10:02, 27 липня 2019 р.
Надійне джерело
Від засобів проти комарів більше шкоди ніж користі: чим захистити себе та дітей
Липень закінчується, а комарі атакують охочих відпочити на природі громадян. У супермаркетах наразі є чимало засобів від комах: репеленти, й інсектициди. Перші відлякують комах, другі - вбивають.
Втім через безконтрольне та надмірне використання цих засобів вони проникають у легені та можуть викликати алергічні реакції, пневмоторакс тощо, застерігають медики.
Пам'ятайте, що синтетичні спреї мають у складі хімічні речовини, як от N, N-діетилтолуамід (ДЕТА). Ця речовина не шкідлива для здоров’я людини, однак аби засіб був ефективний, ДЕТА повинен становити більше, ніж 20% від загального складу.
Краще купувати спреї від комарів на основі ефірних олій: меліси, герані, розмарину, м’яти та лаванди.
Втім, наносити засоби від комарів на пошкоджену шкіру не можна, а після того відпочинку - прийміть душ та змийте з тіла усі засоби.
Також у лабораторії київського Інституту екогігієни й токсикології ім. Медведя кажуть, що не всі засоби дієві й безпечні та й написи на упаковках не завжди правдиві.
Наприклад, фумігатор (пристрій для випаровування антикомариної отрути) фахівці лабораторії рекомендують включати не більш ніж на дві години.
У будь-якому разі слід дотримуватися інструкцій, бо отрута в репелентах є отрута, навіть для людини вона токсична.
Кокосову тирсу чи антикомарину спіраль можна запалювати лише на вулиці. Якщо в сім'ї є малі діти - будь-які протикомарині засоби заборонені до використання, наголошують в лабораторії.
Для діток лікар-дерматолог рекомендує дотримуватися рекомендацій, вказаних на пакуванні дитячих кремів чи лосьйонів від укусів комарів. Такі засоби наносять з двох-трьох років.
Новинкою сезону є антикомарині браслети, котрі частіше купують, щоб захистити від комарів дітей. Вони просочені рослинним екстрактом (зазвичай, витяжкою з далматської ромашки або піретрума). Їх слід надягати на вулиці, а вдома - зберігайте в герметичному контейнері.
А от коли дитину вже покусали комахи, то можна користуватися протиалергенною маззю, радить лікар Комаровський.
Також не купуйте порошковий засіб на основі отрути дефіноцин, який слід розсипати по підлозі. У лабораторії його відхилили як небезпечний для людей, втім порошок продають нелегально на стихійних ринках, тож будьте обережні.
Краще на думку фахівців лабораторії старі перевірені засоби - вони екологічні й цілком безпечні квітки сухої лаванди й бальзам "Зірочка".
Можна ще зробити власний екологічний спрей від комарів: 50 ефірної олії гвоздики на 100 мл. води та краплю миючого засобу. Вилити рідину в пляшечку з розпилювачем, а перед нанесенням збовтувати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
Оголошення
16:15, 4 вересня
16:13, 4 вересня
16:13, 4 вересня
01:15, 11 вересня
19:12, 1 вересня
1
live comments feed...