• Головна
  • Сьогодні - Всесвітній день захисту тварин: яким тваринам в Україні загрожує вимирання
11:50, 4 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні - Всесвітній день захисту тварин: яким тваринам в Україні загрожує вимирання

Сьогодні - Всесвітній день захисту тварин: яким тваринам в Україні загрожує вимирання

Сьогодні, 4 жовтня, відзначають Всесвітній день захисту тварин. Відзначають Всесвітній день захисту тварин з 1931 року. Таке рішення прийняли на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи.

В Україні тварини захищені від жорстокого поводження та знищення статтею 51 Закону України «Про тваринний світ».

На сьогодні законодавство України захищає від браконьєрів види диких тварин, що занесені до Червоної Книги.

Вимираючих видів диких тварин на території України вже шістнадцять, адже з 2 жовтня до них прирахували лося європейського, адже його популяція скоротилася за останні 20 років у 17 разів!

Верховний суд України остаточно визнав законним наказ Міністерства екології, за яким лося європейського внесли до Червоної книги України.

У Полтавській області працівники відділу лісового та мисливського господарства цьогоріч нарахували 224 (лося), у 2018 - 265.

Отже, до числа тварин, які охороняються законом належить їжак вухатий, який живе у степу, а через постійні пожежі та підпали протягом останніх років його популяція стрімко зменшується. Експерти припускають, що на території України їх лише кілька десятків особин.

Лісовий кіт, що водиться у лісах Карпат, Вінницької, Кіровоградської та Одеської області, теж є вимираючим видом. Популяція котів постійно зменшується (зараз в Україні їх 400–500 особин).

Зубр. Наразі вони живуть лише в заповідниках та зоопарках. Щорічно в Україні гине до 30 зубрів. А народжуються й доживають до продуктивного віку близько 20 особин. При сучасному рівні браконьєрства зубри повністю зникнуть до 2025 року.

Жук-олень. Жукам-оленям загрожує вимирання через знищення старих багаторічних дерев.

Вухань австрійський - ці кажани живуть у заповідниках Карпатського регіону, Розточчя і Поділля.

А от ведмедів наразі живе в Україні не більше 300 особин, в основному, в Карпатах та на Поліссі. Є в Україні й реабілітаційний центр для бурих ведмедів після знущань з них в цирках і розташований він на території Національного природного парку "Синевир". 

На Поліссі та в Карпатському регіоні ще можна зустріти чорних лелек, однак їх залишилося не більше 400-450 пар.

Живуть у Карпатах й червонокнижні саламандри вогняні та жолудниці європейські.

До Червоної Книги занесли й сипуху - сову, що гніздиться в західних і центральних областях України, їх лишилося близько 30 пар.

У Карпатах та на Поліссі ще можна зустріти рись, усього їх кількість не перевищує 500 особин.

Втім, наразі захищати треба не лише диких тварин, а домашніх. Усе через те, що безпритульних собак у Кременчуці холоднокровно відстрілюють, а домашніх цуциків викидають на вулиці чи лишають помирати на ланцюгу.

До Кременчуцького відділу поліції постійно надходять заяви про жорстоке поводження з тваринами, а волонтери навіть збиралися на пікети аби чоловіка, що переїхав цуценя на очах у дитини покарали.

Однак зараз наше законодавство не настільки досконале, а кривдника не завжди можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тварини #вимирання #червона_книга
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...