• Головна
  • Як особам з інвалідністю безкоштовно отримати засоби реабілітації, візки, меблі, оснащення
10:05, 22 жовтня 2019 р.

Як особам з інвалідністю безкоштовно отримати засоби реабілітації, візки, меблі, оснащення

Як особам з інвалідністю безкоштовно отримати засоби реабілітації, візки, меблі, оснащення

Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації розповідає, як можна отримати засоби реабілітації та пересування особам з інвалідністю.

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється безкоштовно відповідно до медичних показань.

До технічних та інших засобів реабілітації належать:

протезно-ортопедичні вироби, зокрема ортопедичне взуття;

спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

засоби для пересування;

допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення і підйому;

меблі й оснащення;

спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Для взяття на облік й отримання направлення на виготовлення технічних засобів реабілітації особи з інвалідністю, законні представники дітей з інвалідністю звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.

Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх і нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов’язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами.

Підставою для взяття на облік на забезпечення технічними засобами реабілітації є:

для осіб з інвалідністю – індивідуальна програма реабілітації, яка визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) (для осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився, медичні показання можуть також визначатися відповідно до висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК));

для дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, дітей із порушеннями опорно-рухового апарату – висновок ЛКК лікувально-профілактичних закладів; для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, – рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) чи висновок ЛКК.

Для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок облМСЕК.

Важливо зазначити, що підбір засобів реабілітації проводиться індивідуально для кожної особи з інвалідністю за допомогою електронного каталогу. Каталог дозволяє з урахуванням потреб особи, її параметрів та ступеня обмеження обрати перелік засобів, які максимально будуть відповідати її потребам. Ознайомитися з каталогом можна в управлінні соціального захисту населення, або на сайті http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs/

Усе відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2018 року №321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інвалідність #засоби #пересування #реабілітація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...