• Главная
  • ПІН-код від ID-паспорту треба берегти як зіницю ока. Чим загрожує втрата коду, розповіли у ЦНАПІ
14:14, 29 июля 2019 г.
Надежный источник

ПІН-код від ID-паспорту треба берегти як зіницю ока. Чим загрожує втрата коду, розповіли у ЦНАПІ

ПІН-код від ID-паспорту треба берегти як зіницю ока. Чим загрожує втрата коду, розповіли у ЦНАПІ

 На офіційній сторінці ЦНАП Кременчука з'явилося повідомлення про важливість зберігання ПІН-кодів при отриманні ID-паспорту.

05366.com.ua звернувся до спеціалістів за роз'ясненнями.

Паспортист Марина Таленко пояснила, що у ID-паспортів є коди доступа. У разі, якщо їх забути, або загубити, змінити їх не можливо. Тож прийдеться міняти паспорт, наразі іншого шляху немає для поновлення даних.

УВАГА‼️ PIN ТА PUK КОДИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ ID-ПАСПОРТА.

Під час отримання паспорта особа, на ім’я якої оформлено паспорт зобов’язана(ий) за допомогою працівника змінити початкові значення PIN1/PUK1 та PIN2/PUK2 власною комбінацією цифр (крім комбінації – 0000 або 00000000) та вжити заходів щодо їх нерозголошення.

PIN2 та PUK2 – використовуються як резервні. Права доступу по PIN2 такі ж як у PIN1-коду. Немає ніякої різниці який з двох кодів PIN ви запам’ятали і користуєтеся.У разі неможливості використання паспорта у повному обсязі (втрати PIN2/PUK2) особа, на ім’я якої оформлено паспорт, може звернутися до територіального органу/підрозділу ДМС, із заявою про обмін паспорта у зв’язку з непридатністю паспорта для подальшого використання.PUK – коди застосовуються для відновлення забутих/втрачених PIN–кодів. Тому PUK – коди доцільно зберігати окремо в безпечному місці.Заздалегідь придумайте та запам’ятайте цифрові паролі для вашої ID –картки. PIN1 та PIN2, PUK1 та PUK2 повинні відрізнятися.

PIN1 1 2 3 4 PUK1 4 3 2 1 7 8 9 0

PIN2 7 8 9 0 PUK2 5 6 7 2 8 3 1 5

Ми запитали, що дають ці коди? 

Пані Марина пояснила, що без коду неможливо змінити дані, які вносяться на паспорт у подальшому - зміна реєстрації місця проживання, соціальний статус, тощо. 

Але ж наразі українцям видають паспорти з обмеженим функціоналом:  місце проживання, наприклад, не вноситься. Людям доводиться отримувати документ і тягати із собою окрему довідку. Тож навіщо коди доступу? - спитали ми.

Пані Марина підтвердила, що наразі дійсно ця функція не працює через відсутність повноцінного технічного забезпечення у країні. Дійсно, пін-код поки що може і не знадобитися, зважаючи на це. Але планується, що Держава забезпечить функцію. Тож, якщо людина забула код, проблема ця стане гостро коли знадобиться змінити дані. Наразі забутий код - не так критично.

Але, у будь якому разі, код від паспорту, як і сам паспорт треба берегти як зіницю ока. Інакше будуть проблеми.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#паспорт #код #цнап #кременчук
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...