• Головна
  • Карієс молочних зубів: чим небезпечний та як запобігти
15:34, 22 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Карієс молочних зубів: чим небезпечний та як запобігти

Карієс молочних зубів: чим небезпечний та як запобігти

Сімейний лікар Христина Шевченко зазначила, що карієс молочних зубів, якщо його не лікувати, впливає на здоров'я емалі в дорослому віці.

Недбале ставлення до лікування карієсу призводить до захворювання ясен та випадання зубів.

Лікар наголошує, що карієс - інфекційне захворювання, яке викликають бактерії. Тому, якщо у дитини з'явилися проблеми з зубами, то це свідчить про розмноження бактерій у ротовій порожнині. Потім вони починають атакувати постійні зуби.

Так, першими симптомами є крейдяні зміни на гладкій поверхні зуба. Це вже перша стадія карієсу, потім починають з'являтися плями, руйнується емаль.

У кінці зуби покриваються каріозними порожнинами. Порожнини збільшуються, а карієс проникає в глибокі шари зуба, аж до пульпи, провокуючи пульпіт.

Підвищують ризики захворювання на карієс наступні фактори:

- неправильний розвиток й недостатня мінералізація зубних тканин нирок, що утворюються у плода вже на 4-му місяці вагітності;

- наявність в порожнині рота мешкають бактерій Streptococcus mutans та Lactobacillus acidophilus, що провокують розвиток карієсу;

- споживання нерафінованих цукрів, що містяться в солодощах та випічці.

Для дітей лікування більш болісне, бо на молочних зубах емаль тонша, ніж на постійних.

Дитячий стоматолог не використовує спеціальні голки, а лікування каналів у дітей - це чистка дентину і пульпи від карієсу та нанесення пасти, яка призведе до загибелі нерва.

Вже наступного разу стоматолог проводить очищення зуба, вводить бактерицидні ліки та пломбує хворий зуб.

Через видалення пошкоджених карієсом зубів порушується ріст зубів, в дитині розвивається неправильний прикус та різні дефектів зубів.

Що слід пам'ятати батькам?

1. Не можна давати маленькій дитині предмети, які вони тримали в роті. Тому що таким чином ви передаєте їй свої мікроби з ротової порожнини.

2. Стоматолог має оглянути рот дитини ще до прорізування зубів. Також батькам слід після кожного прийому дитиною їжі спеціальною серветкою протирати дітям поверхню ясен, це запобігатиме розмноженню шкідливих бактерій.

3. Перед тим, як обирати для дитини зубну щітку та пасту, слід проконсультуватися зі стоматологом.

4. Дитину слід показувати стоматологу з віку до року й через кожні 6 місяців. Пам'ятайте, що перший візит до лікаря має бути пов'язаний з позитивними емоціями.

Раніше ми писали, що в дитячій лікарні в Кременчуці приймає хірург.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зуби #діти #стоматолог #лікування #профілактика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...