• Главная
  • Увага шахраї! У Кременчуці невідомі дзвонять громадянам та представляються працівниками поліції
08:50, 20 июля 2019 г.
Надежный источник

Увага шахраї! У Кременчуці невідомі дзвонять громадянам та представляються працівниками поліції

Увага шахраї! У Кременчуці невідомі дзвонять громадянам та представляються працівниками поліції

19 липня зранку понад 500 містян отримали дивні дзвінки від начебто працівників Кременчуцького відділу поліції стосовно викликів на допит через порушення виборчого законодавства.

У поліції розбиралися щодо того чи дійсно слідчі усіх підрозділів правоохоронних органів викликали на допити. Через певний час з'ясувалося, що насправді людям телефонували шахраї з одноразових номерів телефонів.

Протягом дня до відділу поліції прийшло більше п'ятсот кременчужан: люди схвильовані та розгублені, адже не розуміють чому їх викликали.

Шахраї по телефону називали персональні дані громадян, повідомляли, що треба з`явитися до кабінету №3 за адресою: вул. 29 вересня, 6, до 19-ї години обов'язково чи завтра до 14-ї.

Станом на 18-ту години 19 липня громадяни ще приходили до відділення, втім, у поліції стверджують, що дзвінки фейкові та вчиняються невідомими особами, які не мають відношення до правоохоронних органів.

Увага шахраї! У Кременчуці невідомі дзвонять громадянам та представляються працівниками поліції, фото-1

Дзвонити поліціянти мають лише з офіційного номеру, поліціянт представляється та називає своє звання. Ніяких дій поліція у телефонному режимі не здійснює.

"Ми приносимо свої вибачення і просимо з порозумінням віднестися до ситуації!" - зазначили в прес-службі Кременчуцького відділу.

Для громадян в поліції пояснюють порядок здійснення виклику в кримінальному провадженні (ст. 135 Кримінально процесуального кодексу):

1. Особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.

2. У разі тимчасової відсутності особи за місцем проживання повістка для передачі їй вручається під розписку дорослому члену сім’ї особи чи іншій особі, яка з нею проживає, житлово-експлуатаційній організації за місцем проживання особи або адміністрації за місцем її роботи.

3. Особа, що перебуває під вартою, викликається через адміністрацію місця ув’язнення.

4. Повістка про виклик неповнолітньої особи, як правило, вручається її батьку, матері, усиновлювачу або законному представнику. Інший порядок вручення повістки допускається лише у випадку, якщо це обумовлюється обставинами кримінального провадження.

5. Повістка про виклик обмежено дієздатної особи вручається її піклувальнику.

6. Повістка про виклик вручається особі працівником органу зв’язку, працівником правоохоронного органу, слідчим, прокурором, а також секретарем судового засідання, якщо таке вручення здійснюється в приміщенні суду.

7. Повістка про виклик особи, яка проживає за кордоном, вручається згідно з міжнародним договором про правову допомогу, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, а за відсутності такого - за допомогою дипломатичного (консульського) представництва.

8. Особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов’язана прибути за викликом.

У випадку встановлення цим Кодексом строків здійснення процесуальних дій, які не дозволяють здійснити виклик у зазначений строк, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом якнайшвидше, але в будь-якому разі з наданням їй необхідного часу для підготовки та прибуття за викликом.

Тож, якщо вас дійсно викликають на допит, то вам вручать повістку в руки чи листом та й людина має з'явитися не раніше ніж через три доби з моменту вручення офіційної повістки.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#виклики #допити #шахраї
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...