• Главная
  • В Україні капітального ремонту потребують тепломережі 70% будинків
12:42, 5 ноября 2018 г.
Надежный источник

В Україні капітального ремонту потребують тепломережі 70% будинків

В Україні капітального ремонту потребують тепломережі 70% будинків

Середній вік тепломереж в багатоповерхівках України становить близько тридцяти років, а їхній знос – сімдесят відсотків. Завдяки спільній роботі всіх підприємств, задіяних в подачі тепла, незважаючи на значний дефіцит грошових коштів і колосальну зношеність тепломереж, вдалося підготувати всю систему до роботи. Опалювальний сезон 2018 – 2019 року в нашій державі розпочався вчасно.

Як говорить віце-прем'єр-міністр і міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, тепломережі всіх соціальних об'єктів та житлового сектору вчасно підготовлені до безперебійної роботи. За підготовку тепломереж до зими раніше відповідали тільки Жеки, а тепер цю функцію перерозподілили і на керуючі компанії та ОСББ.

Рішення про запуск тепла в кожному окремому регіоні, згідно з українським законодавством, приймалися органами місцевого самоврядування самостійно з урахуванням погодних умов. В першу чергу опалення подали в соціальні об'єкти: школи, лікарні, дитячі сади. Найближчими днями тепло має прийти і в житлові будинки українців.

У Кабміні запевнили, що накопичені в сховищах запаси вугілля і газу дозволять безболісно пережити опалювальний сезон. А якщо справдяться прогнози синоптиків і зима буде теплою, то наявні ресурси планують навіть заощадити. А ось пересічним громадянам заощадити навряд чи вдасться. З урахуванням майбутнього підвищення цін на газ, що становлять до сімдесяти відсотків тарифів на тепло і гарячу воду, витрати на комунальні послуги українців можуть зрости на шістнадцять відсотків. Таку цифру напередодні журналістам озвучив міністр соціальної політики Андрій Рева.

При цьому експерти відзначають, що, незважаючи на своєчасність початку опалювального сезону, враховуючи високий рівень зносу комунальної інфраструктури (теплових, водопровідних, каналізаційних мереж і теплоджерел), навряд чи вдасться уникнути аварійних ситуацій і розриттів. Велика частка багатоквартирних будинків в Україні побудована в 1960 – 1980 роках, при цьому капітальні ремонти практично не проводилися. В даний час знос багатоквартирних будинків становить від тридцяти до шістдесяти п’яти відсотків. Це більше половини всіх багатоквартирних будинків. Понад сімдесят відсотків тепломереж в країні потребують капітального ремонту. За оцінками фахівців, для модернізації основних фондів ЖКГ необхідні значні фінансові кошти. Тільки для оновлення систем теплопостачання в київських будинках потрібно більше чотирьох мільярдів доларів.

Компанія «Місто для людей», що є найбільшою компанією з управління приватними об'єктами в Україні, в цьому сезоні підготувала до опалювального періоду більше чотирьох тисяч житлових будинків в дев’яти містах Попри це для деяких міст, у яких присутні представники компанії, це був перший досвід підготовки опалювальних вузлів до зимового періоду. Про складнощі, з якими довелося зіткнутися, розповідає член правління компанії «Місто для людей» Неріус Шараускас.

Неріус Шараускас

«У багатьох будинках інженерні мережі потребують капітального ремонту і термомодернізації. Для забезпечення енергозбереження в будинках необхідно ставити автоматизовані рамки управління. З Балтійського досвіду, в Литві така автоматизація встановлювалася відразу в декількох містах. Тоді можна швидше реагувати на виникаючі позаштатні ситуації, при необхідності знижувати подачу тепла, що дуже допомагає зберігати енергоресурси, за які люди повинні платити.

При підготовці будинків до подачі тепла наші фахівці виявили масу проблемних моментів. У багатьох будинках, які компанія «Місто для людей» взяла на обслуговування, теплові вузли обслуговувалися до цього неналежним чином, у деяких будинках на рамках управління доводилося повністю замінювати зношені або встановлювати взагалі відсутні елементи. Відомо, що будь-яка помилка при підготовці до зими може призвести до серйозних наслідків, а перебої в подачі тепла навіть на кілька годин можуть залишити без опалення весь будинок. План підготовки був зверстаний ще попередньою зимою, з урахуванням тих проблем, з якими ми зіткнулися в цей період. Ми проаналізували заявки жителів, що надходили минулої зими. Тоді фахівці компанії своєчасно усували всі нештатні ситуації і серйозних нарікань від жителів обслуговуваних будинків не надходило. Всі заходи за затвердженим графіком завершені, будинки промиті, опресовані, паспорти готовності до опалювального періоду отримано, системи опалення заповнені теплоносієм».

-Неріус, підкажіть, як жителі можуть допомогти своїй керуючій компанії в поліпшенні загального стану будинку?

«Людям дуже важливо розуміти, що зламані в під'їзді двері, розбиті вікна – це зона і їх відповідальності. Якщо кожен мешканець будинку буде закривати за собою двері, щоб тепло не йшло з під'їзду, оперативно подавати заявку в колл-центр на заміну розбитого скла, це і будуть відповідальні кроки, які допомагають зберегти тепло в домі».

-Досить суми, закладеної в тарифі, для проведення реконструкції зношених теплоносіїв?

«Глобально відповісти на це питання не можу. Потрібно визначати по кожному будинку окремо. У реальній ситуації рішення по реконструкції зазвичай недешеві, проте вони виправдовують себе, так як є енергоефективними».

-Що можна зробити для запобігання і зменшення кількості аварій тепломереж і електромереж в зимовий період?

«Ми повинні провести об'єктивний огляд будинків. Наші співробітники повинні вибрати найпроблемніші місця, які потребують першочергового ремонту або модернізації. На жаль, не завжди нам вистачає фінансових можливостей, закладених в тариф на проведення поточних ремонтів».

Компанія «Місто для людей» поставила своєю метою поступово привести весь житловий фонд, що знаходиться на обслуговуванні, в нормальний стан. За умови регулярних платежів від населення за надані послуги на будинку зможе накопичитися достатня сума, яка дозволить модернізувати теплові мережі, замінювати прогнилі труби, засувки і вентилі, що дозволить в подальшому зменшити кількість аварійних ситуацій.

При цьому варто відзначити, що небажання або невміння жителів, власників житла, активно брати участь в процесі управління житловим фондом також негативно позначається на стані багатоповерхівок. Поліпшення стану кожного окремого будинку та житлового фонду в цілому почнеться тоді, коли до нашим жителям прийде розуміння, що чистота під'їздів і сходових прольотів, благоустрій прилеглих територій, енергозбереження – це і їх відповідальність.

«Люди повинні розуміти, що вони є власниками житла, а ми – їх помічники у вирішенні виникаючих проблем, - зазначає Неріус Шараускас. – Потрібно налагодити нормальний діалог зі споживачами наших послуг. Наша місія – об'єктивно доносити інформацію про проблеми будинку. Є проблеми, які можуть виявити тільки фахівці. Наш клієнт – наш головний супервізор, який контролює нас. Всі рішення по будинку повинні бути загальними рішеннями з мешканцями.

Ми будемо змінювати саму логіку управління житловим фондом. Кожен будинок матиме свого менеджера, який буде відповідальним перед жителями за надання послуг виходячи з тарифу будинку. Ми не будемо чекати, поки жителі завалять нас заявками, намагаючись виявляти і вирішувати проблеми на ранній стадії. Сама логіка управління житловим фондом вже впроваджується і буде далі впроваджуватися. Наша місія – створити місто, в якому хочеться жити і допомогти людям забути про проблеми власного житла».

Про це повідомляє «Місто для людей Кременчук».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#капітальнийремонт #тепломережі #будинки #опалювальнийсезон #містодлялюдей #україна
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...