• Головна
  • На ялинках живуть грибки, що викликають бронхіт: цікаві факти про новорічні свята
14:23, 26 грудня 2019 р.
Надійне джерело

На ялинках живуть грибки, що викликають бронхіт: цікаві факти про новорічні свята

На ялинках живуть грибки, що викликають бронхіт: цікаві факти про новорічні свята

Цікаві факти про Новий рік та святкування Різдва підібрали у відео на освітньому каналі україномовної відеоінфографіки "ArteFact" в Ютуб, який створили кременчужани.

В стародавньому Римі Новий рік святкували весною, адже саме в цей період починалися польові роботи й лише в 46 р. до н. е. імператор Гай-Юлій Цезар переніс початок року на 1 січня, а названий його ім’ям юліанський календар поширився по всій Європі.

В Ефіопії Новий рік відзначають 11 вересня, бо в них досі користуються юліанським календарем. У ескімосів свята як такого немає – вони святкують Новий рік з першим снігом. У Єгипті Новий рік починався в день розливу Нілу – на початку літа.

Традиція відзначати Новий рік з 1 січня з’явилася після указу Петра І в 1700 році. До цього церковний Новий рік відзначали 1 березня, а світський – 1 вересня.

У Німеччині зимові свята починаються з 11 листопада. Саме цього дня з 11:11 працюють карнавали та фестивалі, ярмарки з новорічними подарунками й смаколиками. А німці починають прикрашати свої домівки.

Також святкова ялинка є символом саме Різдва, а не Нового року. Плутанина відбулася у 30-х роках ХХ століття, коли радянська влада забороняла святкувати Різдво та ввела антирелігійну пропаганду.

З 1935 року за наказом Сталіна Різдво перетворилося на Новий рік, а Віфлеємська зірка на ялинці змінилася на червону п’ятикутну зірку. Тоді ж з’явилися й казкові новорічні герої – Дід Мороз і Снігуронька.

Втім, за дослідженнями вчених на живих ялинках живе чимало грибків, що при теплій кімнатній температурі розмножуються, виділяючи чималу кількість спор.

А ті в свою чергу викликають кашель, безсоння, млявість й навіть бронхіт. Тому аби такого не сталося слід вимити ялинку перед тим, як ставити у помешканні або купити штучну.

Хоча штучна ялинка – це теж не зовсім екологічно, адже під час її виробництва відповідно до данихорганізації Carbon Trust, карбоновий слід CO2 (об’єм вуглекислого газу, який було витрачено на виготовлення ялинки) досягає 40 кг (що у 10 разів більше, ніж від живої ялинки, яку спалили).

У свою чергу ГО "Україна без сміття" на своїй сторінці у соцмережах наголошувала, що  штучні ялинки не переробляються й залишатимуться на сміттєзвалищі 400 років.

Крім того, європейські країни вже планують заборонити на своїй території продаж й використання штучних ялинок. А WWF і Greenpeaceзакликають не купувати штучні ялинки.

Традиція прикрашати ялинку вперше згадується на початку ХVІІ ст. Так, перші дерева з’явилися в Ельзасі й були прикрашені трояндами з кольорового паперу, яблука, печиво та мішура.

За одним із переказів перші скляні іграшки для ялинки з’явилися у Саксонії в ХVІ ст. За іншим переказом, прикраси з’явилися у зв’язку з неврожаєм яблук в Німеччині в 1848 році.

У 1895 році в США виготовили першу електричну новорічну гірлянду, якою прикрасили ялинку перед Білим домом. З цього моменту електричні гірлянди почали витісняти з ялинок традиційні свічки.

Ми писали про Різдво та чому його святкують в різних країнах в різні дні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новий_рік #свято #ялинка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...