• Главная
  • Міністерство екології візьметься за викиди у промислових містах. Звернуться до незалежних лабораторій
09:58, 24 октября 2019 г.
Надежный источник

Міністерство екології візьметься за викиди у промислових містах. Звернуться до незалежних лабораторій

Міністерство екології візьметься за викиди у промислових містах. Звернуться до незалежних лабораторій

Мінекоенерго проведе вимірювання забруднення повітря через незалежні лабораторії

Про це йшлося на екстреній нараді між міністром та відповідними службами.

З настанням туману на території України люди занепокоїлися станом повітря.

Виявилося за даними від Гідромедцентру концентрації оксиду вуглецю в період з 15 по 21 жовтня 2019 р. в атмосферному повітрі більшості міст України залишались у своїх звичних параметрах, тобто у тих значеннях, які для них властиві.

Але в промислових українських містах повітря не було в нормі. Переважно джерелом забруднюючих речовин в містах України є автомобільний транспорт, в великих промислових містах – викиди підприємств.

ДСНС повідомило: Стан повітря в Україні в межах, притаманних на цю пору року в порівнянні з попередніми роками. Тобто підстав для хвилювання про значні додаткові джерела забруднення повітря немає.

Проте, було зафіксовано перевищення викидів по деяких забруднюючих речовинах в усіх промислових містах України, таких як Маріуполь, Дніпро, Кам’янське, Запоріжжя тощо.

Екоінспекція відреагувала і за дорученням Міністра Олексія Оржеля було проведено заміри по Києву.

 Тобто немає перевищення по оксиду вуглецю. Показники азоту діоксину та сірчистого ангідриду теж в нормі. 

А ось концентрація СО на Деміївській площі у Києві – 3,5 мг/м3. Це пов’язано з активним трафіком автомобілів на локації. Також там були зафіксовані перевищення середньодобових концентрацій формальдегіду.

Тож вирішили у столиці, перевірити усі міста  та провести наступні дії:

1) Міністр Олексій Оржель доручив привести українські показники до європейського формату, аби мати змогу порівнювати якість повітря в Україні та інших країнах. Це займе певний час, адже наші системи потрібно переналаштовувати. На сучасну ж систему моніторингу наразі не закладено коштів.

2) Аби ще раз перевірити достовірність даних Міністерство вирішило провести спільні вимірювання забруднення повітря із незалежними лабораторіями. Про результати вимірювань ми повідомимо.

3) Розробити план по модернізації системи моніторингу та переведення його в онлайн режим.

Наголошуємо на тому, що у модернізацію державної системи моніторингу повітря не вкладалося роками коштів. На даний момент часу показники забираються Державною гідрометеорологічною службою України в двох режимах. В повному режимі- відбір проб здійснюється 4 рази на добу 6 днів на тиждень та не повному режимі - коли відбір проб здійснюється 2 рази на добу.

Вирішення проблеми забруднення повітря потребує комплексного підходу і участі як центральної влади, так і місцевої. Щодо промисловості, Міністерство наразі працює над налагодженням системи автоматичної фіксації викидів забруднюючих речовин на підприємствах. А ось місцева влада повинна подбати про зменшення викидів від автотранспорту - організувати зручний громадський транспорт. На контролі місцевих служб має бути і спалювання листя.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#екологія #викиди #оржицький #міністр
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...