• Головна
  • Що робити бізнесу, коли курс не фіксований? Міністр економіки радить валютні форварди
10:02, 7 січня 2020 р.
Надійне джерело

Що робити бізнесу, коли курс не фіксований? Міністр економіки радить валютні форварди

Що робити бізнесу, коли курс не фіксований? Міністр економіки радить валютні форварди

Міністр економіки Тимофій Милованов дав пораду бізнесменам, як не залежати від курсу долару в умовах, коли він не передбачуваний.

Про це він повідомляє на своїй сторінці у ФБ:

"Що робити бізнесу, коли курс не фіксований?

Вже майже 6 років країна живе в умовах плаваючого обмінного курсу. На жаль, перехід від фіксованого курсу через стрімку девальвацію гривні в 2014-2015 роках був дуже болючим і став наслідком глибокої фінансово-економічної кризи.

Наразі, вітчизняні виробники відчувають інший біль через зворотні процеси – суттєве укріплення національної валюти зменшує їх доходи і робить їх менш конкурентоспроможними.

Що робити експортерам та іншим виробникам у таких умовах?

Шлях перший – це намагатися грати на курсовій динаміці та вгадувати найбільш сприятливий момент на ринку для продажу чи купівлі валюти. Наприклад, в 2019 модна було спробувати вгадати як буде змінюватись курс і вгадати коли подавати валюту. Але такий підхід в 2019 не спрацював для більшості. Ті, хто очікував що гривня буде девальвувати, не вгадали і програли. А як вгадати курс в 2020? Він посилиться і гривня буде коштувати дорожче? Чи навпаки? На це питання ніхто не може відповісти на 100%. Тоді питання - наскільки успішним може бути не професійний валютний спекулянт, а підприємство, для якого гра на валютному ринку не є основним видом діяльності?

Інший варіант – зосередитись на своїх ключових бізнесах, а валютні ризики просто хеджувати. Тобто страхувати себе від можливих втрат, пов’язаних з мінливістю курсу.

На практиці це реалізується наступним чином. Підприємства замість того, щоб залежати від ринкової ситуації і курсу через певний період (коли треба буде проводити операцію купівлі чи продажу валюти), вже зараз через інструмент валютного форварду можуть зафіксувати для себе цей майбутній курс. Таким чином валютні ризики мінімізуються, а підприємства заздалегідь знають валютні параметри своїх операцій у майбутньому і можуть планувати свій бізнес з урахуванням цієї інформації.
Відповідні інструменти вже доступні для бізнесу, і для більшості стандартних операцій їх можна і треба використовувати.

За інформацією НБУ вже близько 10 банків пропонують клієнтам валютні форварди. Ось тут є гарна презентація НБУ на цю тему – як використовувати валютні форварди: https://bank.gov.ua/…/Instrumentu_hedjyvannia_valytnuh_ruzu…

Я вірю, що якщо бізнес генеруватиме попит на такі інструменти, то відповідні програми з боку банків тільки зростатимуть. В умовах плаваючого курсу – хеджування валютних ризиків і фокусування на ключових бізнесах – це стандартна практика.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гроші #бізнес #долари
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...