Верховна Рада розгляне законопроект стосовно заборони розміщення офісів у квартирах

Верховна Рада розгляне законопроект стосовно заборони розміщення офісів у квартирах,  Близнюк Анна

На розгляд Верховної Ради було внесено пропозицію заборонити подобову оренду квартир, а також використання житлових приміщень не за призначенням.

Так, 22 квітня, народний депутат Артур Герасимов подав на розгляд Верховної Ради проект закону №10237 "Про внесення змін до Житлового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо підтримки власників (користувачів) приміщень житлових будинків і захисту їх прав".

Зокрема, за словами автора проекту, наразі використання не за призначенням квартир в багатоквартирних будинках досить поширене явище. Наприклад, у квартирах створюють офіси чи готелі.

Згідно з законопроектом Артура Герасимова до Житлового кодексу будуть внесені зміни щодо житлових обов'язків громадян, а також у Цивільному кодексі України пропишуть обмеження можливості використання квартир у багатоквартирних житлових будинках не за призначенням.

Втім, у законодавстві слід уточнити можливості використання житлових приміщень для здійснення господарської діяльності лише особами, які є їх власниками або зареєстровані за даною адресою, - каже депутат.

До того ж, за нецільове використання квартир в багатоквартирних житлових будинках адміністративна відповідальність має бути посиленою, а контроль за виконанням закону слід покласти на органи Національної поліції.

Протоколи у справах про зазначені адміністративні правопорушення, згідно з ч. 2 ст. 255 Кодексу, складатимуть уповноважені на те посадові особи органів Національної поліції.

Законопроект передбачає заборону:

здачі квартири, якщо на кожну людину, яка буде там проживати, припадає менше ніж 8 кв. м;

використання не за призначенням квартир в багатоквартирних житлових будинках, в тому числі як готелів та інших закладів тимчасового проживання (крім хостелів);

використання не за призначенням квартир в багатоквартирних житлових будинках поверховістю 16 і більше поверхів як офісів.

житловийфонд квартири оренда законопроект
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
142 просмотра в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии