• Главная
  • Свято Покрови Богородиці: традиції, обряди, забобони
10:10, 14 октября 2019 г.
Надежный источник

Свято Покрови Богородиці: традиції, обряди, забобони

Свято Покрови Богородиці: традиції, обряди, забобони

Сьогодні, 14 жовтня, українці відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято було на Русі у другій половині ХІІ століття.

За легендою коли на греків напали сарацини у 910 році, вони молилися у храмі. Там же перебував й святий Андрій та його учень Єпіфаній, їм було видіння, що розкрилося угорі склепіння храму й предстала перед ними Пресвята Діва, оточена безліччю ангелів і святих.

Вона зняла зі Своєї голови покривало й простягнула його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих. Тоді греки перемогли нападників, а на честь Божої Матері почали відзначати свято.

У цей день молилися Пресвятій Богородиці, просили в неї міцного здоров’я, допомоги, підтримки і захисту, допомоги в сімейному житті та коханні. Пекли млинці та обносили ними кути житла, щоб задобрити домовика.

На Покрову дівчата йдуть до храму та моляться про щасливе заміжжя: «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку», «Мати-Покрівонько, покрий Матір сиру Землю і мене молоду», «Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зостатися дівкою».

Також сьогодні моляться про заступництво Богородиці й сімейні пари. Слід роздавати милостиню, обкурювати будинок димом гілок яблуні чи вишні – до благополуччя.

Не варто займатися тяжкою хатньою роботою, лихословити, лаятися, вживати алкогольні напої, позичати гроші, відмовляти сватам.

Вважалося, що якщо сьогодні хлопець сватається до дівчини, то він має стати її нареченим.

Молитва

Молитва О, Пресвята Діво Маріє, прийми молитву цю від мене, негідної слуги Твоєї, і вознеси її до Престолу Бога Твого Сина, нехай милостивий він буде прохання нашим. Прибігаю до Тебе як до Заступниці нашої: почуй нас, що моляться Тобі, покрий нас покровом Твоїм, і випроси у Бога Сина Твого нас всіх благ: подружжю любов та злагоду, дітям послуху, скривдженим терпіння, скорботним благодушності, всім нам дух розуму і благочестя, дух милосердя і лагідності, дух чистоти і правди.

Також сьогодні відзначають День козацтва та День УПА.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#свято #покрова #традиції
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...