• Главная
  • Кременчуцьку тютюнову фабрику можуть закрити через введення нових податків
10:12, 10 октября 2019 г.
Надежный источник

Кременчуцьку тютюнову фабрику можуть закрити через введення нових податків

Кременчуцьку тютюнову фабрику можуть закрити через введення нових податків

Учора, 9 жовтня, під час прес-конференції для Інтерфакс.Україна представники компанії Japan Tobacco International (JTI), що фінансує виробництво на Кременчуцькій тютюновій фабриці, повідомили про ймовірне згортання бізнесу.

Усе через те, що Верховна Рада 4 жовтня прийняла поправку до законопроекту №1049. Так, вводиться торговельна націнка (фіксована маржа) на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% та 13% від максимальної роздрібної ціни. У асоціації Укртютюн зазначили, що через законодавчі зміни пачка сигарет здорожчає на 7 гривень з наступного місяця й на 14 грн з 1 січня 2020.

З причини прогнозованого скорочення обсягів виробництва цигарок, а значить нерентабельності, про наміри закрити фабрики в Україні повідомили й інші компанії – British American Tobacco (BAT), Philip Morris International (PMI) та Imperial Tobacco (IT).

"Факт ухвалення цього закону спричинить серйозні наслідки для галузі. Найближчим часом це наражає наш бізнес на ризики. Ми будемо змушені розглянути питання виробництва нашої продукції на інших фабриках, оскільки ми навіть не до кінця розуміємо, як виконувати цей закон", — заявив генеральний директор групи "Бритіш Американ Тобакко Україна" Саймон Уелфорд.

"Ми закликаємо Верховну Раду переглянути законопроєкт №1049 і вилучити з нього поправку, яка встановлює регулювання торговельної націнки. Такі значні зміни до оподаткування змушують нас переглянути наш бізнес в Україні", — заявив генеральний директор "Імперіал Тобакко" в Україні Ростислав Чернак.

Перш за все це втрати для державного бюджету, адже вони сплачували в 2018 році 48 мільярдів гривень акцизу та податків.

До бюджету України компанія Japan Tobacco International (JTI) сплатила 9,7 млрд грн у 2018 році. Втім, постраждає й обласний бюджет Полтавщини, адже компанія - один з найбільших платників податків.

Зазначимо, що на нашій фабриці працює майже тисяча робітників. Компанія випускає сигарети таких міжнародних марок, як "Camel", "Winston", "Glamour", "Monte Carlo".

Нагадаємо, що цього літа генерального директора ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» намагалися притягнути до відповідальності за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку провадження господарської діяльності», а точніше за здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами «Джей Ті Інтернешнл Україна» (акт перевірки від 07.06.19 № 06-01-04/493 проведено державним інспектором охорони навколишнього природного середовища Центрального округу).

Однак за відсутністю "події і складу адміністративного правопорушення" суд відхилив клопотання Державної екологічної інспекції Центрального округу про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб підприємства.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#тютюн #маржа #податки #фабрика #інвестори
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...