Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії

Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії

ПРО ДТП З ПЕРЕВІЗНИКАМИ

21 вересня. Одещина. У результаті зіткнення переповненої людьми маршрутки, що їхала до Одеси, та вантажівки, що поверталася з обласного центру, загинули 9 людей, ще 4 травмувалися.

22 вересня. Житомирська область. Знову 9 загиблих і тепер уже 11 травмованих у результаті страшної аварії за участі водія автомобіля DAF XF з цистерною, який наїхав на припаркований автобус NEOPLAN. У момент зіткнення в автобусі було 49 пасажирів.

22 вересня. Київська область. На автодорозі "Київ-Харків" вантажний авто IVECО здійснив наїзд на автобус MAN, який стояв на узбіччі для буксирування на жорсткому щепленні. 3 людей загинули та 1 людина отримала тілесні ушкодження.

24 вересня. У Дніпрі зіткнулися маршрутний автобус «БОГДАН» та автомобіль КРАЗ – 13 осіб отримали тілесні ушкодження.

24 вересня. Волинська область. На автодорозі М-07 "Київ-Ковель-Ягодин" вантажний автомобіль DAF зіткнувся з вантажопасажирським бусом, який надалі, в результаті некерованого руху, зіткнувся з легковим автомобілем VOLVO, виїхав за межі проїзної частини і перекинувся. Унаслідок ДТП загинуло 2 пасажира та ще 7 людей отримали тілесні ушкодження.

Минулі вихідні та початок цього тижня буквально шокували всю країну страшними звістками про смертельні ДТП за участі маршрутних та вантажних транспортних засобів на дорогах України.

Тільки в перелічених ДТП 23 загиблих і близько 36 людей з різними ступенями травм‼️ Хто знає, скільки вони тепер одужуватимуть і чи повернуться до нормального стану взагалі.

У ЧОМУ ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ЦИХ ДТП?

Усе те, що людям часто здається «незначними» порушеннями: перевищення швидкості, небезпечні маневрування, недотримання безпечної дистанції...

Однак слід зауважити, що, зазвичай, ДТП, зокрема ті, у яких є загиблі або потерпілі, мають СУПУТНІ ПРИЧИНИ, які відіграють чималу роль та впливають на тяжкість наслідків ДТП. Останні ДТП не є винятками.

Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-1 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-2 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-3 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-4 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-5 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-6 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-7 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-8 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-9 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-10 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-11 Україну сколихнула черга смертельних ДТП за участі маршруток. Поліція йде на рішучі дії , фото-12

Під час огляду місць скоєння ДТП поліцейські неодноразово фіксують факти відсутності пасків безпеки для пасажирів автобусів. Технічний стан та обладнання автобусів не відповідає вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху (наприклад, зношений протектор шин, недостатньо надійний стан конструкції та закріплення пасажирських сидінь тощо).Для перевезення пасажирів все ще використовуються в тому числі переобладнані в гаражах старі вантажні буси, проїзд в яких немає з безпекою взагалі нічого спільного...

Чималу роль відіграє і режим праці та відпочинку водіїв, який на сьогодні недостатньо контролюється органами державної влади. Це питання стосується як вантажних, так і пасажирських перевезень. Як свідчать такі ДТП, в автобусах, які здійснювали перевезення пасажирів, часто були відсутні тахографи або ж не працювали взагалі.

Також не здійснюється належний контроль за випуском пасажирського транспорту на лінію, та контроль щодо дотримання водіями ПДР та правил перевезення пасажирів і вантажів, зокрема, небезпечних.

Наразі існує ряд прогалин у чинному законодавстві щодо належного контролю за здійсненням вантажних та пасажирських перевезень, а також відповідальності посадових осіб перевізника.

У зв’язку з цим Департамент патрульної поліції ініціюватиме питання про внесення змін до законодавства, перш за все до Кодексу України про адміністративні правопорушення, у частині збільшення штрафних санкцій за незадовільний технічний стан транспортних засобів, які використовуються для надання послуг з перевезення пасажирів, а також до посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання та експлуатацію.

Також буде запропоновано закріпити на законодавчому рівні заборону використання пасажирськими перевізниками транспортних засобів, які за конструкцією передбачені для перевезення вантажів, але пройшли процедуру переобладнання.

Додатково планується внести на розгляд питання щодо обов’язкового обладнання пасажирського транспорту міжміського сполучення ременями безпеки для пасажирів та передбачити адміністративну відповідальність за порушення таких правил.

Нами було розроблено постанову Кабіміну від 22 травня 2019 року № 424 “Деякі питання ведення обліку дорожньо-транспортних пригод” (на основі CADaS) задля нормативного врегулювання запровадження та ведення обліку ДТП, упорядкування процедури взаємодії між суб'єктами, що володіють інформацією про скоєні ДТП, що дозволить проводити більш детальний та ґрунтовний аналіз ДТП для визначення причин та умов, що сприяють виникненню ДТП і вжиття відповідних заходів для зменшення травматизму та смертності на дорогах країни.Наразі триває розробка технічної складової системи.

 Наразі Департамент патрульної поліції розробляє проєкт постанови Кабміну, яким буде внесено зміни до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30.

Проєктом передбачено оптимізацію процедури видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, щодо запровадження електронного звернення за дозволом, отримання електронного погодження маршрутів для підготовки дозволу, а також електронного розрахунку плати за послугу і за проїзд автомобільними дорогами та використання дозволу в електронному вигляді. З одного боку, ми передбачаємо якомога зручнішу і автоматизовану процедуру отримання послуг, з іншого, більше контролю і відповідальності!

Зазначені зміни дозволять вплинути на тяжкість наслідків та кількість ДТП.

Наразі по всій Україні триває комплекс заходів "Безпека дорожнього руху — це життя", під час яких патрульні поліцейські вживають заходів щодо контролю за відповідністю технічного стану ТЗ, дотримання водіями ПДР, а також правил перевезення пасажирів і вантажів.

Ми не хочемо щоб на дорогах гинули й травмувалися люди. І робимо все від нас можливе аби таких випадків було якнайменше. Попереду ще багато роботи і ми докладемо максимум зусиль.

Закликаємо учасників дорожнього руху: дотримуйтесь ПДР, будьте уважними на дорозі. Бережіть життя!

дтп кременчук автомобіль поліція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
317 просмотров в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии