• Головна
  • Кременчуцьких школярів змусять святкувати трагедію на ЧАЕС. Діти не вчаться реагувати, а малюють бомби?
09:09, 13 березня 2019 р.
Надійне джерело

Кременчуцьких школярів змусять святкувати трагедію на ЧАЕС. Діти не вчаться реагувати, а малюють бомби?

Кременчуцьких школярів змусять святкувати трагедію на ЧАЕС. Діти не вчаться реагувати, а малюють бомби?

Кременчужанка Алла Заможська звернула увагу суспільства на розпорядження, яке виконком Кременчука опублікував на сайті міста. Мова про документ департаменту освіти. У той час, коли у світі чорнобильську трагедію 1986 року згадують як горе, кременчуцький виконком закликає відсвяткувати у школах цей день. Більше того, у час, коли на Україні йде війна, протягом року дітей не навчають практичному реагуванню на випадок надзвичайної ситуації, або стану.

Кременчуцьких школярів змусять святкувати трагедію на ЧАЕС. Діти не вчаться реагувати, а малюють бомби?, фото-1

26 квітня в Україні сталась трагедія, яка стала, без перебільшення, однією з найбільших техногенних катастроф двадцятого століття. Саме тому цей день був визначений, як Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу. Більш того Указом Президії Верховної Ради Української РСР ( дійсним до сьогодні) визначено приспускати прапори, - пише Заможська.

Наш ( Кременчуцький) департамент освіти видає наказ, згідно якого 26 квітня має відбутися День цивільного захисту. І все б нічого , якби не сама суть наказу в кращих традиціях совка. Цитата: « День цивільного захисту повинен бути своєрідним святом, а насиченість програми його проведення надати можливість учням підготувати себе до самостійного життя і правильно діяти в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.» Тобто нічого кращого ніж зробити свято не було придумано.

 Алла пояснює, що до всього цього, департамент дає розпорядження провести перед уроками лінійку, де промову триматимуть обрані персони, а на уроках рекомендовано створити марлеві пов’язки, намалювати малюнки та почитати художні твори про Чорнобиль. І все це на думку пані Алли ніяк не поглибить знання дітей, про те, як треба реагувати, у разі виникнення небезпеки. І воно зрозуміло – про це у школах говорять лише раз на рік і те, не вчать серйозно, а граються та святкують.

Далі ще цікавіше: «День цивільного захисту розпочинається, як правило, лінійкою перед початком занять за розкладом, на якій керівник навчального закладу, начальник ЦЗ оголошує про початок Дня цивільного захисту. Тривалість лінійки не повинна перевищувати 30 хвилин. Під час проведення лінійки посадові особи, учні та запрошені до заходу гості виступають з промовами з нагоди Дня цивільного захисту.» Промови. Так і згадую Ілліч помер – ми придумаємо щось нове. КОМУ цікаві ці промови? Навіщо? І що означає перед початком занять? Тобто дітям нема чого робити, як приходити раніше до школи? Чи замість першого уроку це буде? 30 хвилин слухати нікому не потрібну промову? І це в майже 30 школах міста.

Цитата: « Для поглибленого вивчення факторів, що можуть спричинити надзвичайні ситуації, на уроках у цей день активно використовуються міжпредметні зв’язки, а саме:

- на уроках образотворчого мистецтва - конкурси малюнків про допомогу при стихійних лихах, аваріях і катастрофах;

- на уроках трудового навчання – виготовлення найпростіших засобів захисту дихання (протипилових тканинних масок, ватно-марлевих пов’язок тощо);

- на уроках з гуманітарних предметів обговорюються художні твори та історичні події, у яких висвітлюється тема надзвичайних ситуацій.»

У мене лише одне питання – ЩО??? Ватно-марлеві пов'язки і малюнки - це поглиблене вивчення факторів надзвичайних ситуацій? Малюнки можуть бути на тему цивільного захисту , але вони ніяк не поглиблять вивчення факторів. Чи будемо вчити дітей малювати атомну бомбу? Або як на сході 120 попадає в будинок? А ватно-марлеві чи тканинні пов'язки від чого будуть захищати?

На дворі 2019 рік , а ми , як в післявоєнні роки. Парадокс. У нас теж війна. Протипилова тканинна маска і ватно-марлева пов'язка захищають органи дихання від радіоактивного пилу і деяких видів бактеріологічних засобів, а для захисту від отруйних речовин непридатні. Маю надію , що хоч це вивчать на цивільному захисті.

Наочна агітація… БІНГО – готується самими учнями школи. Ну а що- кращий спосіб засвоїти – зробити самому. « стінгазети, фотомонтажі, листівки, гасла» - це мають приготувати в підготовчий період.

Цитата : « Після загального обговорення класні керівники на виховній годині у кожному класі підводять підсумки проведення змагань і конкурсів, здачі нормативів, аналізують роботу учнів у цей день, відзначають тих, які домоглися успіхів при виконанні заходів Дня цивільного захисту.» - нормативи у учнів? Це про що? А чому не у педагогічного складу адже наказ МОН саме для них , а не для учнів розроблено. Вся оця бравурна гра призначена для : « 1.5.Звернути особливу увагу на виховання в учнівської молоді активної життєвої позиції, любові до рідної землі, готовності самовіддано захищати незалежність нашої держави, формування національної свідомості, відчуття особистої та колективної безпеки, необхідності обов’язкового дотримання правил безпечної поведінки.» - тобто один день захисту цивільної оборони навчить дітей любити рідну землю і самовіддано захищати її?

А іще – заклади освіти повинні приготувати плани, створити штаби, затвердити план заходів в Департаменті освіти і на протязі тижня після проведення подати звіт. Щоб сумно нікому не було. В плані заходів не знайшла жодного уроку , який би вчив любити , захищати і вміти реагувати на елементарні речі. Лише проведення евакуації з класів. Хоч за це дякую, бо , насправді жоден заклад освіти в місті не відповідає нормам протипожежного захисту. Я вже мовчу про інші більш небезпечні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чорнобиль #трагедія #роковини #школа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...