• Головна
  • Про викривачів корупції, анонімки, фейкові чеки: як можна підзаробити на нових законах, а де загубити
13:52, 16 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Про викривачів корупції, анонімки, фейкові чеки: як можна підзаробити на нових законах, а де загубити

Про викривачів корупції, анонімки, фейкові чеки: як можна підзаробити на нових законах, а де загубити

Короткий огляд за тиждень тих, законів, що понаприймали дають юристи.

 Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроект №1010, який врегульовує права осіб, які повідомили про злочин. Закон вводить поняття викривачів корупції. Це фізична особа, яка повідомила про факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень іншою особою, маючи переконання, що ці факти достовірні. Проект визначає, що викривачів та їхніх близьких родичів захищає держава. Їм гарантується анонімність, безплатна психологічна та юридична допомога.

За повідомлення про корупційне правопорушення і сприяння розкриттю передбачена винагорода, яку визначатиме суд.

Її максимальний розмір ― 10% від грошового розміру предмета злочину чи завданих державі збитків, але не більше 3000 мінімальних з/п (зараз це 12,5 млн. грн.). Винагороду виплатять, якщо тільки сума корупційного акту, який виявив викривач, перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у не менше 5000 разів (10 млн. грн. на даний час).

Закон також зобов'язує НАБУ, НАЗК та інші антикорупційні органи створити захищені канали зв'язку, через які викривачі зможуть анонімно повідомляти про факти корупції.

А «анонімки» розглядатимуться в разі, якщо інформація в них стосується конкретної особи й містить факти, які можна перевірити. Строк розгляду – не більше 15 днів.

Також отримати гроші можна і за тих, хто не проводить продажі через податкову. Прийняття законопроекту про "кешбек". Це не зовсім те, що ви подумали, хоча принцип схожий. Умовно, ви купили товар та отримали чек. Далі ви зможете перевірити справжність отриманого чека через електроний кабінет. Якщо чек – фейк, пишете заяву, податкова штрафує продавця, а вам повертають повну суму.

 Зміняться правила обліку касових операцій. З 2021 року підприємці повинні будуть мати касові апарати (чи смартфони), та видавати клієнту чек, а якщо операція здійснюється через інтернет, — надсилати чек поштою або на телефон. Перше порушення буде коштувати 150% від ціни товару, друге 250%. Поки що є проблема з реєстрацією касових апаратів – вона займає 6 днів та проводиться не автоматично.

Якщо здавати по корупціонеру щодня, можна розбагатіти... Якщо корупціонера не впіймав, то хоч на тіньовому бізнесі можна розвернутися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закон #бізнес #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...