• Главная
  • Виборчий кодекс змінено: надалі без мажоритарки та з відкритими списками
09:00, 13 июля 2019 г.
Надежный источник

Виборчий кодекс змінено: надалі без мажоритарки та з відкритими списками

Виборчий кодекс змінено: надалі без мажоритарки та з відкритими списками

Народні депутати підтримали законопроект Виборчого кодексу (№3112-1), який передбачає відкриті списки і скасування мажоритарки. За відповідне рішення проголосували 230 депутатів.

Закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року, крім окремих пунктів. Цим голосуванням депутати прийняли також правки, які були раніше відхилені, але на яких наполягала робоча група. Багато правок роблять сучасними вибори. Наприклад, можна буде дистанційно в електронному кабінеті виборцю змінити місце голосування без зміни виборчої адреси.Також залишили правку Сергія Власенко, згідно якої за політсилою закріплюється 10 «незгораємих» мандатів, якщо вони навіть в регіональних списках кандидати не набрали підтримки.Виборчий поріг в першій редакцій становив 4%.

Після консультацій робоча група підтримала поправку щодо встановлення виборчого бар’єру в 5%.Даний кодекс набуває чинність з 1 грудня 2023 року – на наступні чергові парламентські і президентські вибори (окрім питань, пов’язаних з функціонуванням реєстрів виборців).

Нагадаємо, даний законопроєкт був поданий Андрієм Парубієм, Олександром Черненко та Леонідом Ємцем в жовтні 2015 року. Прийнятий в першому читанні в листопаді 2017 року. А з 6 червня 2019 року почали розглядати поправки до нього. Усього в документ було подано 4568 поправок. До сьогоднішнього дня жодна з правок не була прийнята.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#вибори #2023 #мажоритарка #закон
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...