Водолазна станція Кременчука стане підприємством і буде гроші брати за свої послуги

На сесію Кременчуцької міської ради, яка має відбутися 3 вересня виноситься проект рішення про перетворення водолазної станції з установи у підприємство.

Була комунальна установа «Кременчуцька рятувально-водолазна станція», а стане комунальне підприємство «Кременчук АКВА - СЕРВІС» Кременчуцької міської ради.

У пояснювальній записці йдеться:

 «Кременчуцька рятувально-водолазна станція» (далі – КУ «КРВС») створена Кременчуцькою міською радою Полтавської області як неприбуткова установа з метою рятування життя людей на водних об'єктах міста Кременчука через мережу рятувальних станцій і постів у зонах дії рятувальних станцій і постів.

У відповідності до п. 1 ст. 2 Кодексу цивільного захисту України, аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи –роботи, спрямовані на пошук, рятування і захист населення, уникнення руйнувань і матеріальних збитків, локалізацію зони впливу небезпечних чинників, ліквідацію чинників, що унеможливлюють проведення таких робіт або загрожують життю рятувальників. Враховуючи те, що КУ«КРВС» фактично виконує лише функції з рятування людей на водних об’єктах та не може надавати деякі свої послуги на платній основі, доцільно змінити організаційно-правову форму з «комунальної установи» на «комунальне підприємство», виходячи з наступного.

Як вже зазначалося вище, КУ «КРВС» фактично виконує функції з рятування людей на водних об’єктах міста, забезпечує охорону життя людей в місцях масового відпочинку на воді та в зоні дії рятувальних станцій. До початку купального сезону рятувальниками здійснюється водолазне обстеження акваторій дна з вилученням сторонніх предметів і проміром глибин центрального міського пляжу площею 20000 м2, місць масового відпочинку на воді Автозаводського та Крюківського районів загальною площею 12625 м2 та 6 дитячих оздоровчих таборів загальною площею 4050 м2, з оформленням відповідних документів. Рятувальні пости встановлено на 7 місцях масового відпочинку населення біля води, а саме: намита коса в районі парку культури і відпочинку «Придніпровський», в районі човнової станції «Демурівка», біля бару «Поплавок» (нова назва – «Восьминіг»), на р. Сухий Кагамлик в районі садиб №№ 20, 22, в районі бару «Афіни», в районі зупинки вул. А. Ковальова, в районі перехрестя вулиці Героїв Крут та вулиці Героїв України на Молодіжному, додатковий – в районі парку Воїнів-інтернаціоналістів. В перспективі не виключно можливе закріплення місць відпочинку на воді р. Дніпро по вулиці О. Сербіченка та р. Сухий Кагамлик по проспекту Полтавському. Так, існуюче навантаження установи, яке пов’язане з безпекою людей у місцях відпочинку на воді,потребує розвитку стратегії поліпшення кадрів. Охорона життя людей залишається у будь-якому разі пріоритетним завданням.

Водночас, на території зазначених місць розташоване нове сучасне пляжне обладнання (навіси, лави, роздягальні, вбиральні, будинки для матросів-рятувальників, конструкції майданчиків для пляжного волейболу та ін.), яке потребує догляду, технічного обслуговування та поточного ремонту, тобто, спектр функцій у розрізі обслуговування місць масового відпочинку на воді виходить поза межі рятування людей на воді: необхідна технічна база та досвідчені кадри для гідного утримання об’єктів. У випадку реорганізації в комунальне підприємство КУ «КРВС» додатково зможе виконувати роботи з благоустрою місць масового відпочинку на водних об’єктах та залучати, на правах балансоутримувача (у разі закріплення за ним об’єкта благоустрою), на договірних засадах кошти фізичних та юридичних осіб.

З урахуванням специфіки діяльності комунальної установи КУ «КРВС» може ще виконувати деякі заходи з розчищення водних об’єктів міста Кременчука, чим покращить екологічну ситуацію. Так, останнього часу пильну увагу та занепокоєння громадськості викликає стан прибережної зони р. Дніпро та малих річок Сухий Кагамлик та крива Руда. У 2018 році КУ «КРВС» на умовах договору оренди було використано спеціалізований механізм для розчищення прибережної зони. Але на умовах оренди залучати спеціалізовану техніку є фінансово нераціональним. Для потреб міста вкрай необхідно придбання механізму для очищення прибережної зони. Питання очищення прибережної зони має стати цілеспрямованою політикою підтримки басейну Дніпра, де мешкає частина населення країни, – самопочуття річки є найважливішим показником для нашого міста. Наразі, з обласного бюджету, в рамках фонду охорони навколишнього природного середовища, передбачені кошти КУ «КРВС» на відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок шляхом придбання багатофункціональної самохідної установки класу амфібія Truksor ДМ 5045 для розчищення і поглиблення прибережних (пляжних) літоралей з метою забезпечення екологічно безпечного функціонування верхів’я Кам’янського водосховища. Таке технічне оснащення установи вирішує одночасно дві задачі: санітарне очищення берегової зони та отримання фінансового прибутку від діяльності, тому що у подальшому за допомогою зазначеної установки можливо надавати послуги на платній основі іншим юридичним та фізичним особам.Отриманий прибуток можливо було б спрямовувати на операційні витрати підприємства (оплата електроенергії, придбання пально-мастильних матеріалів, запчастин тощо). Водночас, обслуговування специфічної самохідної установки класу амфібія Truksor ДМ 5045 потребує посилення технічної бази установи. Крім того, актуальним залишається оснащення установи достатньою кількістю рятувальних човнів та підтримки їх належного технічного стану впродовж бюджетного року. З огляду на викладене, виникає нагальна потреба у розширенні функціональних повноважень КУ «КРВС», у посиленні ії матеріально-технічної бази, впровадженні якісної кадрової політики, мотивації робітників, створенні умов для прибуткової діяльності, що стає можливим за умови зміни організаційно правової форми «комунальної установи» на «комунальне підприємство» шляхом проходження процедури реорганізації.

Стаття 104 Цивільного кодексу України передбачає: «Юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.» У ст. 108 Цивільного кодексу України вказано: «Перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми».

Отже, така зміна організаційно-правової форми може надати можливість у майбутньому підприємству розширити свої функціональні обов'язки, надавати послуги іншим юридичним та фізичним особам на платній основі, забезпечити своїх працівників соціально достатнім рівнем матеріального становища, зважаючи на те, що вони виконують важку та соціально необхідну працю та яка становить небезпеку для їх власного життя.Забезпечення працівників гідним рівнем забезпеченості надасть стимулюючий ефект для виконання ними своїх обов’язків більш сумлінно.

Таким чином, для досягнення вищезазначених цілей, Департаментом житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради підготовлено проект рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області «Про реорганізацію комунальної установи «Кременчуцька рятувально-водолазна станція» шляхом перетворення в комунальне підприємство».

У разі прийняття вищезазначеного рішення та спливу двох місяців для заявлення кредиторамисвоїх вимог, на чергову сесію міської ради буде винесено питання щодо затвердження передавального акта, який у подальшому необхідно нотаріально завірити та надати органам державної реєстрації для внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, затвердження статуту вже комунального підприємства «Кременчук АКВА – СЕРВІС» Кременчуцької міської ради та Програми фінансової підтримки (розвитку).

водолази кременчук послуги підприємство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
55 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Учора, 17 серпня, у Всесвітній день безпритульних тварин в Кременчуці відбулася грандіозна собача вечірка для випускників КП "Спецсервіс-Кременчук". На літній сцені у парку Придніпровський нагороджували подяками нинішніх господарів колись безпритульних песиків. Отримали чотирилапі й солодкі подарунки - пряники-медальки з надписом "Випускник Спецсервісу". Начальник Спецсервісу Марина Кожушко коротко розповіла історію кожного випускника. Багатьом песикам дов...
Общество
Завтра, 19 серпня, православні християни відзначають свято - Преображення Господнє або як називають в народі Яблучний спас (Другий Спас). У цей день до церкви несуть плоди, овочі, фрукти, обов'язково яблука, а ще мед, колоски жити та пшениці. Є таке народне повір'я: "Хто на Спаса шиє – до кінця днів сльози ллє". Тому цього дня уникали домашньої роботи. Ще вважається, що на Другий Спас не можна вдивати комах, вірили, що якщо муха сяде двічі на руку - людині...
Криминал
Як повідомляють на сайті Нацполіції, правоохоронці вилучили коноплі з присадибної ділянки мешканців Кременчуцького району. Так, поліціянти виявили рослини конопель на городі в подружжя, що проживає в одному з сіл району, а у їх помешканні під час обшуку знайшли висушену марихуану. Вилучені речовини та рослини направили на експертне дослідження. За фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 309 ККУ (незаконне виробництво, виготовлення, прид...
Происшествия
Як повідомляють у прес-службі поліції, у Кременчуці з вікна п'ятого поверху випав чоловік учора ввечері. Відомо, що він проживав у тому ж будинку по вулиці Проспект Свободи. Йому було 52 роки. Лікарі швидкої допомоги, що прибули на виклик повідомили, що він помер від отриманих травм. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група для встановлення обставин події. Раніше ми писали, що з висоти дев'ятого поверху випав чотирирічний хлопчик й розбився.
Общество
З початку 2019 року в Україні зареєстровано два випадки захворювання на дифтерію. Імунологи та лікарі наголошують на необхідності вакцинації, адже у майбутньому ймовірний спалах епідемії. Про необхідність вакцинації містянам пояснювали Лариса Коровіна - міський лікар-епідеміолог та Надія Боровик - міський лікар-педіатр. За їх словами Лариси Коровіної, у Кременчуці останній випадок зареєстровано у 2006 році, однак це зовсім не значить, що немає ризиків захв...
Происшествия
У Полтавській обласній психіатричній лікарні закрили увесь корпус фізіотерапії, бо там знайшли змій. Про це стало відомо журналістам Gazeta.ua. Подія сталася ще 9 серпня. За словами працівниці закладу, у коридорі корпусу виявили кубло змій. "Вони великі та чорні, а біля двох дорослих купа менших. Кидаються на людей", - каже жінка. Також вона повідомила, що рятувальники на виклик не прибули, тому було прийнято рішення евакуювати персонал та пацієнтів й опеч...
Криминал
Октябрський районний суд Полтави обрав запобіжний захід водієві, який є винуватцем ДТП, у якій загинула харківська балерина. Нагадаємо, що ДТП сталася у Великобагачанському районі 10 серпня. Чоловікові призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 96 тисяч гривень. Винуватцем пригоди вважається відповідно до ухвали водій автобуса "Setra". Адже він не дотримався вимог дорожніх знаків, змінив...
Криминал
Учора, 16 серпня, поліціянти виїжджали на виклик щодо згвалтування. Ми писали, що правоохоронців викликала потерпіла. Подія сталася вдень у районі вулиці Чкалова. Патрульним потерпіла розповіла, що вона ходить до церкви, як знаходиться в тому ж районі. "Церква не православна, а якась протестантська", - кажуть поліціянти. У церкві, за словами самої жінки, щочетверга запрошують безпритульних та малоімущих на безкоштовні обіди. Ці чоловіки прийшли на обід, по...
Общество
14 серпня Кабмін затвердив проект Указу Президента України "Про стипендії Президента України для видатних та молодих і перспективних спортсменів України з олімпійських видів спорту та їх тренерів".  Так, згідно з Указом, розмір стипендії для переможців Олімпіади та чемпіонів світу збільшать майже у двічі. Якщо раніше сума виплат складала 15 тисяч та 12 тисяч гривень відповідно, то тепер спортсмени отримають за свої досягнення 16 та 13 прожиткових мінімумів...
Новости по теме
У Кременчуці пройшов "випускний бал" колишніх безпритульних песиків
Яблучний Спас: чому не можна шити та вбивати комах цього дня
Дифтерія у Кременчуці: лікарі прогнозують спалах епідемії та закликають громадян вакцинуватися
Понад 30 тисяч гривень: скільки отримуватимуть спортсмени та їх тренери за медалі та призові місця
Кременчужани змусять педагогів вдягатись як на фото, якщо не дадуть спокій їх дітям
Ще 14 препаратів: у МОЗ розширили перелік медикаментів, які видаватимуть по програмі “Доступні ліки”
Гройсман розповів як можна замовити пенсію онлайн
Мед, гарний настрій та рок-н-рол: кременчужан запрошують на солодке свято
Шквали та грози: на Полтавщині пройдуть короткочасні дощі
Не дихати не можна: Кременчук потрапив у рейтинг міст з високим рівнем забруднення повітря