• Головна
  • "Паперові солдати": письменники брати Капранови представили кременчужанам свій новий роман
11:31, 14 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

"Паперові солдати": письменники брати Капранови представили кременчужанам свій новий роман

"Паперові солдати": письменники брати Капранови представили кременчужанам свій новий роман

8 жовтня, відомі українські письменники брати Капранови представили кременчужанам свій новий історичний роман "Паперові солдати". Ця книга була написана братами до їх 52-ї річниці народження.

"Це роман про українських справжніх супергероїв перед якими блякнуть всі люди-павуки, люди-кішки, спайдермени", - зазначили вони.

Один з головних героїв роману Ніл Хасевич – чоловік без ноги. Він з дерев'яним протезом закінчив Варшавську академію мистецтв та став головним художником УПА. Саме завдяки йому була розповсюджена брошура «Волинь у боротьбі» й  весь світ дізнався, що Україна не у вишиванках жене жито, а воює. 

Це також стало поштовхом до створення спецгрупи НКВД, яка полювала за Нілом Хасевичем.

"Роман засновано на реальних подіях. Усі герої - реальні історичні постаті, а через те, що ми мало знаємо про побут вояків УПА, доводилося робити реконструкцію та напружувати фантазію", - жартують письменники.

Роман розпочинається зустріччю двох молодих українців у Варшаві в 1929 році. Один із них — Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий — Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Диснея, а другий – головним художником УПА.

Довідково про героїв роману

Ніл Хасевич входить до Волинського українського об'єднання, а згодом вступає до ОУН. З квітня 1943 року, коли масово формувалися загони УПА, художник долучився до підпільної роботи. Його було обрано до центрального і крайового проводів ОУН.

Його знали під псевдонімами Бей-Зот, Левко, Рибалка, 333, Старий, Джміль. Ніл Антонович був талановитим пропагандистом, керував друкарнею повстанців, працював художником і редактором, готуючи ілюстрації до сатиричних журналів УПА «Український перець» та «Хрін», оформляв летючки, листівки, підпільні видання, випустив альбом карикатур. Митець розробляв також проекти прапорів, печаток, бланків для повстанців.

Його доробок воєнної й повоєнної доби — 150 дереворитів, які видано за океаном в альбомах «Волинь у боротьбі» та «Графіка в бункерах УПА» (1950—1952 рр.).

У 1948 році створив ескізи Хреста Заслуги і Хреста Бойової Заслуги та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах». Згодом самого автора було відзначено Срібним хрестом заслуги та медаллю. Аби не здатися НКВД, Ніл застрелився у криївці. Сталося це десь у 1952 році.

Одним з архітекторів анімації як такої став українець Білл Титла. його батьки були родом з села на Тернопільщині, а сам він народився вже в Америці. У 16 років хлопця взяли працювати в компанії «Paramount» малювати титри, а згодом і мультфільми.

Повернувшись до Америки після періоду навчання в Європі, Ніл Титла з 1934 року почав спрацювати з Волтом Діснеєм. Так народився повнометражний фільм «Білосніжка та сім гномів», створив він й образи Чорнобога та чарівника з мультфільму «Фантазія» Волта Діснея (1940).

Працював на Terrytoons, Famous Studios (власність Paramount Pictures), Tempo Production. За цей час створив відомі образи, зокрема, Каспера, малої Лілу та малого Ендрю. Помер 29 грудня 1968 року на своїй фермі у штаті Коннектикут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#роман #капранови #кременчук #книга
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...