• Главная
  • Нардепа Дубневича притягнуть до кримінальної відповідальності: як голосували Шаповалов та Мовчан
13:16, 31 октября 2019 г.
Надежный источник

Нардепа Дубневича притягнуть до кримінальної відповідальності: як голосували Шаповалов та Мовчан

Нардепа Дубневича притягнуть до кримінальної відповідальності: як голосували Шаповалов та Мовчан

 Народного депутата Ярослава Дубневича притягнуть до кримінальної відповідальності. Депутати проголосували за це рішення, а Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув подання

 Рішення «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Дубневича Ярослава Васильовича», «Про надання згоди на затримання народного депутата України Дубневича Ярослава Васильовича» та «Про надання згоди на обрання стосовно народного депутата України Дубневича Ярослава Васильовича запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту)» прийнято

Генеральний прокурор повідомив, що Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування, а Спеціалізована антикорупційна прокуратура Генеральної прокуратури України здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні від 24.04.2019 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 27 та частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України.

За словами Р.Рябошапки, слідчі мають докази, що народний депутат Ярослав Дубневич, будучи головою транспортного комітету Верховної Ради попереднього скликання, зловживаючи службовим становищем, з метою наживи організував тендер з придбання стрілочних переводів для АТ «Укрзалізниця», в результаті якого запчастини були придбані за завищеною ціною. За даними експертизи, державному підприємству було завдано збитків на суму 93 мільйона гривень.

Генпрокурор повідомив, що докази були отримані шляхом вивчення документів, опитування свідків та негласних слідчих дій.

«Були два позаштатних помічника голови транспортного комітету із «Укрзалізниці» і два підприємства-«прокладки», через діяльність яких державне підприємство втратило 93 мільйона гривень», - сказав Р.Рябошапка.

Учасникам засідання продемонстрували фільм у якому розповідається, як саме була організована злочинна схема, хто у ній був задіяний та як розподілялися незаконно отримані доходи.

Народним депутатам також дали пояснення народний депутат Ярослав Дубневич і його адвокат. Вони підкреслили, що подання не містить конкретних доказів і фактів скоєння злочину, а тому є необґрунтованим. Окрім того, за словами адвоката, є питання щодо законності отримання доказів.

Я.Дубневич назвав справу проти нього «сфальсифікованою і політично мотивованою».

Під час обговорення народні депутати висловили ряд зауважень до подання, зокрема, щодо відсутності в ньому конкретних документів, які б підтверджували злочинні дії та ряд інших.

Народні депутати-мажоритарники від Кременчука Юрій Шаповалов та Олексій Мовчан  голосували теж.

Дуже цікаве вийшло голосування:

Поіменне голосування про надання згоди на затримання народного депутата України Дубневича Ярослава Васильовича показує:

Мовчан - "не голосував", а Шаповалов - "утримався"

Поіменне голосування про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Дубневича Ярослава Васильовича:

і Мовчан і Шаповалов проголосували "за".

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#голосування #депутат #шаповалов #дубневич #мовчан
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...