"Нафтогаз" підманув населення, у акції на газ ніякої користі немає - Антимонопольний комітет

"Нафтогаз" підманув населення, у акції на газ ніякої користі немає - Антимонопольний комітет

Антимонопольний комітет виявив порушення закону "Про захист від недобросовісної конкуренції".

Всі пам'ятають, що три тижні тому, "Нафтогаз" оголосив акцію за якою у разі придбання газу наперед людина матиме вигоду.

Виявилося"Нафтогаз України" та регіональні газопостачальники під час рекламної акції з продажу населенню газу на увесь опалювальний сезон подають неповну інформацію.

Організатор акції запевняє, що вигода – користуватися дешевим газом під час опалювального сезону, сплачуючи лише вартість його транспортування/розподілу.

Але антимонопольний комітет виявив, що умови акції не містять повних та точних умов додаткової угоди, яку має підписати споживач.

" споживач, сплачуючи постачальникові кошти з розрахунку замовлених обсягів природного газу за ціною, визначеною в цій угоді, набуває право отримати ці обсяги в період від 1 жовтня 2019 до 31 березня 2020 року виключно у випадку, якщо чинні на момент постачання ціни будуть вищими, ніж ціна, за якою було здійснено передоплату. У разі, якщо протягом того ж періоду ціна на природний газ буде нижчою за ціну, за якою було здійснено передоплату, побутовому споживачу необхідно буде додатково оплатити вартість спожитого природного газу, незважаючи на наявність передплаченого об’єму природного газу", - повідомили в АМКУ.

Просто кажучи споживач може не отримати газ за акційною ціною і йому доведеться купувати його знову.

"Якщо ціна на газ взимку буде нижчою, ніж оплачена за акцією у вересні, то доведеться оплатити новий об’єм газу за новою, хай і нижчою, ціною. А за вже придбаний кошти не повернуться – просто цей об’єм "чекатиме", поки ціна знову підвищиться. А якщо ціна так і залишатиметься нижчою, то перерахунок буде можливий лише після 1 квітня. І це не просто теорія: чинна ціна на природний газ для населення у серпні 2019 року складала 4770 грн за 1000 м3 і була на 226 грн нижчою за ціну за акцією "Твоя енергонезалежність", - повідомили в АМКУ. 

Але цю інформацію у акції не повідомляли.

В Антимонопольному комітеті наголосили, що "споживач, не маючи повної та точної інформації, може бути введений в оману".

Національна комісія, не затверджувала додаткову угоду до цього договору та викладені в ній умови.

АМКУ рекомендує  під час здійснення комунікації щодо акції "Газовий запас" припинити поширення неповної та неточної інформації, бо це містить ознаки порушення закону "Про захист від недобросовісної конкуренції". Також Комітет звернувся до НКРЕКП з пропозицією вжити заходів щодо забезпечення контролю за дотриманням газопостачальними компаніями ліцензійних умов.

"Нафтогаз" підманув населення, у акції на газ ніякої користі немає - Антимонопольний комітет, фото-1
нафтогаз газ конкуренція гроші
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
232 просмотра в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии