• Головна
  • Прем'єр-міністр Гройсман закликав мера Малецького знизити вартість тепла менше 1400 грн/1Гкал
10:25, 6 березня 2019 р.
Надійне джерело

Прем'єр-міністр Гройсман закликав мера Малецького знизити вартість тепла менше 1400 грн/1Гкал

Прем'єр-міністр Гройсман закликав мера Малецького знизити вартість тепла менше 1400 грн/1Гкал

Важко сказати, як у нашій країні таке можливо: місцева влада не перед ким ні за що не відповідає.

Ось така інша сторона медалі децентралізації. Можливо це такий політичний хід. Закон прописаний так, що пересічний мешканець не має важелів впливу на владу місцевого, а тим більше державного рівня. А ті імітуючи боротьбу один з одним, перекидають відповідальність на іншого.

Тож прем’єр-мінстр Гройсман заявив, що у містах країни різні ціни на тепло. Причому коливання дуже різке. Після проведення тарифної децентралізації повноваження по встановленню тарифів частині суб’єктів господарювання, які не підпадають під критерії ліцензування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, перейшли до місцевих органів влади. Місцева влада отримавши такі можливості підвищує тарифи до небес.

Володимир Гройсман пояснив, що вартість 1 гігакалорії тепла розраховується комунальними та комерційними постачальниками тепла та гарячої води на основі розрахунків, органами місцевого самоврядування. Ціна включає у себе вартість палива та електроенергії, ремонт обладнання та мереж, зарплати персоналу, витрати на інвестиційні програми, втрати, поточні видатки та ін. При модернізованій котельні і відсутності втрат вартість нижча.

«Тарифи на газ для теплокомуненерго однакові. Але коли ми дивимося на тарифи на тепло по всій країні, у нас є різниця щодо вартості тепла в різних містах. Кінцева вартість тепла і гарячої води залежить від технології виробництва тепла, мінімізації втрат, об’єктивного обліку, від заходів енергозбереження, для яких можливості рівні завдяки децентралізації», — наголосив під час селектору Прем’єр-міністр.

Так він навів приклад цін на 1ГКал: у Івано-Франківську - 1 312 грн, а в Луцьку – 1 847 грн, у Кропивницькому – 1 852 грн, у Полтаві – майже 1 600 грн.

У Сміли тариф на тепло найбільший в Україні – 2 310, 41 грн. У Камінець-Подільському завдяки проведеній мером модернізації, найнижча — 1 293,53 грн.

Гройсман заявив, що ціна калорії тепла має бути менше ніж 1,4 тис. грн за гігакалорію.

Голова Уряду доручив головам ОДА та мерам міст підготувати чітку стратегію підготовки до опалювального сезону 2019-2020 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалення #гройсман #уряд #тепло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...