• Головна
  • Штрафи за відмову пільговикам у безкоштовному проїзді збільшили у 6 разів
10:37, 5 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Штрафи за відмову пільговикам у безкоштовному проїзді збільшили у 6 разів

Штрафи за відмову пільговикам у безкоштовному проїзді збільшили у 6 разів

У четвер, 3 жовтня, Верховна Рада ухвалила збільшити розмір штрафів за безпідставну відмову перевізника надавати транспортні послуги пасажирам пільгових категорій у громадському транспорті.

Отже, якщо перевізник не захоче везти пільговика, то сплатить тепер штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 850 гривень.

Законопроект № 0893 про внесення змін до ст. 133-1 КУпАП був ухвалений у  другому читанні, його підтримали 303 народних депутати.

Нагадаємо, що ст. 133-1 Кодексу передбачала штраф в 136 гривень (8 неоподатковуваних мінімумів).

Право безкоштовного проїзду мають:

- ветерани війни: учасники бойових дій та особи, прирівняні до них (у тому числі АТО); особи з інвалідністю війни та особи, які прирівняні до них; особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни I групи.

- громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: громадяни, віднесені до категорії 1; громадяни-учасники, які належать до категорії 2; діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою.

- особи з інвалідністю: особи з інвалідністю I, II, III груп; особи з інвалідністю по зору I-II груп; дитина з інвалідністю; особа, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю;

- пенсіонери за віком;

- військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби;

- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;

- діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах;

- діти до 6 років (без зайняття окремого місця для сидіння);

- діти з багатодітних сімей;

- постраждалі учасники Революції Гідності.

Якщо право на пільговий проїзд було порушено, то треба звернутись за захистом свого права із заявою або скаргою до працівників поліції або до територіального управління Державної служби України з безпеки на транспорті для відновлення порушеного права.

Що потрібно вказати в заяві чи скарзі: маршрут, номер маршруту, державний номер автобусу та інформацію про перевізника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перевізники #громадяни #штрафи #пільги
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...