• Головна
  • Чи зможуть проголосувати на виборах особи, які не мають прописки?
12:27, 30 березня 2019 р.

Чи зможуть проголосувати на виборах особи, які не мають прописки?

Чи зможуть проголосувати на виборах особи, які не мають прописки?

Як бути з виборами тим особам, хто взагалі не має офіційної  прописки? Чи стане це перешкодою на шляху голосуванню?

Журналісти дізнавалися про це у окружній виборчій комісії міста Кременчука. Член комісії Михайло Майборода відповів на це питання.

Може бути дві ситуації. Перша: коли людина, яка не має прописки, є у виборчих списках. І друга: коли людини без прописки на момент виборів не має у виборчому списку.

Перша ситуація - людина на попередніх виборах голосувала і залишилась у списках, а за час після останнього голосування, наприклад, втратила право на володіння житлом, або виписалася з інших причин і не змогла зареєструватися. У такому випадку:

- Якщо виборець прийшов на голосування і він є у списках, на даному окрузі, то комісія не перевіряє місце реєстрації особи, адже це не передбачено законом. Бюлетень на одну особу формується тільки один. Тому є бюлетень, є особа, тож відсутність прописки за законом не є перешкодою для голосування. Отже, тимчасово не маєте прописки - йдіть сміливо на вибори.

Якщо людина не має взагалі місця прописки та не є в списках, вона не зможе проголосувати. Щоб не виникло такої ситуації необхідно поклопотати заздалегідь.

Тож якщо хтось має сумніви щодо того, чи потрапить у виборчі списки, секретар ОВК Лоліта Никитина радить спочатку дізнатися, чи є ви у виборчих списках взагалі.

Раніше ми писали про те, що для тих, хто має сумніви стосовно наявності свого прізвища у списках, або прописаний у іншому населеному пункті, варто вже зараз звернутисядо відділів Крюківської або Автозаводської районної адміністрації. Телефони і адреси у статті наведені.

Звісно найпростіший піти і зареєструвати своє місце проживання. Так вирішуються всі проблеми.

Якщо ж питання стосовно прописки не вирішуються просто і потребують уваги, особа повинна звернутися до виборчої комісії приблизно за два тижні до голосування. Так за 18 днів до виборів, комісія прийматиме присягу і вступить у свої повноваження за пару днів. Тож не пізніше, ніж за 5 днів до початку виборів виборець має право звернутися до комісії, яка діятиме на дільниці, відповідно до свого місця проживання і надати пояснення щодо того, чому він не має можливості зареєструвати місце проживання. Комісія з цього приводу надасть консультації, і може прийняти окреме рішення по особі про допуск, чи не допуск її до голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #президент #голосування #прописка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...