• Головна
  • Не дихати не можна: Кременчук потрапив у рейтинг міст з високим рівнем забруднення повітря
10:55, 16 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Не дихати не можна: Кременчук потрапив у рейтинг міст з високим рівнем забруднення повітря

Не дихати не можна: Кременчук потрапив у рейтинг міст з високим рівнем забруднення повітря

За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського в 2018 році до рейтингу найбрудніших міст за показником якості повітря потрапив Кременчук.

Так, фахівці визнали рівень забруднення в нашому місті високим як і в Одесі, Кам’янському, Києві, Кривому Розі, Луцьку, Миколаєві, Слов’янську, Краматорську, Рубіжному, Львові, Запоріжжі, Лисичанську та Херсоні.

У цих містах, зокрема, й в Кременчуці у повітрі виявили підвищений вміст шкідливих речовин: формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, і домішок — завислих речовин, діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

Із картами забруднення атмосферного повітря по регіонам найбільш розповсюдженими шкідливими домішками, за даними спостережень національної гідрометслужби України можна за посиланням.

Раніше ми писали про забруднення повітря вихлопними газами, випарами асфальтного покриття та шинним пилом. 

Кременчужани скаржилися на сморід від ПАТ "Кременчукм'ясо". Наші журналісти звернулися на гарячу лінію "1563", але там нам відповіли ось що:

"Відповідь буде надано безпосередньо мешканцям які зверталися. Для ОТРИМАННЯ ПИСЬМОВОЇ ВІДПОВІДІ на звернення Вам потрібно звернутися на адресу керівництва Кременчуцької міської ради та її виконавчого комітету за допомогою електронного звернення або електронної петиції".

Якщо дивитися на проблему глобально, то науковці та екологи пропонують обрати стратегічний підхід, що являє собою концепція harm reduction (зменшення шкоди) на трьох рівнях: державному, громадському і корпоративному.

Суть концепції - це зменшення кількості автомобілів у місті, утилізація, переробка та повторне використання відходів, встановлення очисних споруд для підприємств, використання альтернативних джерел енергії для забезпечення життєдіяльності міст, сортування сміття, підвищення енергоефективності будівель, перетворення міст на eco-friendly.

Поради від лікарів як знизити рівень впливу забрудненого повітря на організм:

По-перше, не займайтеся спортом на вулиці й не прогулюйтеся з дітьми в безвітряну погоду та за наявності задимленості в повітрі. В такий день краще зробити вологе прибирання в помешканні. 

По-друге, на світлофорах стійте за два метри від дороги, адже там менше пилу в повітрі. 

По-третє, не спалюйте в багаттях чи пічках старі меблі чи одяг, оскільки під час їх горіння виділяється формальдегід, діоксин та інші небезпечні сполуки.

По-четверте, менше використовуйте пластику. Купуйте тканинні сумки замість пакетів.

Також пам'ятайте про оточуючих, якщо ви курите. Альтернативні продукти, які виключають горіння тютюну виділяють аерозоль замість сигаретного диму, що містить до 90−95% менше шкідливих речовин.  

Ми писали про забруднення води у Дніпрі стоками заводів "Віктор і К" у Власівці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повітря #забруднення #місто
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...