У кременчуцьких комунальних підприємств не все гаразд з закупівлями

У кременчуцьких комунальних підприємств не все гаразд з закупівлями, Эвелина Яблонська

Про допорогові закупівлі в Кременчуці у міськвиконкомі намагалася розповісти Лариса Гориславець.Громадська активістка займається вивченням цього питання. Але на комісії головуючий депутат Олександр Плескун, як міг так і перебивав її виступ. І це зрозуміла, адже розповідь стосувалася «темних плям» у звітності комунальників. Але все ж таки їй вдалося виступити.

Відтак на публічних сайтах вона знайшла купу так би мовити проблематичних питань. Комунальні підприємства мудрують при проведенні закупівель за рахунок міських коштів.

Тож Лариса розповідає про все на своїй сторінці у ФБ:

Про те, що установи часто купують щось, у невідомій кількості, від невідомого виробника, але за цілком реальні наші з вами бюджетні гроші.Взагалі, проблема в нас така: коли розпорядники бюджетних коштів купують щось недороге, вони не вважають за потрібне звітувати якісно. Роблять це для галочки. Наприклад, ось лікарня “Правобережна” купила 2 телевізори за 32 тисячі гривень. Це дорого чи дешево? Якби ми знали хоч щось: виробник, діагональ, ін.характеристики, то могли б порадіти, що гроші з бюджету пішли на два класні телевізори. Але ми не знаємо.А ось парк “Придніпровський” купив благоустрій клумби, 1 шт, за 195 тисяч і саджанців квітів за 199 тисяч. Розмір клумби і сорти квітів? А хтозна. Відомо лише, що квіти купували у славнозвісного ТОВ “Голландські троянди”, а клумбу — у маловідомого ФОПа, який має із “Голландськими трояндами” спільний телефон. Ну, іще один факт — якби сума договорів була більше 200 тисяч — це мав би бути тендер. А так припускаємо, що 195+199 пішли в одну кишеню, завдячуючи багаторічним партнерським стосункам сторін.А ось уже директор вищевказаного парку, він же — ФОП Нападайло А. - продав Міському палацу культури “екран проекційний на металевому каркасі” за 199 тисяч. Про розмір, якість не питайте — це не в тренді кременчуцьких розпорядників бюджетних коштів.А ось “Теплоенерго”, яке вічно скаржиться на борги і переконує в необхідності підвищити тарифи, купило на 180 тисяч грн 14000 одиниць канцтоварів, тільки незрозуміло, чого саме — олівців, ручок чи пачок паперу, чи то все вкупі пораховано. Вобщем, ситуація сумна: ми переглянули дрібні (допорогові) закупівлі 19 установ. На отаких дрібних закупівлях витрачають 30% бюджетних грошей. І лише одиниці замовників вважають за потрібне викласти нормальний договір, де вказано, який товар буде куплено, скільки штук, хто виробник. Ну, щоб уже ні в кого не було сумніву, чи воно адекватна ціна, чи переплачено вдвічі.Насправді я вдячна голові бюджетної комісії Александр Плескун за можливість особисто звернутися до розпорядників бюджетних коштів і розповісти усе, що я думаю про допорогові закупівлі.Хотілося також звернути увагу депутатів на проект рішення Оксана Пиддубная про зниження порогів з 200 тисяч до 50 тисяч. Так, тут є ризики, що бухгалтеріям додасться роботи. І ризик, що на конкурс прийдуть недобросовісні підприємці, а наші, перевірені багаторічною співпрацею (назвемо це так) залишаться в стороні. Але теорія (посилання на дослідження нижче дам) і практика (закупівлі у Вінниці, Маріуполя та інших містах) вказують на те, що це економічно доцільно. Також є інші варіанти подолання ризиків. Ну, це якщо щось робити. Бо можна ж і не робити. Але ж це не про владу #Кременчукнайкращемісто?


підприємства прозорро закупівлі активісти
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
42 просмотра в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии