• Головна
  • У Кременчуці створять екологічну мережу міста
12:39, 26 березня 2019 р.
Надійне джерело

У Кременчуці створять екологічну мережу міста

У Кременчуці створять екологічну мережу міста

На сесію міської ради Кременчука виноситься проект рішення екологічного характеру.

З метою збереження, покращення стану та відновлення природних екологічних систем міста Кременчука планується затвердити проект екологічної мережі міста Кременчука (додається).

Проект зобов’язує Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (Волощенко О.Г.), управління земельних ресурсів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (Безверхій І.О.) враховувати схему екологічної мережі міста Кременчука у своїй роботі.

У пояснювальній записці йдеться:

На розгляд сесії Кременчуцької міської ради виноситься питання про затвердження проекту екологічної мережі міста Кременчука.

На виконання Закону України «Про екологічну мережу України», Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» виконавчий комітет Кременчуцької міської ради забезпечив розроблення проекту екологічної мережі міста Кременчука,  проведення необхідних для цього наукових досліджень із залученням фахівціів Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

Екологічна мережа є єдиною територіальною системою, яка утворюється з метою поліпшення умов для формування та відновлення довкілля, підвищення природно-ресурсного потенціалу території міста, збереження ландшафтного та біологічного різноманіття, місць оселення та зростання цінних видів тваринного і  рослинного світу, генетичного фонду, шляхів міграції тварин через поєднання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, а  також цінних територій, які мають особливу цінність для охорони навколишнього природного середовища і відповідно до законів України підлягають охороні.

Відповідно до статей 5, 14-17 Закону України «Про екологічну мережу України» та постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1196 «Про затвердження Порядку включення територій та об’єктів до територій екологічної мережі» з врахуванням Методичних рекомендацій щодо розроблення регіональних та місцевих схем екомережі, затверджених наказом Мінприроди Ураїни від 13.11.2009 № 604, розроблена схема локальної екомережі міста Кременчука та виконано опис її основних структурних елементів (об’єктів природно-заповідного фонду, водних об’єктів, водно-болотних угідь, водоохоронних зон, прибережних захисних смуг та ін.), обґрунтування їх цінності і важливості.

В схемі екомережі міста Кременчука виділено 7 ключових територій, які забезпечують збереження найбільш цінних і типових для міста компонентів ландшафтного та біорізноманіття. Сформовано 3 сполучні території, з яких одна національного, а дві – локального значення, що поєднують між собою ключові території. Буферні території забезпечують захист ключових та сполучних територій від зовнішніх впливів. Здійснено опис всіх структурних елементів екомережі і надано характеристики цінності щодо охорони біологічного та ландшафтного різноманіття.

Проект екологічної мережі міста відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про екологічну мережу України» затверджується на пленарному засіданні міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #карта #кременчук #місто
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...