• Головна
  • Унікальні архітектурні споруди Полтавщини стали пам'ятками
12:24, 4 квітня 2019 р.

Унікальні архітектурні споруди Полтавщини стали пам'ятками

Унікальні архітектурні споруди Полтавщини стали пам'ятками

Сьогодні, 4 квітня, унікальні пам’ятки Полтавщини – 28 шкіл Лохвицького земства — отримали статус пам’яток місцевого значення та охоронний номер. Про це у мережі Фейсбук написала Ольга Герасим’юк, журналістка, перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

До шкіл Лохвицького земства належать архітектурні пам’ятки, що були збудовані у минулому столітті за проектами відомого художника Опанаса Сластіона. Відрізняються будинки від звичайних великими дверима та вікнами шестикутної форми, які в народні називали «шевченковими».

А ще споруди мають високі черепичні дахи, оздоблені народним орнаментом із необробленої цегли й високі башточки-вежі над входом, а всередині них — зручне планування та чітке функціональне зонування груп приміщень.

Унікальні архітектурні споруди Полтавщини стали пам'ятками, фото-1

За проектом Сластіона у приміщенні школи були й кімнати-бібліотеки, й квартири для вчителів. Будівництво за проектами Сластіона остаточно зупинилось у 1916 році. Так, з 1912-го по 1916 рік було зведено 98 шкіл різного планування.

Усього ж об’єктів, що збереглися до нашого часу – 53 й знаходяться вони у Лубенському, Лохвицькому, Пирятинському та Чорнухинському районах. Однак поки що не на всі будинки розроблена документація.

Унікальні архітектурні споруди Полтавщини стали пам'ятками, фото-2

Звичайно, надання статусу 28-ми спорудами не обійшлося без активної громадської позиції полтавців та киян, які створили проект «Школи Лохвицького земства». Активісти сподіваються, що їм вдасться залучити бюджетні кошти щоб відремонтувати приміщення, відкрити там музеї та залучити туристів.

Унікальні архітектурні споруди Полтавщини стали пам'ятками, фото-3

Фото - з мережі Фейсбук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школи #Сластіон #пам'ятки #архітектура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...