Водолазна станція Кременчука стане підприємством і буде гроші брати за свої послуги

На сесію Кременчуцької міської ради, яка має відбутися 3 вересня виноситься проект рішення про перетворення водолазної станції з установи у підприємство.

Була комунальна установа «Кременчуцька рятувально-водолазна станція», а стане комунальне підприємство «Кременчук АКВА - СЕРВІС» Кременчуцької міської ради.

У пояснювальній записці йдеться:

 «Кременчуцька рятувально-водолазна станція» (далі – КУ «КРВС») створена Кременчуцькою міською радою Полтавської області як неприбуткова установа з метою рятування життя людей на водних об'єктах міста Кременчука через мережу рятувальних станцій і постів у зонах дії рятувальних станцій і постів.

У відповідності до п. 1 ст. 2 Кодексу цивільного захисту України, аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи –роботи, спрямовані на пошук, рятування і захист населення, уникнення руйнувань і матеріальних збитків, локалізацію зони впливу небезпечних чинників, ліквідацію чинників, що унеможливлюють проведення таких робіт або загрожують життю рятувальників. Враховуючи те, що КУ«КРВС» фактично виконує лише функції з рятування людей на водних об’єктах та не може надавати деякі свої послуги на платній основі, доцільно змінити організаційно-правову форму з «комунальної установи» на «комунальне підприємство», виходячи з наступного.

Як вже зазначалося вище, КУ «КРВС» фактично виконує функції з рятування людей на водних об’єктах міста, забезпечує охорону життя людей в місцях масового відпочинку на воді та в зоні дії рятувальних станцій. До початку купального сезону рятувальниками здійснюється водолазне обстеження акваторій дна з вилученням сторонніх предметів і проміром глибин центрального міського пляжу площею 20000 м2, місць масового відпочинку на воді Автозаводського та Крюківського районів загальною площею 12625 м2 та 6 дитячих оздоровчих таборів загальною площею 4050 м2, з оформленням відповідних документів. Рятувальні пости встановлено на 7 місцях масового відпочинку населення біля води, а саме: намита коса в районі парку культури і відпочинку «Придніпровський», в районі човнової станції «Демурівка», біля бару «Поплавок» (нова назва – «Восьминіг»), на р. Сухий Кагамлик в районі садиб №№ 20, 22, в районі бару «Афіни», в районі зупинки вул. А. Ковальова, в районі перехрестя вулиці Героїв Крут та вулиці Героїв України на Молодіжному, додатковий – в районі парку Воїнів-інтернаціоналістів. В перспективі не виключно можливе закріплення місць відпочинку на воді р. Дніпро по вулиці О. Сербіченка та р. Сухий Кагамлик по проспекту Полтавському. Так, існуюче навантаження установи, яке пов’язане з безпекою людей у місцях відпочинку на воді,потребує розвитку стратегії поліпшення кадрів. Охорона життя людей залишається у будь-якому разі пріоритетним завданням.

Водночас, на території зазначених місць розташоване нове сучасне пляжне обладнання (навіси, лави, роздягальні, вбиральні, будинки для матросів-рятувальників, конструкції майданчиків для пляжного волейболу та ін.), яке потребує догляду, технічного обслуговування та поточного ремонту, тобто, спектр функцій у розрізі обслуговування місць масового відпочинку на воді виходить поза межі рятування людей на воді: необхідна технічна база та досвідчені кадри для гідного утримання об’єктів. У випадку реорганізації в комунальне підприємство КУ «КРВС» додатково зможе виконувати роботи з благоустрою місць масового відпочинку на водних об’єктах та залучати, на правах балансоутримувача (у разі закріплення за ним об’єкта благоустрою), на договірних засадах кошти фізичних та юридичних осіб.

З урахуванням специфіки діяльності комунальної установи КУ «КРВС» може ще виконувати деякі заходи з розчищення водних об’єктів міста Кременчука, чим покращить екологічну ситуацію. Так, останнього часу пильну увагу та занепокоєння громадськості викликає стан прибережної зони р. Дніпро та малих річок Сухий Кагамлик та крива Руда. У 2018 році КУ «КРВС» на умовах договору оренди було використано спеціалізований механізм для розчищення прибережної зони. Але на умовах оренди залучати спеціалізовану техніку є фінансово нераціональним. Для потреб міста вкрай необхідно придбання механізму для очищення прибережної зони. Питання очищення прибережної зони має стати цілеспрямованою політикою підтримки басейну Дніпра, де мешкає частина населення країни, – самопочуття річки є найважливішим показником для нашого міста. Наразі, з обласного бюджету, в рамках фонду охорони навколишнього природного середовища, передбачені кошти КУ «КРВС» на відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок шляхом придбання багатофункціональної самохідної установки класу амфібія Truksor ДМ 5045 для розчищення і поглиблення прибережних (пляжних) літоралей з метою забезпечення екологічно безпечного функціонування верхів’я Кам’янського водосховища. Таке технічне оснащення установи вирішує одночасно дві задачі: санітарне очищення берегової зони та отримання фінансового прибутку від діяльності, тому що у подальшому за допомогою зазначеної установки можливо надавати послуги на платній основі іншим юридичним та фізичним особам.Отриманий прибуток можливо було б спрямовувати на операційні витрати підприємства (оплата електроенергії, придбання пально-мастильних матеріалів, запчастин тощо). Водночас, обслуговування специфічної самохідної установки класу амфібія Truksor ДМ 5045 потребує посилення технічної бази установи. Крім того, актуальним залишається оснащення установи достатньою кількістю рятувальних човнів та підтримки їх належного технічного стану впродовж бюджетного року. З огляду на викладене, виникає нагальна потреба у розширенні функціональних повноважень КУ «КРВС», у посиленні ії матеріально-технічної бази, впровадженні якісної кадрової політики, мотивації робітників, створенні умов для прибуткової діяльності, що стає можливим за умови зміни організаційно правової форми «комунальної установи» на «комунальне підприємство» шляхом проходження процедури реорганізації.

Стаття 104 Цивільного кодексу України передбачає: «Юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.» У ст. 108 Цивільного кодексу України вказано: «Перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми».

Отже, така зміна організаційно-правової форми може надати можливість у майбутньому підприємству розширити свої функціональні обов'язки, надавати послуги іншим юридичним та фізичним особам на платній основі, забезпечити своїх працівників соціально достатнім рівнем матеріального становища, зважаючи на те, що вони виконують важку та соціально необхідну працю та яка становить небезпеку для їх власного життя.Забезпечення працівників гідним рівнем забезпеченості надасть стимулюючий ефект для виконання ними своїх обов’язків більш сумлінно.

Таким чином, для досягнення вищезазначених цілей, Департаментом житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради підготовлено проект рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області «Про реорганізацію комунальної установи «Кременчуцька рятувально-водолазна станція» шляхом перетворення в комунальне підприємство».

У разі прийняття вищезазначеного рішення та спливу двох місяців для заявлення кредиторамисвоїх вимог, на чергову сесію міської ради буде винесено питання щодо затвердження передавального акта, який у подальшому необхідно нотаріально завірити та надати органам державної реєстрації для внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, затвердження статуту вже комунального підприємства «Кременчук АКВА – СЕРВІС» Кременчуцької міської ради та Програми фінансової підтримки (розвитку).

водолази кременчук послуги підприємство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
60 просмотров в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Сьогодні, 7 липня, у Кременчуці відкривається унікальна виставка фондів першого всеукраїнського музею історії форми. Подивитися на експонати можна в Дитячій бібліотеці по вул. Соборна 12/16. Виставка присвячена Дню ВМС України. На ній представлені 30 комплектів форми та спорядження військово-морських сил України, Морської охорони, Морської піхоти, Берегової оборони, медичної служби. На виставці представлені форми 1-го командувача ВМСУ віцеадмірала Кожина Б...
Криминал
Як повідомляють на сайті поліції, за добу від громадян надійшло 915 заяв і повідомлень. За добу на території області сталося 47 крадіжок (в тому числі 3 з квартир, 2 з житлових будинків) Як повідомили нам кременчужани, у червні у Кременчуці обікрали будинок на Крюкові і декілька будинків та гараж на Занасипі.  Щодо крадіжки на Крюкові, то у поліції підтверджують факт - потерпілі писали заяви. На першому Занасипу люди заяв у поліцію не писали. Хочуть знайти...
Маленькі крадії
З Юнацького відділу Кременчуцької Центральної бібліотеки для дорослих вкрали скриньку з грошима. Вона стояла на робочому столі і була призначена для збору благодійних коштів в рамках щорічної акції «Серце до серця», передається на сторінці «Юнацький Відділ» в соцмережі Facebook.    Як зазначається, скриньку поцупили вчора, 5 липня. Це зробили діти. Це побачила працівник бібліотеки, яка намагалася наздогнати дітей і забрати скриньку. Утім, дітлахи виявилися...
Криминал
Як повідомляють у прокуратурі, Крюківський районний суд Кременчука розглянув справу про "мінування" колцентру ГУНП. Суддя затвердив угоду про визнання винуватості, яку 50-річний кременчужанин підписав з прокурором. Ми писали, що пяний чоловік вирішив пожартувати та подзвонив на "102" й сказав, що підірве усіх. 8 червня 2020 року до помешкання "мінувальника" приїхали поліціянти та провели обшуки в його квартирі. Суд засудив 50-річного чоловіка за ч. 1 ст....
Зброя та наркотики
У нашому місті в автомобілі «Nissan» поліція знайшла холодну та вогнепальну зброю. Це сталося вчора, 5 липня, на вулиці Миру, передається на сторінці «Патрульна поліція Кременчука» в соцмережі Facebook. Як зазначається, увагу інспекторів автомобіль привернув тому, що порушував правила дорожнього руху (ПДР). За кермом перебував 39-річний водій. Під час спілкування з ним, патрульні почали підозрювати, що в автомобілі можуть бути незаконні речі. Під час огля...
Смерть у колодязі
У Полтавській області мешканця Гребінки знайшли на дні колодязя. Причини трагедії нині з’ясовуються, передає прес-служба поліції Полтавської області. Як зазначається, хлопцю було лише 19 років. Ознак насильницької смерті на його тілі - не виявлено. Колодязь, де знайшли юнака, давно покинутий і забутий. Він розташований на подвір’ї будинку знайомих загиблого.   Тіло виявив 31-річний власник будинку. Попередньо відомо, що загиблий випадково впустив у колодя...
Криминал
Досі справа про чотирьох поліцейських з Кременчука, які в 2018 році побили та пограбували перехожого, не завершена. В ній зявилися нові подробиці та кримінальні провадження проти колег, що намагалися допомогти підозрюваним. Така собі кругова порука у житті. Поки підозрювані знаходяться під домашнім арештом, у ДБР та прокуратурі відкрили нові провадження проти судмедексперта та патрульної. Підозрювані: Олексій Шкурапет та Клим Івко — інспектори роти № 3 Упр...
Магія чату
Місцеву мешканку у Кременчуці обманули на 13 500 гривень. Це сталося, коли вона вирішила «зняти причину (російською – порчу), написали в групі «ХК» в соцмережі Instagram.  Як зазначається, жінку обманули через Instagram. Їй обіцяли «зняти причину на відстані». За це вона повинна була заплатити 13 500 гривень.  Жінка перекинула невідомій людині такі кошти, але бажаної послуги – не отримала, або «порчу» так і не зняли.  У коментарях люди жартома пишуть, що «...
Вступ на магістратуру
Українці, які планують вступати на магістратуру, повинні проходити єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ). Цього року таке випробування склали 15 220 вступників, передає Міністерство освіти і науки України (МОН).    Як зазначається, цього року ЄФВВ складали ті, хто вступають на магістратуру на правничі спеціальності. Тривалість випробування – 200 хвилин.   Загалом, єдине фахове вступне випробування складається з двох блоків: тесту загальних навчальних пр...