• Головна
  • Причини, щоб кинути курити назвало МОЗ та розповіло про новий законопроект
13:37, 21 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Причини, щоб кинути курити назвало МОЗ та розповіло про новий законопроект

Причини, щоб кинути курити назвало МОЗ та розповіло про новий законопроект

Кожного третього четверга у листопаді проводять День відмови від куріння. Сьогодні саме такий день. Про це нагадує МОЗ України на офіційній сторінці у ФБ.

Цього літа МОЗ України виніс на загал текст Проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо адаптації законодавства до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту (щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну)».

Нагадаємо:

ЯКІ ЗМІНИ ПРОПОНУЄ ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО КУРІННЯ Заборонені “важкі” сигарети і жувальний тютюн

В Україні не продаватимуть сигарети, в яких міститься більше 1 мг нікотину, 10 мг смоли та 10 мг монооксиду вуглецю.

Також під забороною тютюн для перорального застосування - так званий жувальний тютюн.

Більше не буде сигарет із характерним запахом або смаком

Після прийняття законопроекту неможливо буде придбати “смачний” тютюн для самокруток чи сигарети. Йдеться про тютюн з характерним запахом та/або смаком.

Забороняються тютюнові вироби з такими добавками:

вітаміни або інші добавки, які створюють враження, що тютюновий виріб має переваги для здоров'я або призводить до зменшення ризиків для здоров'я; кофеїн або таурин чи інші добавки, що асоціюються з енергійністю і/та життєвою силою; добавки, що мають властивості робити викиди кольоровими; для тютюнових виробів для куріння, добавки, що полегшують вдихання диму або засвоєння нікотину; добавки, які мають канцерогенні, мутагенні або репродуктивно токсичні властивості у неспаленій формі. У фільтрі не буде домішок, ароматів, нікотину

У фільтрі, папері чи капсулах не може міститись ніяких додаткових добавок. Так, під заборону підпадають сигарети та тютюн для самокруток, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах, таких як фільтри, папір, упаковка, капсули, або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах чи смак відповідних тютюнових виробів або інтенсивність диму.

Крім того, заборонені ті вироби, котрі містять тютюн чи нікотин у фільтрах, папері чи капсулах.

Електронні сигарети прирівняються до традиційного куріння

Уперше на рівні закону вводяться поняття електронних сигарет, а також інші можливі на сьогоднішній день способи споживання тютюну (через нагрівання тютюну).

Більше не працюватиме теза “Це не шкідливе куріння, бо тютюн тут не згоряє” або “Це кафе дружнє до тих цигарок, що я курю”. Згоряння тютюну, тління і нагрівання - це все відноситься до куріння тютюнових виробів.

Проект закону пропонує таке визначення: електронна сигарета - виріб, який можна використати для споживання пари, яка містить нікотин, через мундштук, або будь-який компонент цього виробу, в тому числі картридж, резервуар та пристрій без картриджа чи резервуара. Електронні сигарети можуть бути одноразовими або перезаправними за допомогою заправного контейнера та резервуару, або такими, що перезаряджаються одноразовими картриджами.

Курити в приміщенні заборонено. Так само заборонено рекламувати будь-які сигарети та тютюнові вироби незалежно від способу їх споживання.

Збільшиться площа для медичних попереджень про шкоду куріння

На кожній упаковці тютюнових виробів міститимуться медичні попередження про шкоду куріння, комбіновані з кольоровими фотографіями.

Такі попередження займатимуть:

не менше 65% площі традиційної сигаретної упаковки; не менше 30% площі упаковки електронних сигарет і контейнерів для заправки.

Під забороною буде будь-яка реклама чи заклик до куріння на упаковках сигарет, які створюють помилкове враження про характеристики, наслідки для здоров’я, ризики або викиди. Виробники не зможуть нав’язувати жодних асоціацій-ілюзій між сигаретами і життєвою силою, енергійністю, оздоровленням, омолодженням, обманювати про природні чи органічні властивості або інші переваги для здоров’я, які за жодних обставин не можуть дати тютюнові вироби.

Також на упаковках не буде натяків на “меншу шкідливість”, яскравий смак чи запах, покращену здатність біологічного розкладання або інші екологічні переваги.

19 листопада Міністр підписала законопроєкт, який, після погодження з іншими державними органами, буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів. Це дозволить гармонізувати наше законодавство з антитютюновими Директивами ЄС та рамковою конвенцією ВООЗ із боротьби проти тютюну.

Куріння - це дуже погана залежність. Причини відмовитися від паління - дуже різноманітні:

Здоров'я. Ризик захворіти на рак підвищується в людей, які курять.

Турбота про близьких. Адже пасивне куріння так само впливає на здоров'я людини. Не існує безпечного дозування диму. Бажання мати дитину. Куріння впливає на репродуктивне здоров'я. Воно знижує можливість жінки завагітніти та робить сперматозоїди менш рухливими. Фінансові фактори. Якщо щодня викурювати пачку сигарет в середньому за 30 грн, то за рік ви витрачаєте близько 11 тис. грн. Соціальні переваги. Куріння - залежність, яка позбавляє вас можливості насолоджуватись подіями, на яких не можна курити. Ви можете вільно спілкуватись без цієї звички.

Детальніше про тютюнокуріння, його вплив та боротьбу зі звичкою ви можете прочитати за посиланням: http://bit.ly/37msThH

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#моз #цигарки #сигарети #кальян
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...