Нововведення для кременчуцьких підприємців: що зміниться з 1 листопада

З 1 листопада набувають чинності певні зміни щодо сплати податків, нарахування штрафів, а також почнуть діяти нові законодавчі акти. Отже, ми вибрали основні зміни, які торкнуться підприємців та бухгалтерів.

За роз'ясненням Мінсоцполітики, заробітну плату індексуватимуть в листопаді на рівні жовтня. Також ми вже писали, що з 1 листопада діятимуть лише нові рахунки для сплати податків, зборів та з ЄСВ.

Аналітичні рахунки, відкриті у Держказначействі, будуть формуватися відповідно до стандарту IBAN вже працюватимуть у постійному режимі.

Крім того, ми писали, що з 1 жовтня вже працюють нові рахунки з ЄСВ. Нові рахунки для сплати податків і зборів в Полтавській області можна переглянути за посиланням, щодо СЕА ПДВ, СЕА РП та СЕ - за посиланням.

Набули чинності з 1 листопада й нові правила повернення зайво сплачених податків. Адже вступають в дію положення Наказу Мінфіну №60 щодо нового механізму повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені.

Для максимальної зручності обробки заяв платників в процесі повернення коштів та унеможливлення виникнення помилок, податківці рекомендують платникам податків подавати заяви в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем (через електронний кабінет платника податків).

Заява повинна містити:

податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

- найменування або прізвище, ім'я, по батькові (для фізичної особи);

- назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

- сума помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

- дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім'я якого відкрито рахунок, та МФО Казначейства);

- напрям(и) перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:

- на поточний рахунок платника податку в установі банку;

- на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету;

- у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

Форма платіжного доручення бюджетників скасовується. Мінфін наказом від 21.08.2019 р. №352 (зареєстрований в Мін'юсті 16.09.2019 р. за №1025/33996) вніс зміни до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів.

Зокрема, з нього виключено Додаток 26 зі зразком платіжного доручення, а також згадку про це доручення у тексті Порядку.

Крім того, у Порядку уточнено, що у платіжному дорученні мають бути заповнені всі реквізити, передбачені його формою.

Реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється з урахуванням вимог нормативно-правових актів та має містити повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування бюджетних коштів отримувачу:

- код програмної класифікації видатків та кредитування,

- код економічної класифікації видатків,

- економічна сутність платежу,

- номер і дата підтвердних та інших документів, на підставі яких здійснюються перерахування, з урахуванням вимог законодавства України, ПДВ або без ПДВ тощо.

У разі невідповідності дати подання даті платіжного доручення у полі "Одержано банком" платіжного доручення на всіх примірниках обов'язково проставляються дата подання та підпис казначея.

До 11 листопада підприємці мають подати звітність за III квартал 2019 року

А це декларація з ПДВ, декларація з податку на прибуток, форма №1ДФ, декларація "єдинника" III групи і ще кілька десятків звітів. За III квартал 2019 року треба подати:

- звіт про суми податкових пільг (довідники пільг № 94/1 та 94/2, які слід застосовувати для звітування за 9 місяців, дивіться тут); 

- декларації з податку на додану вартість;

- форми №1ДФ;

- декларації з податку на прибуток підприємств;

- фінансову звітність платників податку на прибуток, що звітують щокварталу. Малі підприємства мають подавати оновлену форму фінзвітності як додаток до декларації. Її формат в Єдиному вікні - J0901107 (дивитися тут та тут);

- розрахунки частини чистого прибутку держпідприємствами;

- розрахунки оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності;

- розрахунки податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7;

- декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця (3-ї групи спрощеної системи);

- декларації платника єдиного податку — юридичної особи (3-ї групи спрощеної системи);

- декларації з екологічного податку;

- декларації з рентної плати;

- розрахунки з рентної плати за користування надрами (для видобування корисних копалин/у цілях, не пов'язаних із видобуванням корисних копалин);

- розрахунки з рентної плати за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики;

- розрахунки з рентної плати за спеціальне використання води;

- розрахунки з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

- декларації збору за місця для паркування транспортних засобів;

- декларації туристичного збору.За ІІІ квартал слід звітувати за новою формою, яку було затверджено Наказом Мінфіну №186 - більш детально тут.  В Єдиному вікні для неї створено новий формат - J/F0303505.

До 15 листопада великим платникам податків слід подати до Офісу ДПС заяву ф. №1-ОПП

Офіс ВПП ДПС звертає увагу, що до 15 листопада поточного року слід подати заяву про взяття на облік до Офісу ВПП або його територіального управління за ф. №1-ОПП. Подати її можна виключно в паперовій формі нарочно або надіслати поштовим відправленням за адресою, розміщеною за посиланням.

19 листопада - граничний строк сплати податкових зобов'язань за ІII квартал 2019 р:

- єдиного податку за ставкою 15% підприємцями 1-ї та 2-ї груп спрощеної системи в разі перевищення доходу «спрощенця» згідно з декларацією за III квартал 2019 р. 

- екологічного податку за III квартал 2019 р.

- ПДВ за III квартал 2019 р. 

- частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за III квартал 2019 р.

- рентної плати за спеціальне використання води за III квартал 2019 р., за спецвикористання води (гідроенергетика),

- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за III квартал 2019 р., за надра в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин за III квартал 2019 р.

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за III квартал 2019 р.

- єдиного податку платниками – юридичними та фізичними особами, віднесеними до 3-ї групи за III квартал 2019 р. 

- рентної плати за III квартал 2019 р.

- збору за паркування за III квартал 2019 р.

З 27 листопада набуває чинності новий Порядок справляння єдиного збору у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України (Постановою КМУ від 21.08.2019 р. №782 зазначений Порядок приведено у відповідність до Закону  “Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України” та законодавства з питань державної митної справи).

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних та розрахунків їх коригування відтермінували до 30 листопада.

Законом від 20.09.2019 р. №129-ІХ, крім норм щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, передбачається низка інших не менш цікавих змін.

Одна з них - пролонгація  періоду незастосування штрафів за несвоєчасно зареєстровані акцизні накладні.

Завдяки змінам штрафи, передбачені пп. 120-2.1 – 120-2.3 ПКУ (за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію АН/РК до них/другого примірника АН), не застосовуються до АН/РК, які платник зобов’язаний скласти з 1 липня по30 листопада 2019 року.

податки збори штрафи єсв акциз
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
265 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
У Полтавській обласній держадміністрації підрахували кількість безхатченків по області. Відтак Кременчук - лідер.   До кого полтавським безхатченкам звертатися за допомогою написали, а ось номери телефонів не дали. Так на сайті пишуть: Як повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк, для обліку бездомних в області створили 28 спеціальних центрів. «Надання соціального захисту безхатькам – питання...
Общество
14 листопада кременчуцькі рятувальники зустрілись із учнями 26 школи. В ДПРЧ-14 діткам показали пожежний автомобіль та розповіли про його технічне обладнання. Про це розповідають у Кременчуцькому Управлінні ДСНС. Школярі жваво ділились із працівниками ДСНС своїми знаннями правил пожежної безпеки. Та, вже традиційно, найбільше захоплення у дітей викликали показ подачі води від пожежного автомобіля та тепловідбивний костюм. Під час завершення заходу хтось із...
Общество
Что делать если соседи затопили или повредили вашу квартиру:  устранить причины затопления/вреда, установить факт ущерба, установить виновного, попытаться мирно решить вопрос, подать в суд  Если вас топят, что делать если, дверь не открывают или сосед в отъезде? Статья 8 Закона Украины “О жилищно-коммунальных услугах” установила право управляющего многоквартирным домом и исполнителя коммунальных услуг на доступ к жилью, другим объектов недвижимого имуществ...
Общество
Украинцы редко пользуются своим законным правом на предоставление перерасчета стоимоститарифов. По закону «О жилищно-коммунальных услугах», чем ниже нормы температура,  тем меньше должна быть платежка. Вплоть до того, что оплачивать отопление не нужно. Норма: не менее 18 градусов тепла в жилом помещении. Если температура в жилом помещении 18 градусов тепла и выше – платить нужно по полной; 17 градусов – 95% от полного тарифа; 16 градусов – 90% от полного т...
Новости компаний
Вы не раз задумывались о том, чем удивить своего ребенка? Совершили не один набег на игрушечный супермаркет? Не найдя ничего интересного, дарили на день рождения очередной торт или плюшевого мишку? Если вам знакома такая ситуация, на нашей странице novinki.top/trixtrux вы найдете ошеломляющий и необычный подарок за невысокую цену. Особенности Trix Trux и польза игрушки для ребенка Эта машинка вызовет настоящий ВАУ-эффект у любого ребенка, а уж у мальчишек...
Общество
Міністр оборони вважає, що модель призову на службу в армію не має майбутнього в Україні.  Влада планує скасувати призов до армії, заявив міністр оборони Андрій Загороднюк на радіо "Армія FM"  . Вже в наступному році він обіцяє показати "дорожню карту" скасування строкової служби, - сказав керівник Міноборони.  Більшість молодих людей, які відслужили строкову службу, йдуть і не повертаються як резерв.  "Тому резерв маємо формувати з тих, хто хоче там бути...
Общество
В Главку поліції Полтавської області розповіли про цифри випадків домашнього насильства. Представники поліції, прокуратури, профільних служб Облдержадміністрації, представники вторинної правової допомоги, освітяни і медики. обговорили проблему на спільній зустрічі 14 листопада. Очільниця дільничних офіцерів поліції області Жанна Ахіджанян зазначила, що  на профілактичному обліку поліції перебуває понад 1200 кривдників, 69 з яких жінки. Заборонні приписи о...
Происшествия
Патрульні допомогли знайти власнику викрадене авто. Правоохоронці повідомляють, що автомобіль вкрав "товариш" заявника. На спецлінію «102» надійшов виклик про незаконне заволодіння транспортним засобом. Зі слів заявника з приватної території в районі Ревівки товариш заявника викрав ключі від автомобіля та заволодів його транспортним засобом Volkswagen Caravelle, повідомляють патрульні Кременчука на офіційній сторінці у  Фейсбуці. Екіпажі охоронців порядку...
Общество
В Украине повысят минимальный уровень зарплаты 14 ноября Рада проголосовала за принятие Государственного бюджета на 2020 год. В бюджет заложили  повышение минимальных зарплат. В 2017 году, когда "минималка" выросла в два раза это было связано с индексацией и сильной инфляцией. Теперь же это будет один из самых резких скачков, учитывая экономические условия. С 1 января 2020 года размер минимальной заработной платы будет повышен на 550 гривен и составит 4723...