Кременчук може розраховувати на МОЗ у 2020 році?

Кременчук може розраховувати на МОЗ у 2020 році?

МОЗ обіцяє кременчужанам, як і всім українцям продовження реформ.

Вперше запрацює Програма медичних гарантій, продовжиться розвиток системи екстреної медичної допомоги, системи трансплантації, в сфері громадського здоров’я особлива увага буде приділена боротьбі з тютюнокурінням, розвитку системи крові та профілактиці неінфекційних хвороб.

Програма медичних гарантій

З 1 квітня в Україні вперше запрацює програма медичних гарантій. Вона включає в себе шість видів надання допомоги: первинна, спеціалізована амбулаторна, госпітальна, екстрена, паліативна, медична реабілітація, а також програму відшкодування ліків “Доступні ліки”.

У цьому році МОЗ України працюватиме над зменшенням курців серед молоді через заборону “смачних” сигарет, запровадженням стандартизованої пачки тютюнової продукції та покращення звітності корпорацій.

У 2020 МОЗ впровадить європейські стандарти та практики діяльності системи крові. Ці зміни гарантуватимуть пацієнтам якісні та безпечні компоненти донорської крові, які вони зможуть отримати.

 МОЗ України зосередить свої зусилля на заходах для посилення ефективності системи нагляду за інфекційними захворюваннями. Кожен пункт щеплення буде забезпечений достатньою кількістю вакцин із збереженням холодового ланцюга.

У 2020 році в електронній системі охорони здоров'я лікарю первинки буде доступна електронна медична карта для кожного з пацієнтів, з яким підписана декларація.

МОЗ України продовжує процес відмови від паперових звітів та документів в сфері охорони здоров’я, щоб знизити ризики корупції та полегшити пацієнтам та лікарям процес лікування.

В Україні будуть проводитися операції з трансплантації органів та кісткового мозку за рахунок коштів державного бюджету, перші кошти на оплату операцій вже перераховані в заклади, які є учасниками пілотного проєкту. Основним завданням МОЗ України на сьогодні є створення власної системи трансплантації в Україні.

В державному бюджеті закладено 922 млн грн на продовження закупівель нових автомобілів для 19 регіонів країни та навчання працівників екстреної медичної допомоги, а також виділено 1 млрд грн для облаштування 25 приймальних відділень у лікарнях.

Медична реабілітація включена до Програми медичних гарантій, яка запроваджується в повному обсязі з 1 квітня 2020 року. В планах сформувати механізм для ранньої та комплексної системи медичної реабілітаційної, запровадити мультидисциплінарний підхід.

2020 рік проголошений роком медсестринства. Для розробки державної політики в медсестринстві заплановано провести фахові дослідження з аналізу медсестринської професії та ставлення суспільства до медсестринства.

Розбудова системи оцінки медичних технологій (ОМТ). Цей підхід дозволяє приймати ефективні стратегічні рішення у сфері охорони здоров’я, зокрема, визначення, які лікарські засоби і медичні послуги доцільно фінансувати та закуповувати за кошти державного бюджету. Оцінка медичних технологій стане обов'язковою при плануванні державних закупівель та формуванні номенклатури закупівель.

моз ліки лікарні
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
66 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии