• Головна
  • Закон "про ринок землі" прийнятий у першому читанні. Чого чекати при прийнятті
08:07, 14 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Закон "про ринок землі" прийнятий у першому читанні. Чого чекати при прийнятті

Закон "про ринок землі" прийнятий у першому читанні. Чого чекати при прийнятті

 13 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні.

"За" проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних.

У законі йдеться про те, що:

Ринок землі запрацює з 1 жовтня 2020 року.

Тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Набувати права власності на землю можуть - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Щодо іноземців, то для них буде діяти заборона до 1 січня 2024 року.

Винятки будуть у разі, якщо землю захочуть придбати іноземці-орендарі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, якщо з часу державної реєстрації юридичної особи - набувача права власності минуло не менше 3 років, а також на випадки набуття у власність зазначеними особами земельних ділянок.

Мінімальна вартість земельної ділянки на торгах має бути не нижче нормативної грошової оцінки. Забезпечується переважне право орендаря на придбання земельної ділянки, а власникам землі – право на її викуп для ведення сільського господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. 

Встановлюється і обмеження на власність землі в одних руках – не більше 35% сільськогосподарських земель об'єднаної громади, 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.

Зміни будуть внесені і до закону "Про санкції", де мають передбачити заборону на придбання землі. Президент України за поданням Ради національної безпеки та оборони України та затверджені постановою Верховної Ради України може вводити санкції.

Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи.

За матеріалами ТСН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринокземлі #гроші #закон #рада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...