Верховна Рада розгляне законопроекти щодо додаткових пільг для військових

До 15 листопада Верховна Рада розгляне законопроект щодо добровольців (проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції № 2045-1) та зміни до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що передбачають підтримку членів родин загиблих учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил.

У Кабміні під час зустрічі з президента з рідними загиблих в АТО та ООС присутні обговорили соціальні гарантії для родин.

Крім того, родичі військових наголосили на необхідності чіткого формулювання в законодавстві поняття «члени сімей загиблих в АТО/ООС». Зокрема, присутні порушили питання матеріальної підтримки та допомоги дружинам, дітям і батькам загиблих, а також і питання забезпечення пільгового проїзду для цієї категорії громадян.

У Кабміні припустили, що для вшанування пам’яті загиблих воїнів буде запроваджено на державному рівні День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Призначити День пам'яті планують 29 серпня.

Рідні бійців зазначили, що слід врегулювати питання відзначення військових державними нагородами, зокрема званням Герой України.

Президент наголосив, що готовий підтримати й інші ініціативи, що стосуються проектів патріотичного спрямування, виготовлення фільмів про героїв України.

Крім того, міністр у справах Оксана Коляда підтримала пропозицію громадян створити при Міністерстві ветеранів Раду сімей загиблих військовослужбовців.

А от під час пресмарафону Зеленський наголосив, що влада вже обговорює із забудовниками питання придбання житла для учасників ООС.

Президент наголосив, що це будуть і кредитні пільги, й лізинг.

Хто є членом сім’ї учасника бойових дій?

Відповідно до ст. 3 «Сімейного кодексу України», сім’я – це особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. У частині 5 ст. 51 «Бюджетного кодексу» зазначений інший перелік осіб, на яких передбачено пільги як членам сімей учасника бойових дій - це батьки, які не працюють, чоловік або дружина, діти до 18 років або ті, які мають інвалідність I або II групи з дитинства.

Учасник бойових дій має право у довідці про склад сім’ї подати непрацездатних батьків, які не працюють, тих, хто проживає разом із ним. Знижка на комунальні послуги для учасника бойових дій – 75%, особам з інвалідністю – 100%. Але надаються вони не на все житло, а на певну кількість квадратних метрів, якщо ми говоримо про квартплату і опалення. У постанові №409 зазначено норми споживання.

Члени сімей учасників бойових дій мають пільги на:

- комунальні послуги, які надаються безпосередньо учаснику бойових дій, але й поширюються і на членів його сім’ї.

- дітям учасників бойових дій надається державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної або вищої освіти. Це передбачає повну або часткову оплату вартості навчання, соціальну стипендію, забезпечення підручниками. Але за правилами прийому на 2019 рік до ВНЗ зазначено, що діти учасників бойових дій або осіб з інвалідністю можуть бути забезпечені державним місцем в університеті.

*Можуть, але не гарантовано – пільга є, але вона може і не виконуватись.

Посвідчення члена сім’ї загиблого

До членів сімей згідно ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» загиблих ветеранів і тих, хто пропав безвісті належать:

- утриманці, один з подружжя, якщо він не одружився вдруге,

- діти, які не мають власних сімей,

- діти, які мають власні сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення ними повноліття,

- діти, які втратили обох батьків.

Такі особи можуть претендувати на отримання посвідчення «член сім’ї загиблого». Таких посвідчень два: сіре - видають органи соціального захисту населення, чорне – видає його військкомат. На основі отриманих посвідчень можна користуватися передбаченими законом пільгами.

Дитина загиблого, відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» може отримати сіре посвідчення. Поки вона не створить власної сім’ї, вона користується цими пільгами і посвідченням. А за ЗУ «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» вона може отримати чорне, але користуватися ним лише до 18 років. Тому тут варто отримувати два посвідчення, і користуватися обома одночасно.

Пільги для сімей загиблих учасників бойових дій

Для сімей загиблих учасників бойових дій передбачено близько 30 пільг, які визначені у ст. 15 ЗУ «Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту»:

- медичні: безоплатне забезпечення лікарськими засобами, імунобіологічними препаратами, але тільки за рецептом лікаря. Мова йде тільки про ліки за визначеним списком для визначених захворювань. Список цих захворювань вказано в постанові №1301. Щоб скористуватись пільгою потрібно мати посвідчення члена сім’ї загиблого, рецепт від лікаря, а також знайти аптек, яка надає ці лікарські засоби. Перелік аптек можна знайти у постанові №333.

- безоплатне першочергове зубопротезування, за винятком зубопротезування з дорогоцінних металів: ця пільга мала би відшкодовуватися за рахунок державного бюджету, але все перекинули на місцеві бюджети. Часто у місцевих бюджетах недостатньо коштів, тому пільга не реалізується. Тим паче таке право доступне лише у державних закладах охорони здоров’я.

- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, одержання компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування:

Тут є три різні постанови і порядки забезпечення, тому варто розділити членів сімей загиблих на дві категорії – ті, хто отримують пенсію по втраті годувальника і ті, хто не отримують. Перші повинні керуватися порядком №446, а другі – порядком №187. Одних забезпечує санаторно-курортним лікування орган судзахисту, а інших – військова частина через військовий шпиталь МОУ або МВС.

- 50% знижки на житлово-комунальні послуги: треба звернутися в орган соціального захисту населення, надати довідку про склад сім’ї, посвідчення члена сім’ї загиблого і документи про те, що у вас немає боргів. Але є певні норми споживання, визначені в постанові №409 КМУ.

Пільги на утримання будинків, прибудинкової території надаються на 21 кв.м. на особу, опалення так само. На воду встановлені певні нормативи цією ж постановою. Для холодної - 2,4 куба, на гарячу – 1,6 куба. На світло - залежить від багатьох аспектів, тож треба відкривати постанову і дивитись.

- 50% знижка на паливо, у тому числі рідкого, газ, дрова і вугілля: це для осіб, які не мають централізованого обладнання.

- позачерговий безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків чи квартир.

Це державна пільга, яку переклали на місцевий бюджет, тож вона теж не реалізується. Виконуються тільки щодо осіб з інвалідністю. Треба звернутися в органи місцевого самоврядування, точніше в соцзахист чи житлово-комунальне управління і дізнатись, чи забезпечується ця пільга.

- позачергове забезпечення житлом або компенсація вартості неотриманого житла:

Якщо у вас недостатня кількість квадратних метрів, тобто мала площа квартири, незадовільні санітарні умови проживання і якщо ви знімаєте квартиру більше 5 років, треба просто стати на квартирний облік. В останньому випадку необхідно представити договір оренди для підтвердження.

Особа встає на квартирний облік, подає посвідчення члена сім’ї загиблого, подає заяву на отримання такої допомоги і отримує гроші. Але це вже тристоронній договір між державою, органом місцевого самоврядування та членом сім’ї загиблого. Гроші ідуть не безпосередньо члену сім’ї, а тій особі, яка продає квартиру. Це може бути як квартира в новобудові, так і квартира, яка була вже у використанні. Також можна отримати компенсацію.

- одержання позики на будівництво, реконструкції чи капітального ремонту житла: такі позики надаються на умовах, визначених банком, тому невідомо, буде це вигідно чи ні.

- першочергове право на вступ до житлово-будівельних кооперативів.

Користування послугами зв’язку і встановлення телефонів домашніх, це теж вже застаріла пільга. Першочергове право на відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва або садівництва і городництва.

- трудові: право на залишення на роботі при скороченні кількості штату, на додаткові 14 днів відпустки, але без збереження заробітної плати, щорічна відпустка у зручний час і виплата 100% середньої заробітної плати при тимчасовій непрацездатності.

Пільги по виплатах і пенсії: підвищення пенсії за вислугою років на 25%, право на достроковий вихід на пенсію для батьків і для одного з подружжя учасника бойових дій, який загинув, якщо така особа не одружилась вдруге. Для чоловіків передбачено у 25 років, для жінок – 50 років.

Пільги про звільнення від земельного податку: не сплачують судовий збір, право на безоплатну вторинну правову допомогу, виплачується допомога до 5 травня, допомога на поховання – 9,680 грн.

Одноразова грошова допомога надається незалежно від отриманого посвідчення. Члени сім’ї звертаються до військової частини, яка і виплачує. 

ато оос добровольці пільги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
86 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
У Кременчуці учасники бойових дій можуть вивчати англійську! У Центрі соціально-психологічної адаптації, що працює в територіальному центрі соціального обслуговування Автозаводського району, розпочинає свою роботу Школа англійської мови. Учасники бойових дій можуть стати слухачами школи, де навчальні курси з англійської проводитиме волонтер Корпусу Миру США Scott Buchholtz . Уточнити інформацію або попередньо зареєструватись на навчання можна за телефоном:...
Культура
У  кременчуцькому міському Палаці культури відбувся фінал Кубка України з танців, де місцева талановита молодь змагалася за звання кращих. Вихованці студії танцю "PALLADIUM" показали у фіналі Кубку гарні результати, посівши призові місця. А в неділю в студії танцю "Palladium" пройшов приголомшливий майстер-клас суперфіналіста телешоу "Танцюють всі" Антона Булатецького.  "Сказати, що діти були в захваті, це не сказати нічого. Круто, коли є можливість навчат...
Спорт
Кременчужанка Аліна Яман представляла Україну та наше місто на міжнародному турнірі з бодібілдингу Diamond Cup Rome-2019. Захід відбувся в Римі 17 листопада. Про подію повідомляється на сторінці Національної Федерації бодібілдингу України в Фейсбуці. Майстер спорту України міжнародного класу Аліна Яман за результатами турніру отримала найбільше балів від журі та стала переможницею в категорії "Бодіфітнес понад 163 см". Також її визнали кращою в абсолютній...
Общество
После апелляции прокуратуры виновнику ДТП, в результате которого погибли 3 человека, отказано в условно-досрочном освобождении В государственном учреждении «Крюковская исправительная колония № 29» отбывает наказание харьковчанин, осужденный в сентябре 2018 года к 9 годам с лишением права управлять транспортными средствами на 3 года. Такое наказание он получил за совершенное в ноябре 2016 года в состоянии алкогольного опьянения дорожно-транспортное происшес...
Общество
У п'ятницю, 22 листопада, в ліцеї №4 відбудеться благодійний ярмарок "Розфарбуй веселку - здійсни мрію", де школярі продаватимуть свої творчі роботи заради порятунку. Вранці в закладі п'ятикласники проводитимуть доброчинний ярмарок, збираючи таким чином кошти на лікування онкохворого трирічного Артемчика, онука вчительки фізкультури Валентини Тимофіївни Сухостат. Надіслати допомогу можна й на картку мами: 5363 5423 0853 1657 Кутова Ольга Федорівна (Мама)....
Общество
Віце-мер Володимир Пелипенко зустрівся з мешканцями Автокразівського гуртожитку, де днями відключили тепло. Об’єкт цей перебуває на балансі житлового фонду ПрАТ «АвтоКрАЗ». До цього часу через борги балансоутримувача перед теплопостачальником не був підключений до централізованого опалення. Міська влада втрутилася у питання. Опалення в оселях жителів Автокразівського гуртожитку з’явилося. Річ у тім, що мешканці гуртожитку своєчасно сплачують за комунальні...
Криминал
Поліція Кременчука повідомляє про почастішання випадків крадіжок майна з автівок в спальних районах міста. Частіше зловмисники розбивають скло дверцят автівок та цуплять звідки речі та майно. Поліціянти працюють над розкриттям злочинів.  Втім, правоохоронці радять бути обережними та дотримуватися наступних правил: - обов'язково встановити автомобільну сигналізацію; - не залишати автомобіль вночі у неосвітлених районах і місцях з обмеженим оглядом (подвір'я...
Криминал
Правоохоронці під час збуту наркотичного засобу у м. Лохвиця затримали місцевого жителя. Під час проведення санкціонованих обшуків в автомобілі чоловіка та за місцем проживання виявлена запакована у поліетиленові пакетики речовина, схожа на наркотичні засоби. Її вилучили та направили на експертизу. Відомості про даний факт внесені до ЄРДР. Зазначеній особі повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 307 (незаконне придбання, зберігання, психотропних речовин з мето...
Криминал
Як повідомляють на сайті Нацполіції Полтавщини, мешканка Полтавського району нанесла численні ножові поранення своїй матері.  Поки що невідомо за яких обставин сталася трагедія, можливо, рідні посварилися. Наразі 51-річна жінка перебуває в реанімації центральної районної лікарні, куди потерпілу доставили каретою швидкої. Її стан лікарі оцінюють як тяжкий, адже жінка втратила багато крові, можливо навіть поранені внутрішні органи.  Поліція затримала 29-річн...