• Головна
  • Подають чисту, а тече брудна: на КП "Кременчукводоканал" провели ревізію
13:57, 13 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Подають чисту, а тече брудна: на КП "Кременчукводоканал" провели ревізію

Подають чисту, а тече брудна: на КП "Кременчукводоканал" провели ревізію

Журналісти разом з головою ГО "Екологічний рух "Зелена планета" Геннадієм Тертичним побували у КП "Кременчукводоканал" та на свої очі побачили як очищується вода з Кременчуцького водосховища.

З огляду на численні скарги мешканців міста про погану якість води, її коричневий колір та неприємний запах було проведено таку собі "ревізію".

Показали журналістам не лише реагентне господарство, а й лабораторію, де щодня по декілька разів відбирають проби води, яка подається в місто. Замісник технічного директора КП "Кременчукводоканал" Роман Міхеєв навіть випив склянку води прямо з-під крана.

Він запевнив присутніх, що якість питної води у Кременчуці відповідає вимогам чинних санітарних норм - ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною".

Зазначимо, що на підприємстві для очищення води використовують такі реагенти:

- для освітлення та знебарвлення дніпровської води, зниження марганцю та кількості фітопланктону застосовується коагулянт;

- для інтенсифікації процесів очищення води додатково до коагулянту періодично застосовується флокулянт;

- для знезараження води, підтримання безпечного санітарно-епідеміологічного стану споруд водоочищення та дезінфекції водопровідної розподільчої мережі використовується рідкий хлор;

- для дезодорації води - поліпшення органолептичних показників води, зниження інтенсивності запахів та присмаків передбачена технологія вуглевання порошкоподібним спеціальним активованим вугіллям;

На кожному етапі очищення у воду додається рідкий хлор. Як повідомили в «Кременчукводоканалі», у майбутньому вони планують перейти на використання діоксиду хлору, що більш безпечний. 

Але наразі на заміну системи водопостачання та реконструкції обладнання чи  переходу на мембранний метод очищення води треба чимало коштів. Проте поки що ситуація не критична.

А от щодо брудної води, яка тече з-під крана, то пан Міхеєв наголосив, що то від заржавілих сталевих труб, по яких вода безпосередньо потрапляє до споживачів.

Однак, треба не лише викладати фото в соцмережах, а й телефонувати та повідомляти про проблеми, про брудну воду з-під крана. Тоді на місце має приїхати лабораторія та узяти проби води у квартирі.

"До нас щодня звертається 5-6 громадян, які скаржаться на якість води. Але працівники підприємства не завжди встигають опрацювати усі заявки та виїхати на місце", - повідомив пан Міхеєв.

У разі, коли з-під крана тече брудна вода на підприємстві порадили телефонувати до диспетчерської служби КП «Кременчукводоканал» за номером: +38 (067) 403-97-86, +38 (050) 027-59-84, 74-70-70 – цілодобово.

Чи до Центральної хіміко-бактеріологічну лабораторію КП «Кременчукводоканал»: +38 (050) 189-10-19  з понеділка по п'ятницю (8:00 - 17:00).

Раніше ми писали, що поверхневі води Дніпра забруднені. Андрій Поляков керівник обласного лабораторного центру МОЗ повідомив, що вище за течією, у бік водосховища, є перевищення норми pH у лужну сторону. А забруднює їх поміж усіх інших підприємство "Віктор і К".

Фото Геннадія Тертичного

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водоканал #труби #очистка #підприємство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...