у вирішенні виникаючих проблем, - зазначає Неріус Шараускас. – Потрібно налагодити нормальний діалог зі споживачами наших послуг. Наша місія – об'єктивно доносити інформацію про проблеми будинку. Є проблеми, які можуть виявити тільки фахівці. Наш клієнт – наш головний супервізор, який контролює нас. Всі рішення по будинку повинні бути загальними рішеннями з мешканцями.

Ми будемо змінювати саму логіку управління житловим фондом. Кожен будинок матиме свого менеджера, який буде відповідальним перед жителями за надання послуг виходячи з тарифу будинку. Ми не будемо чекати, поки жителі завалять нас заявками, намагаючись виявляти і вирішувати проблеми на ранній стадії. Сама логіка управління житловим фондом вже впроваджується і буде далі впроваджуватися. Наша місія – створити місто, в якому хочеться жити і допомогти людям забути про проблеми власного житла».

Про це повідомляє «Місто для людей Кременчук».

капітальнийремонт тепломережі будинки опалювальнийсезон містодлялюдей україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
21 просмотр в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Глобальний туристичний пошуковик Momondo підготував список країн, для в’їзду в які українцям не знадобиться віза, а також країн, віза в які оформлюється за декілька хвилин вже при в’їзді в країну. Країни світу, для візиту в які в українців не вимагають візи: Азербайджан (до 90 днів) Албанія (до 90 днів) Антигуа і Барбуда (до 30 днів) (необхідна наявність зворотних квитків і докази платоспроможності) Аргентина (до 90 днів) Білорусь (до 90 днів) Боснія і Гер...
Спорт
Завтра в Кременчуці на спортивному комплексі «Айсберг» о 18:30 відбудеться хокейний матч між ХК «Кременчук» і «Білий Барс». До сих пір не вщухли пристрасті після минулого матчу між цими клубами. Адже кременчужани тоді вели рахунок 3:0, проте білоцерківці не тільки зрівняли рахунок, а й вирвалися вперед. Наша команда змогла відновити паритет, але переможну шайбу за гостей закинув Арабов. До цього всі три матчі в сезоні «Кременчук» вигравав у «Білого Барса»....
Общество
У комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцький перинатальний центр II рівня» запрацював офіційний сайт. Тут кременчужани можуть дізнатися інформацію про лікувальний заклад, направлення його роботи, відділення, послуги, що надаються, а також необхідну контактну інформацію. З офіційним сайтом Кременчуцького перинатального центру II рівня можна ознайомитися за цим посиланням. За матеріалами прес-центру Кременчуцького міськвиконкому.
Власть
Цього року при народженні дитини батьки отримуватимуть 41 280 гривень. Ця сума не залежить від кількості дітей і виплачуватиметься у два етапи впродовж трьох років. Перший етап – одноразова допомога у розмірі 10 320 гривень, яка зараховується на банківський рахунок матері чи батька через один-два місяці після оформлення допомоги. Другим етапом є виплата 30 960 гривень рівними частинами по 860 гривень упродовж трьох років. До того ж, батьки отримуватимуть...
Власть
С 1 января украинские семьи с детьми до 3 лет могут получить из госбюджета компенсацию расходов на услуги няни. На это семье выделяется 1692 гривен ежемесячно. Чтобы получать эти деньги, нужно найти няню, заключить с ней официальный договор о трудоустройстве, подать заявление в отделение соцзащиты по месту жительства, а также заявление на перерасчет этих средств, - сообщает издание Обозреватель. Специальных требований к няне государство не ставит. Теоретич...
Общество
У програмі радіо NRJ «Люди з Кремня» побував письменник, шоумен, музикант, актор театру імпровізації «Чорний Квадрат» Олексій Курилко. Хоч «Чорний Квадрат» і театр імпровізації, проте текст народжується, а після цього його потрібно закріплювати. Більшість спектаклів написав саме Олексій Курилко. А ось інколи спектаклі народжувалися імпровізаційно.    Як говорить Олексій Курилко, актор імпровізації повинен у собі поєднувати: актора, драматурга та режисера....
Происшествия
Сегодня на проспекте Свободы между остановками Гвардейская и Вадима Пугачова произошло ДТП – столкнулись автомобили Шкода Фабиа и ВАЗ Нива. Авария произошла перед пешеходным переходом. Автомобиль Опель остановился, чтобы пропустить пешехода, водитель Нивы, двигающейся следом за Опелем, не придерживался безопасной дистанции, поэтому не успевал затормозить. Чтобы избежать столкновения, он взял влево, где по крайней левой полосе двигалась Шкода Фабиа. Таким о...
Общество
Із 18 по 20 січня в Свято-Миколаївському соборі, розташованому по вулиці 29-го Вересня, 16/34, відбудуться урочисті Богослужіння. 18 січня – Надвечір’я Богоявлення (Хрещенський свят-вечір) О 8 годині – Часи надвечір’я О 10 годині – Літургія свт. Василя Великого О 12 годині – Велике водосвяття (освячення води на церковному подвір’ї)  О 16 годині – Всенічне бдіння 19 січня – Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа О 8 годині – Літургі...
Общество
Цієї суботи у Кременчуці на деякий час планують обмежити рух автомобільного транспорту. Це обмеження триватиме з 9 до 15 години на території річкового вокзалу в районі кінцевої зупинки громадського транспорту по вулиці Першотравневій. Адже тут проходитимуть чин освячення води та хрещенські купання. За матеріалами прес-центру Кременчуцького міськвиконкому.