• Главная
  • 8 жовтня - День юриста. Вітаємо усіх правозахисників зі святом!
12:31, 8 октября 2019 г.
Надежный источник

8 жовтня - День юриста. Вітаємо усіх правозахисників зі святом!

8 жовтня - День юриста. Вітаємо усіх правозахисників зі святом!

Сьогодні, 8 жовтня, в Україні відзначають День юриста. Це професійне свято відзначається з 1997 року. Вважається, що саме 8 жовтня 1016 року Ярослав Мудрий видав перший кодекс "Руська правда".

Своє професійне свято сьогодні відзначають адвокати, нотаріуси, судді, юристконсульти, прокурори та усі юристи за освітою.

Історики кажуть, що юриспруденція як наука сформувалася за часів Римської імперії, у четвертому - п'ятому столітті до нашої ери.

А покровителькою справедливості, правосуддя та правознавців в Римі була Феміда - богиня із зав'язаними очима та терезами й мечем у руках.

Найдивніша кваліфікація юриста

У католицькій церкві до 1983 року існувало дві дивні посади – адвокат диявола та захисник бога.

У той час як адвокат збирав можливі аргументи проти канонізації кандидата в праведники, адвокат бога навпаки захищав майбутнього святого. Тепер «адвокатами диявола» називають юристів, що захищають позицію, якої самі не дотримуються.

Незвичні "клієнти"

До 19 століття у церковному суді судили не лише людей, а й тварин. Таким "клієнтам" теж надавати адвокатів. Останній вирок тварині у 1740 році був смертним. Корову, що знищила пасовище сусіда засудили до повішання.

Найдовші судові тяжби

Найдовший суд тягнувся 117 років! Родичі померлого найбагатшого англійця Вільяма Дженненса не могли поділити його майно, що оцінювалося у 2 000 000 фунтів. Суди йшли з 1798, року смерті багача, й закінчилися у 1915, бо увесь його спадок було витрачено на послуги адвокатів.

Найнеочікуваніший фінал судового процесу

В Америці адвокат вирішив виправдати чоловіка, що застрелив іншого під час сварки в барі в 1871 році. Так, у суді адвокат Клемент Валландігем доводив, що його клієнт не винен, бо вбитий сам застрелився, дістаючи з кишені пістолет.

Демонструючи це Валландігем сам вистрелив у себе, дістаючи пістолет з кишені, й від рани помер. Зате його підзахисного виправдали.

Вітаємо усіх правозахисників зі святом!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#юрист #свято #вітання
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...