• Головна
  • Недобровільні внески: чи повинні батьки здавати на ремонт у ЗНЗ. Інфографіка
10:27, 1 липня 2019 р.
Надійне джерело

Недобровільні внески: чи повинні батьки здавати на ремонт у ЗНЗ. Інфографіка

Недобровільні внески: чи повинні батьки здавати на ремонт у ЗНЗ. Інфографіка

Кожен з батьків стикається з проблемою збору добровільних внесків у навчальних закладах. Багато хто навіть не замислюється, що тут є свої підводні камені й подвійні стандарти. 

За словами співзасновниці ГО "Батьки-SOS" Альони Парфьонової, що коментувала ситуацію в ефірі Українського радіо, інформація про фінансування ЗНЗ має бути доступною й оприлюдненою.

У Законі України вказано, що заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством (п. 3 ст. 30 ЗУ "Про освіту").

Так, якщо витрати на ремонти в школі профінансовані за рахунок місцевого бюджету, то інформаціє має з'являтися на сайті школи чи на інформаційних стендах.

А так як батьки не мають змоги ознайомитися з кошторисом, то з них знову вимагають кошти на ті ж вікна чи фарбу. 

Як дізнатися кошторис школи?

Зробити інформаційний запит щодо обсягів фінансування ЗНЗ до розпорядника коштів, у більшості випадків, управління освіти чи департамент освіти міста.

Втім, деякі школи самі є розпорядниками, тоді слід вимагати від адміністрації фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів.

Також вчителі не можуть збирати готівку з батьків, але у більшості випадків вони змушені це робити, адже мають зібрати певні суми готівки на харчування.

Однак, якщо у ЗНЗ оплата харчування фінансується з бюджету, то збирати готівку з батьків ніхто не має права, тим паче, що рішенням Кременчуцької міської ради було заборонено побори в школах ще у 2017 році.

Фінансово допомагати закладам освіти батьки можуть у такі способи:

- переведення коштів на спецрахунок ЗНЗ (втім, аби закупити товари, слід проводити тендери);

- благодійний фонд;

- громадські об’єднання.

Втім, останні два варіанти найбільш конфліктні, адже отримати звітність від фонду також важко, хоча законодавчо вона передбачена.

Ремонт у школі: платити чи не платити

Батькам слід пам'ятати, що ремонт у навчальному закладі повинен робити 
власник - територіальна громада в особі органу місцевої влади. Тобто громада сплачує податки, ремонти фінансуються з бюджету й департамент освіти відповідає за належний стан навчальних закладів у місті.

Ні батьки, ні вчителі, ні діти не зобов'язані робити ремонт (фарбувати, клеїти шпалери, міняти вікна тощо). 

Недобровільні внески: чи повинні батьки здавати на ремонт у ЗНЗ. Інфографіка, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #ремонти #нуш #знз #внески
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...