• Главная
  • "Малецький рибу розводить" у "Міському саду" Або як мер перестарався
11:16, 5 июля 2019 г.
Надежный источник

"Малецький рибу розводить" у "Міському саду" Або як мер перестарався

"Малецький рибу розводить" у "Міському саду" Або як мер перестарався

Під час термінової комісії з питань техногенно-екологічної безпеки вирішувалося питання, чому у Дніпрі гине риба, чи впливає це на стан води у крані і що з цим робити.

Так після доповіді низки спеціалістів, міський голова Віталій Малецький запропонував давній метод виведення водоростей у річках – зариблення. І щоб переконати громаду навів власний приклад – ситуацію з зарибленням озера у "Міському саду".

-        -  Чи можуть звичайні заходи з очищення малих річок такі як зариблення товстолобиком, білим амуром, очистити Сухий Кагамлик, або Криву Руду, наприклад, - запитав Малецький у представника рибгоспу і навів у приклад власні досягнення у цій сфері.

-   -  Ось ми провели експеримент: у нас була проблема цвітіння і водоростей у «Міському саду». Прийшли гарні фахівці з приватної структури і сказали, «ми вам за мільйон почистимо у цьому році, і ще мільйон в наступному – і буде чисто». Ми такий масштаб не потягли, у нас було – 20-30 тисяч грн, ми замовили машину риби за 15 тисяч грн і випустили її. Дуже довго преса сміялася «Малецький рибу розводить!», та все інше… Зараз жодної поверхневої водорості в Міському саду в озері немає. Там є величезні білі амури, коропи ці плавають.  Вони очищують цю річку. У нас є проблема відібрати цього малька в осени щоб розповсюдити у інші водойми, бо там немає для неї кормової бази.

Головний іхтіолог Кременчуцького регіону Юрій Ярцев відповів:

-      -    У міському саду, на мій погляд, ви трошки перестаралися – ви перезаселили! На 1 га потрібно не більше 100-150 екземпляр білого амура. Він не їсть планктони, але тільки водорості - як корова траву. Синьо-зелені водорості їсть товстолобик.

Загалом представник повідомив, що зариблення водних ресурсів давно не відбувається.

Але воно дуже необхідне і має сенс.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#вода #риба #сад #кременчук
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...