Через деяких нардепів в Україні відмінять безвіз та підтримку МВФ?

Через деяких нардепів в Україні відмінять безвіз та підтримку МВФ?, Эвелина Яблонська

Міжнародна антикорупційна організація TransparencyInternational попередила Україну про можливість позбавлення безвізу із країнами Євросоюзу та позбавлення підтримки МВФ.

Нагадаємо, в Україні діяв Закон про незаконне збагачення. Він зобов’язував чиновників звітуватися про джерела своїх збагачень. Але нещодавно Конституційний суд відмінив цей закон.

Народний депутат від Кременчука Юрій Шаповалов був у списку тих, хто підписався у поданні до суду. Про це ми повідомляли раніше:

Теперь госслужащие не должны пояснять как обогатились. Шаповалов в числе 59 нардепов приложил руку

Але з прийняттям такого рішення Європа не забарилася з заявою. Міжнародна антикорупційна організація TransparencyInternational опублікувала слідуюче звернення:

26 лютого 2019 року Конституційний Суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу - положення про незаконне збагачення. Це рішення значно послаблює антикорупційні зусилля країни, підриває до 65 відкритих розслідувань і безпосередньо впливає на чотири справи проти високопоставлених чиновників, які вже були в судах. Transparency International разом з українською главою вважає, що рішення Конституційного Суду порушує міжнародні зобов'язання України і закликає український уряд негайно вжити всіх необхідних заходів для виправлення ситуації.

«Резолюція Суду в основному забезпечує державних службовців способом легалізувати їхні неправомірні активи та не бояться кримінального переслідування», - сказав Андрій Боровик, виконавчий директор TI Ukraine. «Більше того, електронні декларації активів державних службовців, які були успішно впроваджені як частина антикорупційних реформ, тепер втратять свою мету через відсутність кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Врешті-решт, положення проти навмисного оголошення неправдивої інформації також втратять свою мету, оскільки не буде необхідності приховувати активи. "

Відповідно до українського законодавства, рішення Конституційного Суду є обов'язковим, остаточним і не може бути оскаржене. Суд стверджував, що ця стаття порушує презумпцію невинуватості та право відмовитися від свідчення. Проте аналіз статті 368-2 і рішення Суду Transparency International Україна доводить, що ця стаття не поклала на обвинуваченого тягар доведення. Тягар доказів лежить на прокуратурі. Це положення не зобов'язує державного службовця доводити законність придбаних активів, але надає обвинуваченим особам можливість підтвердити законне походження їхніх активів.

Уряд України повинен взяти на себе відповідальність за справи, які слідчі, прокурори та судді будуть змушені закрити через постанову. Навіть якщо новий закон про незаконне збагачення буде впроваджений і прийнятий, він не матиме зворотної сили, залишаючи всі поточні справи закритими і дозволяючи корупціонерам уникнути правосуддя.

Національне антикорупційне бюро України назвало рішення Суду політично мотивованим кроком, який суттєво вплине на їхні поточні розслідування.

 «Якщо системні проблеми законодавства в Україні не будуть вирішені, а випадки незаконного збагачення будуть скасовані, то багато хто з антикорупційних досягнень країни будуть марними», - сказала Делія Феррейра Рубіо, голова Transparency International. «Чиновників, звинувачених у корупції, слід переслідувати і встановити верховенство права. Якщо не буде знайдено жодного рішення, є шанс, що безвізовий режим країни з ЄС і фінансова допомога від МВФ буде заморожена, що заважатиме економічному розвитку країни ».

безвиз збагачення ксу суд
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
263 просмотра в марте
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии