• Головна
  • Автомобільний газ, який виробляє Кременчуцький НПЗ, буде дорожчати
14:38, 13 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Автомобільний газ, який виробляє Кременчуцький НПЗ, буде дорожчати

Автомобільний газ, який виробляє Кременчуцький НПЗ, буде дорожчати

3 грудня ВР у першому читанні прийняла законопроект, що передбачає зміну ставок акцизу на бензин та автомобільний газ. Нагадаємо, у вересні голова Укртатнафти” (Кременчуцький НПЗ) Павло Овчаренко заявляв про зростання цін.

Тоді вони пропонували збільшити на автогаз у 2,5 раза, з 52 євро до 136 євро за тисячу літрів, а на бензин — зменшити ставку на 20%, замість 213 євро - 170 євро за тисячу літрів. Ціни на дизельне пальне мали залишитися без змін. Експерти прогнозують подорожчання автогазу від 2,5 грн до 5 грн за 1 літр.

Зазначимо, що пальне для автівок виробляють заводи: Кременчуцький НПЗ, що входить до групи "Приват" та Шебелинський ГПЗ "Укргазвидобування".

Друге читання законопроекту, що закріпити зміну цін на автогаз та бензин ВР розгляне у вівторок, 17 грудня.

Суди, "Приват" та НАБУ

А от щодо розслідування змови на нафтових аукціонах за минулі роки зайшло в глухий кут. Суд скасував штрафи на кілька сотень мільйонів гривень, які АМКУ наклав на пов'язані з «Приватом» фірми.

У рішеннях суду вказується, що комітет не врахував багатьох факторів: світових цін на нафту, можливості експорту, коливання курсу національної валюти, потреби учасників в сировину і т.д. Всіх інших доказів змови виявилося недостатньо.

Нагадаємо, що в 2015 році «Укрнафта» провела кілька десятків аукціонів з продажу сирої нафти. За їх підсумком нафту вартістю 7,7 млрд грн була відвантажена переможцям. Однак, оплати за ресурс не було.

Покупці не виплатили «Укрнафті» близько 7,5 млрд гривень. Погашення боргу відкладалося додатковими договорами, а в 2018 році глава правління «Укрнафти» Марк Роллинс заявив, що у зобов'язань по кредиту закінчився термін придатності.

Одним з боржників «Укрнафти» була фірма «Котлас». За інформацією зі ЗМІ, «Котлас» належить офшорним фірмам «Привату», які фігурували в справах про виведення 1,8 млрд доларів з «Приватбанку» в 2018 році.

Через «Котлас» «Укрнафті» продавали і нафтопродукти з Кременчуцького НПЗ, який отримав для переробки більшу частину нафти з аукціонів.

Сума угод по нафтопродуктах становила близько 3,5 млрд гривень. Така покупка була збитковою для «Укрнафти». Ресурс за контрактами повинен був поставлятися тільки до 2018 року, а «Котлас» отримував оплату відразу ж після укладення угод.

Ціна ресурсу по кожному з 71 контрактів коливалася між 49 і 50 млн гривень. Це теж не було збігом, оскільки статут компанії вимагав узгодження договорів дорожче 50 млн гривень з наглядовою радою. Для менших сум вистачало схвалення правління, підконтрольного Коломойському. 

В результаті глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник закликав керівництво «Нафтогазу» і прем’єр-міністра Олексія Гончарука повернути контроль над «Укрнафтою» Артем Ситник наприкінці листопада звернувся до нового уряду з проханням втрутитися в ситуацію.

«Просимо вжити вичерпних заходів у відновленні вирішального впливу на господарську діяльність ПАТ" Укрнафта "органами управління - Наглядовою радою Товариства та Загальними зборами з метою відновлення порушених прав акціонерів», - пише Ситник.

НАБУ звинувачує попередній менеджмент «Укрнафти» в привласненні 14,2 млрд гривень. Гроші були отримані в 2015 році від продажу нафти на аукціонах і при укладанні контрактів на покупку нафтопродуктів. Розслідування заволодіння коштами і перевищення службових повноважень НАБУ веде з 2016 року.

Київський апеляційний господарський суд підтвердив версію слідства в рішенні від березня 2018 року і визнав недійсними частина договорів «Укрнафти» на суму 2,9 млрд грн. Таке рішення в серпні підтвердив і Верховний суд.

Рішення суду, про який пише Ситник, стосується више згаданих контрактів «Укрнафти» і «Котлас».

Ситник повідомляє, що навіть після зміни керівництва, «Укрнафта» продовжує направляти до судів заяви про перегляд цих рішень. Компанія регулярно вимагає відсторонення детективів від розслідування, створюючи перешкоди для слідства. Позови компанії нібито все ще узгоджуються зі старим менеджментом.

«З моменту початку здійснення детективами НАБУ досудового розслідування співробітниками «Укрнафти» за дорученням Правління компанії вживаються всі заходи щодо запобігання відновлення порушених прав акціонерів та інтересів держави», - йдеться в листі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#приват #нпз #укртатнафта #ціни #газ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...