• Головна
  • У дев'яти районах Полтавщини зростає кількість хворих на туберкульоз
14:23, 19 вересня 2019 р.
Надійне джерело

У дев'яти районах Полтавщини зростає кількість хворих на туберкульоз

У дев'яти районах Полтавщини зростає кількість хворих на туберкульоз

Як повідомляють в Департаменті інформаційної діяльності та комунакації з громадськістю Полтавської ОДА, в області функціонує чотири системи Gene-Xpert в лабораторіях в Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Лубнах, які швидко виявляють туберкульоз.

У Кременчуці за перше півріччя 2019 року було зареєстровано 20 випадків захворювання на 100 тисяч населення, у районі - 16, в Горішніх Плавнях - 24. Середній показник по області - 22. Епідпороговий - це більше 25.

Тест-система молекулярно-генетичної діагностики дуже ефективна й дозволяє отримати результат протягом доби.

За півроку на Полтавщині, в дев'яти районах: Диканському, Козельщинському, Решетилівському, Пирятинському та Машівському зареєстровано зростання рівня захворюваності на всі форми туберкульозу.

Однак, за словами в. о. директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрія Курилка, зменшення числа хворих скоріш за все свідчить про проблеми виявлення та діагностування інфекції.

Із закуплених 1100 катриджів залишилося ще 865, а їх термін придатності закінчується в листопаді цього року. Це свідчить про те, що з боку керівництва територіальних громад області та фахівців первинного рівня медичної допомоги не достатньо приділяється увага ранній діагностиці туберкульозу.

Натомість з 11 районів області (Гадяцький, Гребінківський, Диканський, Зіньківський, Карлівський, Кобеляцький, Козельщинський, Лохвицький, Семенівський, Шишацький та в м. Горішні Плавні) з моменту закупки систем до 4 лабораторій не надіслано жодного зразка біологічного матеріалу для дослідження.

Т.в.о. голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло наголосив, що в усі адміністрації надійде доручення про активізацію роботи з анкетування населення щодо туберкульозу.

Юрій Курилко також додав, що хворі на туберкульоз повністю забезпечені ліками і специфічним лікуванням, а кількість тих, хто з першого дня ропочав лікування амбулаторно, становить 48 %.

Смертність від усіх форм туберкульозу в Полтавській області має тенденцію до зниження та не перевищує загальнодержавного рівня.

Кількість хворих на мультирезистентний туберкульоз за останні 5 років зменшилась у 2 рази – із 414 зареєстрованих хворих у 2014 році до 192 у 2018 році. У першому півріччі 2019 року вже зареєстровано 136 мультирезистентних хворих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туберкульоз #лабораторії #полтавщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...