• Головна
  • Перевірки, штрафи, відключення комунікацій: з травня діятиме новий закон про ЖКП
09:20, 30 квітня 2019 р.

Перевірки, штрафи, відключення комунікацій: з травня діятиме новий закон про ЖКП

Перевірки, штрафи, відключення комунікацій: з травня діятиме новий закон про ЖКП

З першого травня набере чинності нова комунальна реформа, у рамках якої небере чинності закон про комерційний облік комунальних послуг і новий базовий закон про ЖКП. Відтак новий нормативно-правовий акт передбачає покарання для боржників у вигляді штрафів та відключень.

З 1 травня в Україні вводять штрафи за прострочення платежів по комуналці. Крім того, українці зможуть скаржитися на погану якість комунальних послуг.  Новий закон також передбачає, що постачальники послуг матимуть змогу проводити перевірки безпосередньо у житлових приміщеннях споживачів.

Якщо раніше жителі багатоквартирних будинків звільнялися від будь-якої відповідальності за борги сусідів, то тепер вони будуть платити за ті кубометри газу, які показує будинковий лічильник.

Закон також передбачає, що виконавець послуги у разі не надавання доступу перевіряючому доступ до лічильника має право припинити надання послуги споживачу.

"Відмова споживача надати доступ виконавцю комунальної послуги до приміщень, які належать споживачеві, є підставою для припинення надання відповідної комунальної послуги. Після надання споживачем такого доступу надання послуги відновлюється", - йдеться в законі.

Після 20-го числа за кожен день прострочення закон передбачає покарання — пеню. Граничний розмір такого штрафу - 0,01% боргу за кожен день прострочення.

Боргом же вважається несплата станом на 21 число поточного місяця, і якщо споживач через 30 днів не погасить борг, то постачальник матиме право припинити постачання електроенергії чи природного газу.

Кабінет міністрів також розробив форму скарги на якість комунальних послуг. Вже з 1 травня для того, щоб виявити порушення, достатньо заповнити документ і дочекатися комісії.

"Це буде стосуватися перевірок якості послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення побутових відходів, управління багатоквартирним будинком", - наголосив віце-прем'єр Геннадій Зубко.

Якщо виявиться, що якість комунальних послуг не відповідає нормативу, платити за неї можна менше.

Крім того, як пояснюють в Національній комісії у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКУ), гарячу воду можуть відключати не більш ніж на 6 годин на добу, при цьому період "без води" повинен становити не більше 30% місяця. Якщо зазначена норма порушується, за кожну добу сума в платіжках повинна зменшуватися на 3,3%. Остання норма також стосується і холодної води.

Температура повітря в опалювальному приміщенні повинна бути не нижче 18 градусів тепла. Якщо опалення включили, а у квартирі все одно холодно — платити за нього за повною ціною не варто. Так, чинні норми встановлюють: якщо температура в приміщенні не вище 12 градусів, опалення можна зовсім не оплачувати. Відключати тепло можуть не частіше ніж раз на місяць і не довше ніж на 12 годин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комунальніпослуги #штрафи #перевірки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...