Захищався мачетою від трьох аресорів і лишився винуватим: битва за жінку закінчилася в суді

Захищався мачетою від трьох аресорів і лишився винуватим: битва за жінку закінчилася в суді

03.12.2019 року Крюківський районний суд м. Кременчука розглянув справу чоловіка, який мачетою порубав потерпілого через ревнощі.

Судили уродженця с. Млинок Онуфріївського району Кіровоградської області, вірменина, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, працюючого менеджером з продаж ПП «Юнікс», на утриманні неповнолітніх дітей не маючого, раніше не судимого,

Суд вислухав пояснення обвинуваченого:

Обвинувачений в судовому засіданні свою вину визнав повністю і пояснив суду, що дійсно вчинив злочини при обставинах, які вказані в обвинувальному акті, вказавши, що з лютого по вересень 2019 року він проживав з жінкою . Обвинувачений, її знайомий, постійно дзвонив по телефону по кілька разів на день для з`ясування стосунків, кілька разів він розмовляв з потерпілим по телефону і в розмові останній неодноразово висловлювався нецензурною лайкою в його адресу і погрожував йому фізичною розправою та призначав зустріч, щоб поговорити, зі слів потерпілого, по чоловічому, однак розмова не відбулася з причини неприбуття обвинуваченого.

Через деякий час 29.06.2019 року потерпілий знову подзвонив на мобільний телефон Рябовій і він розмовляв з ним. В ході розмови потерпілий висловлювався нецензурною лайкою, погрожував йому фізичною розправою і знову призначив йому зустріч біля його будинку. Він, думаючи, що потерпілий буде не один, взяв з собою ніж у виді мачете, довжиною леза близько 60 см. для захисту, а саме з метою демонстрування його потерпілому, який би не наважився в такому випадку вчинювати якісь агресивні дії, який засунув за пояс штанів ззаду. Прибувши на місце він побачив потерпілого та двох його знайомих, які стояли поряд з будинком на відстані від них близько 50 метрів. Вони втрьох підійшли до нього, потерпілий попереду, а знайомі з лівого боку на відстань до 5 метрів від нього. Він сказав їм не підходити до нього і тримати відстань, однак вони його не послухались і рухались на нього. Зрозумівши, що вони не реагують на його вимоги, він дістав ніж із за пояса ззаду і тримав поперед себе в правій руці. Потерпілий при цьому підійшов до нього на відстань прямої руки і підняв ліву руку в його сторону, як він зрозумів для удару. Він вдарив по цій руці лезом мачете, точніше відмахнувся знизу вбік, направо і наліво, ніж пройшовся перший раз по костяшкам пальців касательно до руки, зачепивши передпліччя руки потерпілого другий раз, так як тоді побачив кров. Потерпілий був одягнений у футболку в коротким рукавом, з руки потерпілого пішла ОСОБА_5 і він відступив від нього і знайомі почали зупиняти кров. Він не намагався нанести цілеспрямований удар по руці та спричинити тяжку шкоду, бив не цілеспрямовано, тільки щоб зупинити агресивні дії. Побачивши, що підходять люди, він злякався і з ножем в руці пішов до очисних споруд на річці Дніпро і викинув ніж у річку, при цьому він був в шоковому стані. Після цього він поїхав на роботу. Десь через годину подзвонили на його мобільний телефон, але він не взяв слухавку і подзвонив Рябовій, яка повідомила, що його розшукують працівники поліції. В подальшому він подзвонив працівникам поліції і повідомив, що він винуватець події з потерпілим і сказав, де він перебуває. Працівники поліції приїхали і забравши його повезли в ВП № 1, де він надав покази стосовно спричинення ним тілесних ушкоджень потерпілому. Щиро розкаюється в скоєному, прохає вибачення у потерпілого і вказав, що жалкує про вчинене, прохає суд при постановленні вироку врахувати всі пом`якшуючі обставини, більше йому добавити нічого. Цивільний позов прокурора визнає в повному обсязі, цивільний позов потерпілого визнає частково, а саме визнає в частині відшкодування матеріальної шкоди в сумі 62201,18 грн., в частині відшкодування моральної шкоди визнає частково, а саме в сумі 10 000 грн.

Потерпілий в судовому засідання відмовився від дачі показань, вказавши, що показання обвинуваченого про обставини спричинення йому тілесних ушкоджень відповідають дійсності і йому доповнити нічого, стосовно призначення покарання згоден з прокурором та покладається на розсуд суду.

Судовим розглядом встановлено, що витрати на стаціонарне лікування потерпілого складають7408,75 грн., які обвинувачений визнав в повному обсязі.

Судовим розглядом встановлено, що завдана злочином матеріальна шкода потерпілому складає 82816,18 грн., які складаються з витрат на лікування, придбання ліків та реабілітацію, відповідно до медичних призначень, яка доведена доданими до цивільного позову копіями фіскальних чеків, рахунків на суму 62201, 18 грн., яка не заперечувалась стороною обвинувачення та з витрат на добровільні внески в сумі 19 615 грн.

Разом з тим, обвинувачений та його захисник висловили заперечення стосовно відшкодування витрат на добровільні внески в сумі 19 615 грн., які за своєю суттю є добровільними внесками потерпілого.

Потерпілий в судовому засіданні не заперечував проти думки обвинуваченого та його захисника і погодився на відшкодування йому завданої майнової шкоди на суму 62201,18 грн.

Суд вирішив визнати винуватим обвинуваченого за ч.1 ст.122 КК України та призначити покарання у виді 1 (одного) року обмеження волі.

На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбуття призначеного покарання з випробуванням, якщо він на протязі призначеного іспитового строку 1 рік не вчинить нового злочину та виконає покладені на неї судом обов`язки.

суд поліція правоохоронці
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
110 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии