• Головна
  • Кременчуцькі депутати звернуться до Уряду: під загрозою занепаду вищої освіти в Україні
10:43, 19 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Кременчуцькі депутати звернуться до Уряду: під загрозою занепаду вищої освіти в Україні

Кременчуцькі депутати звернуться до Уряду: під загрозою занепаду вищої освіти в Україні

Депутати Кременчука планують звернутися до  Прем’єр-міністра України, Міністерства освіти та науки України, Верховної Ради України щодо необхідності доопрацювання проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання запровадження індикативної собівартості». Питання прозвернення винесено на сесію міської ради. Якщо депутати проголосують, вони звернуться до Уряду письмово.

Текст звернення, оприлюднений на кременчуцькому порталі наступний: 

Проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання запровадження індикативної собівартості» встановлює, що індикативна собівартість закріплюється за переліком найбільш престижних спеціальностей в Україні.

У проекті постанови пропонується підвищувати ціну на контракт поступово, починаючи зі вступників 2020 року: спочатку нижню межу вартості контракту буде встановлено на рівні 60 % середнього розміру видатків на оплату послуг з підготовки одного фахівця на умовах державного (регіонального) замовлення в закладі вищої освіти (без урахування видатків на стипендіальне забезпечення, виплат відповідно до законодавства дітям-сиротам та особам з їх числа, видатків розвитку) в попередньому календарному році, з 2021 року 70%, з 2022-80%.

Впровадження даного проекту постанови без паралельних глобальних змін у системі фінансування вищої освіти призведе до настання негативних наслідків. Тому, з метою зведення негативних наслідків до мінімуму, необхідно надати можливість формування собівартості спеціальностей на комерційній основі без фіксованої прив’язки до індикативної собівартості.

Обґрунтування пропозиції:

1. Розрахунок індикативної ціни тільки на деякі спеціальності порушує рівноправність студентів, їх права до загального доступу на отримання якісної вищої освіти. Принцип рівного доступу громадян України до освіти всіх рівнів закріплений у Конституції України (стаття 53) і має бути основним принципом, на якому базується державна політика в галузі вищої освіти.

2. Відповідно до ст. 32 Закону України «Про вищу освіту» – діяльність закладу вищої освіти провадиться на принципі автономності, який включає фінансово-господарську діяльність також. Знову ж таки, вищевказана постанова утискає принцип автономії.

3. Відповідно до п. 2 ст. 2 Закону України «Про освіту»: «Підзаконні нормативно-правові акти не можуть звужувати зміст і обсяг конституційного права на освіту, а також визначених законом автономії суб’єктів освітньої діяльності та академічних свобод учасників освітнього процесу».

4. Набір на найбільш затребувані спеціальності стане можливим тільки для забезпечених абітурієнтів, що може призвести до напруження в суспільстві.

5. Настільки завищена ціна на навчання змусить майбутніх абітурієнтів бідніших регіонів (значної частини України) від’їжджати за кордон, до найближчих Європейських вишів (Польщі, Чехії, Угорщини, Німеччини), де вони зможуть і навчатися і працювати й ми втратимо молоде працездатне населення.

6. Зависока ціна призведе до закриття майже всіх регіональних вузів, які виконують запити промисловців саме свого регіону і є осередками не тільки освітянського, але й культурного та духовного середовища.

На підставі вищевикладеного просимо:

Доопрацювати проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання запровадження індикативної собівартості» з урахуванням наданих пропозицій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #мон #звернення #депутати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...